Buzgan: Yakında Teslim Alacağız Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
17 Şubat 2019, 10:37
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 22 Aralık 2012, Cumartesi 15:51 tarihinde eklendi. 3866 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Buzgan: Yakında Teslim Alacağız

Tamamlanıp teslim edilmesi yılan hikâyesine dönen Genç Devlet Hastanesi yeni hizmet binası için Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan’dan açıklama geldi. Buzgan, “Genç Devlet Hastanesi bitti, teslim alacağız” dedi.
Buzgan: Yakında Teslim Alacağız

Bakan Cevdet Yılmaz, Milletvekili Eşref Taş ve ilgili yetkililerin her defasında farklı tarihler vererek erken teslim edileceği yönündeki açıklamalarına rağmen bir türlü teslim edilmeyen Genç Devlet Hastanesi yeni hizmet binası için son noktayı Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan koydu.

İhalesi 19 Ekim 2009 tarihinde yapılan ve 26 Kasım 2012 tarihinde teslim edilmesi beklenen Genç Devlet Hastanesi yeni hizmet binası için geçtiğimiz hafta gazetemiz aracılığı ile Genç’te bulunan STK, Siyasi Parti Temsilcileri ve ilçede bulunan mahalle muhtarlarından sert tepkiler dile getirilmiş ve hastane binasının bir an evvel teslim edilmesi konusuna vurgu yapılmıştı. Yayınladığımız haberin ardından Ankara’da BİNYAR dernek binasını ziyaret eden Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Turan Buzgan, burada Bingöl’ün sağlık sorunları ile ilgili önemli açıklamalarda bulunup, aynı şekilde Genç Devlet Hastanesi hizmet binası içinde yakın zamanda teslim alınacağını belirtti.

“GENÇ DEVLET HASTANESİ BİTTİ, TESLİM ALACAĞIZ”
Uzun bir süredir tamamlanması beklenen Genç Devlet Hastanesi’nde sona doğru gelindiğini belirten Buzgan, şöyle konuştu:
“Genç İlçemizin hastanesi tamamlanmış bulunmakta. İnşallah birkaç hafta içinde teslim alacağız. Adaklı Hastanesi’nin de Aralık ayında bitmesi hedefleniyor. Karlıova ilçe hastanemizde ameliyathane, yoğun bakım ve diyaliz ünitesi hizmete açılmıştır” şeklinde konuştu.

KİĞI’YA MODERN HASTANE
Kuzey ilçelerinde de sağlıkta yenilikler olacağını işaret eden Buzgan, “ Kiği İlçemizde Hastane yapılması için arsa tahsisi yapılmış olup Hastane yapılmasına başlanacaktır. Yedisu İlçemize de modern bir Aile Sağlığı Merkezi İnşaatı devam etmektedir” dedi.

SAĞLIK KOMPLEKSİ İÇİN ARSA TAHSİSİ YAPILDI
Uzun süredir kamuoyunda kararı merakla beklenen Sağlık Kompleksi ile ilgili de konuşan Buzgan, “Bingöl Devlet Hastanesi inşaatımız devam ediyor. Hastane karşısındaki arsanın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi yapılmış, bu alana tam teşekküllü bir sağlık kompleksi
düşünülmekte olup çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“DİŞ HASTANESİ 2013’TE AÇILACAK”
Yapımı devam eden çalışmaları anlatan Buzgan, sözlerine şöyle devam etti:
“İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Ağız Diş Sağlığı Hastanesi inşaatları devam etmekte, 2013 yılında hizmete açılması beklenmektedir. Yenimahalle Mevlana Aile Merkezi ve Kültür ile Uydukent Mahallesi’nde birer 112 istasyon faaliyete girmiştir.”

“BİNGÖL’DE SAĞLIK PERSONELİ SIKINTISI YOK”

Bingöl’de Sağlık personeli ve araç gereç konusunda herhangi bir sorunun olup olmadığı sorusunu yanıtlayan Buzgan, “Gerek sağlık personeli gerekse araç gereç konusunda bir sorun yok. Bu alanda oluşabilecek sorunların takipçisi olup elimizden gelen gayreti
göstermeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“22 BİNGÖLLÜ SON ATAMADA SAĞLIK BAKANLIĞI’NA ATANDI
Buzgan, ‘Sağlık Bakanlığı’nın son atamalarda kaç tane Bingöllüye kapı açtığı’ sorusuna ise “Bakanlığımız Merkez ve Taşra olmak üzere 22 tane hemşerimizi değişik görevlere atamalarını yapabildim. Bundan sonrada elimden geleni yapacağım. Bu atanan hemşerilerimiz makamların rehavetine kapılmadan herkese yardımcı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Buzgan, Bingöl sanayi kenti olmadığı için sürekli göç verdiğine dikkat çekerek, dernekler vasıtasıyla bir araya gelinerek sıla-i Rahim yapılmasının olumlu olduğunu ifade etti.

GAZİOĞLU: BİNGÖL’E YAPTIĞI HİZMETTEN DOLAYI TURAN BEYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
BİNYAR Başkanı Hüseyin Gazioğlu da dernek olarak öğrenciler ile birlik olduklarını ve bu sayede güzel bir atmosfer oluşturduklarını belirterek, şunları söyledi:
“Bu haftaki söyleşi ve sohbet toplantısına Sayın Müsteşar Yardımcımız Doç. Dr. Turan Buzgan’ı ağırlamaktan onur duyduk. Kendisini davet ettiğimizde hiç tereddüt etmeden bu davetimize icabet etmesinden dolayı teşekkür ediyoruz.
Ayrıca Turan beyin Bingöl’e ve Bingöllülere yaptığı hayırlı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederek hizmetlerinin devamını diliyoruz” dedi.

BUZGAN’A PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Gazioğlu, Ankara BİNYAR Yönetimi adına Buzgan’a Bingöl’e yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim etti.
Toplantıya, Ankara Binyar Dernek Başkanı Hüseyin Gazioğlu, Genel Sekreter İlhan Demir, Yön. Kur. Üyesi Alattin Dinler, Dernek Müdürü Sıtkı Musaoğlu, Ankara Binyar Öğrenci Gençlik Kolları Başkanı Ramazan Coşkun ile BİNYAR üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
kimene - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2013-01-04 22:46:33
Yalan dolu....siyaset için fırsat bekleyen bürokratlar...
darehenili - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-31 14:57:39

Bu yalancı yetkilileri şidetle kınıyorum.ilçede hatane yapıldı varsayalım hani bu hastanede görev yapacak uzman doktorlar.rahmetli Ecevit hükümeti döneminde genç teki hastanede başarılı ameliyatlar dahi yapılıyordu.bu teslimiyetçi zihniyet ilçeye hizmet yapacağına israil ve surye devletleriyle uğraşıyor.sen kim israil devletiyle uğraşmak kim niçe peyganberler geldi bu lanetli topluluğu doğru yola getirmedi sayın tayip bey mi bunları yola getirecek.kandırmayın mileti batı illerindeki hayvan kıliniklerinde bulunan tıbi cihaz ilçedki hastanemizde bulunmuyor.tutturmuşlar biz milete efendi değil hizmetkar olmaya gelmişiz.hizmetkarlığınız buysa .....sizde adalet yok.

Solmaz Şair - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-29 12:36:53

Nideyim boş hastane binasını, Seyrettim boş hizmetin aynasını, Hasta mekik dokur il arasını, Yarın için atsınlar narasını, Adaylık için yapılır plsnlar, Doktor cihaz yok boş palavralarını, Gördüm Ankara'da imparatorlarını, Adamcılık yapıp safmış dururlar, Yanına gittim çattılar kaşını, Biri azarladı döktü yaşımı, Adalet yok orda kaşdım başımı, Özel müdürü ezerken naşımı, Makamı terkledim can telaşını, Solmaz görmüş Bingöl Bürokratını, Yaşıyla ıslatmış kıravatını, Kurtuup kılmış şükür rekatını, Vermez onlara reyin zekatını...Şairden.

iron - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-25 07:34:50
Ben Tek kelimeyle Sayın Turan BUZGAN'a helal olsun diyorum. Bingöllüler ankarada hastane kapısında perişandı. Allaha şükür şimdi her hastanede en az 1 yönetici bingöllü
halk - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-23 13:08:51
bingölde sağlık personeli sıkıntısı yok demek nasıl bir aklın ürünüdür dikkat et o koltuğu senden teslim almasınlar
bürokrasi - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-23 12:56:05
aslınd bu durum şunu gmösteriyor siyaset kadar bürokrasi ihtiyacımız da var. seçimlerde turan bey milletvekili olmuş olsaydı şu an belki sıkıntı yaşıyacaktık. mesela serdar atalayın o anki konumu şu anki belediye başkanlığı konumundan çok daha önemli idi ancak anlamadılar
zaza - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-23 12:38:52
milletvekili eşref taş için hastane binası olmujş olmamış lazım değil. ona lazım olan hastaneyi kim yönetecek ihaleleri kim alacak
tebrik ederim - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-23 12:34:52
zaten siz olmasanız bakan ve milletvekili kendi kadrolaşma derdinden fırsat bulup halkın sorunları ile ilgilenmeyeceklerdi. allah razı olsun turan bey
NİHAT TARAKÇI İZMİR - Konu: - Buzgan: Yakında Teslim Alacağız - 2012-12-23 08:54:52
op.DR.TURAN BUZGAN İlimizideğerli brokratlardan çalışkan dürütçalışkan ve miletimiz adına gereken gayreti güstermektedir bundan sunraki çalışmasından üstün başarılar diliyorum
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar