Genç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
22 Mayıs 2019, 13:45
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 20 Mayıs 2013, Pazartesi 11:11 tarihinde eklendi. 4246 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı

Genç Mevlana Ortaokulu’nda geçtiğimiz hafta içinde düzenlenen ve 3 gün devam eden TÜBİTAK Bilim Fuarı, davetlilerin büyük beğenisini kazandı.
Genç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı
Mevlana Orta Okulu öğrencilerinin hazırladığı projeden oluşan TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Kaymakam Muammer Köken, Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Atagün, Okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Ülke genelinde Bin okulun pilot okul olarak belirlendiği TÜBİTAK Bilim Fuarı’na Bingöl genelinde altı, Genç’ten ise Mevlana Ortaokulu pilot okul olarak seçildi. Mevlana Ortaokulu idare, öğretmen ve öğrencilerin 40 günlük çalışmalarının ardından ortaya çıkardığı projeler arasında Buz Sarkıtlarına Son, Külden Deterjan, Rüzgârdan Enerji, Karbondioksit Dengeleyici, Küresel Isınma gibi projelerin bulunduğu toplam 26 proje hazırlandı. Özellikle çevre ağırlıklı olan projeler davetlilerin büyük beğenisini kazandı.
TÜBİTAK Bilim Fuarı hakkında bilgi veren, Mevlana Orta Okulu Müdürü Aziz Işık etkinliğe katılanlara teşekkür ederek; “Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle yeni projeler ürettiler. Emeği geçen tüm öğretmen idareci ve öğrencilerimi kutluyor teşekkür ediyorum" dedi.
Genç Kaymakamı Muammer Köken ve Milli Eğitim Müdürü Süleyman Bulut Bilim Fuarındaki stantları ziyaret ederek öğrenciler tarafından hazırlanan deneylerin sunumlarını ilgiyle izlediler. Hazırlanan projeler konusunda bilgi alan Kaymakam Köken ve Milli Eğitim Müdürü Bulut, Bilim Fuarının hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencileri yoğun çalışma ve gayretlerinden dolayı tebrik etti.
Mevlana Orta Okulu’nda ilgi gören TÜBİTAK Bilim Fuarı’ında misafirlerin karşısına çıkan Resim ve grafik tasarım sergisi de bir o kadar ilgi gördü. 150 öğrencinin çalışmasının sergilendiği Resim ve grafik sergisinde Logo, amblem, histogram, lavi, kara kalem, kolaj, akrilik, sulu boya, pastel boya gibi çalışmalar yer aldı.
 
 
 
 
Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
eğitmen - Konu: - Genç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı - 2013-05-21 09:24:40
bende bu çalışmaları yerinde görenlerdenim proje üretmek gençleri bilime yönlendirmek ebetteki önemli ancak bence asl olan üretilen projelerin kurumlar yada firmalar nezdinde tanıtımı yapılıp projelerin amacına ulaşılmasına gayret göstermektir. yani okulun idarecileri bakın bunları yaptık demekle kalmaması bu projelerin hayata geçirilebilirliği üzerinde çalışmaları gerekir.
Güdar Sağlar - Konu: - Genç’te TÜBİTAK Bilim Fuarı - 2013-05-20 20:12:00
Ahmet Hocam elinize, emeğinize sağlık. Genç'te bu tarz projelerle öğrencilerin ilgisini bilime yönlendirip ufuklarını genişletmek gerek. Her ne kadar sizin için yorucu da olsa öğrencileriniz için fedakarlık yapıp devamını getireceğinizden şüphem yok.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar