İlhan Çakabay BDP’den aday adayı Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
25 Haziran 2018, 20:41
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 13:09  Avukat Aydemir Vekil Oldu! » 03:20 GENÇ #DEVAM DEDİ! » 15:27 SÖZEN'E YENİ GÖREV » 17:15 Genç’te Yarın 23 Bin Seçmen Sandık Başına Gidecek » 13:23  Traktör devrildi, sürücü enkaz altında kaldı » 13:15  FEDAŞ Seçime Hazır Olduğunu Açıkladı » 12:13  Zazaca film gösterime girdi! » 11:41 SÜTAŞ inşaatını incelediler! » 11:38 Genç'in Florası Tespit Edilecek » 17:40 Meyveciliği geliştireceğiz
GENÇ #DEVAM DEDİ!
SÖZEN'E YENİ GÖREV
Genç’te Yarın 23 Bin Seçmen Sandık Başına Gidecek
 Traktör devrildi, sürücü enkaz altında kaldı
Bu haber 01 Kasım 2013, Cuma 09:13 tarihinde eklendi. 6549 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlhan Çakabay BDP’den aday adayı

Dr. İlhan Çakabay, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için BDP’den Bingöl Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
İlhan Çakabay BDP’den aday adayı
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanlığına resmi başvurusunu yapan Çakabay: “Halkımızın problemlerine çözüm olmanın yönetim ve karar mekanizmalarında olma zorunluluğunda gördüğüm ve bu eksende halkımızın hayatını kolaylaştırmaya katkı sunmayı istediğim için aday adayı olma ihtiyacını hissetim” dedi.

Resmi başvurunun ardından bir açıklamada bulunan Çakabay: “On yılı aşkın süredir Bingöl`de gerek kamuda, gerek özel sektörde insanlarımızla muhatap olarak hizmet sunan bir insanım, sağlık sorunlarını bireysel çözerken insanlarımızın sosyal ekonomik sorunlarını çözmede çaresiz kaldığımı gördüm. Bu eksende halkımızın hayatını kolaylaştırmaya katkı sunmak düşüncesi ile siyaset mekanizmasının bir basamağından görev olarak bu yetersizliği aşma noktasında belediye başkanlığına karar verdim” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİM HİZMETLERİN SUNULMASI”

Önceliğinin Bingöl halkına hizmet etmek olduğunu belirten Çakabay: “Halkımızın şunu bilmesini isterim önceliğim Bingöl halkının çoktandır hak ettiği bir türlü kendisine sunulmayan hizmetlerin sunulması olacak. Bugüne kadar her kesime eşit uzaklıkta oldum Hizmet sunarken dil, din, ırk, inanç, parti ve cinsiyet ayrımı yapmadım. Bugünden sonrada böyle olacaktır” diye konuştu.

“ULAŞILABİLİR HİZMET ANLAYIŞINI BENİMSEYECEĞİM”

İnsan eksenli sosyal halkçı katılımcı ulaşılabilir hizmet anlayışını benimseyeceğini belirten Çakabay: “Bingöl’ün kültürel dokusunu önemsiyorum Şeyh Said efendi gibi halk önderlerini değer olarak bilirim. Bu anlamda halkımız ve önderlerimizin yarattığı değerlere bağlılığımı ifade etmek istiyorum. Otuz yıllık Kürt halkının özgürlük mücadelesini benimsiyor ve destekliyorum. Bu mücadeleden beklentim, inancım şudur: yeni sınırlar çizmeden, ayrışmadan, şiddetten uzak, demokratik siyaset yoluyla Kürtlerin siyasal eşitliğinin sağlanmasıdır” diye konuştu.

“HAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Belediye Başkanlığına aday olup seçildiği halde özgürlükçü, adil cinsiyet inanç ayrımı yapmadan doğru yaşamın bütün ilkelerine uyacağını belirten Çakabay: “Herkese açık söylemek istiyorum kimin kafasında soru işareti varsa sokakta, işyerinde, alışverişte çekinmeden sorsun. Asla gizli ajandam yoktur. Hakk’a mahşer gününde hesap vermeye inanan biri olarak haktan ve hakikatten vazgeçmeyeceğimi ifade ediyorum. Halkıma vaatlerim somut, gerçekçi, kendimi borçlu hissettiğim hakka ve halkıma teslim ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇAKABAY KİMDİR?

01 Mayıs 1969 Tarihinde Bingöl Merkez Gökçekanat Köyünde doğdu ilkokulu Gökçekanat ilkokulunda, ortaokulu Bingöl İmam Hatip Okulunda tamamladı. Lise tahsilini İstanbul Denizcilik Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1994’de Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bingöl merkezde 1 yıl pratisyen hekim olarak yaptıktan sonra 1996-1999 yıllarında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dâhiliye İhtisasını tamamladı. 2000-2002 yılarında Dâhiliye Uzmanı olarak Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesinde 2002 ile 2009 Yıllarında arasında Bingöl Devlet Hastanesinde Dâhiliye Uzmanı Olarak hizmet verdi. Bingöl Devlet Hastanesinde belirli bir süre Başhekimlik görevinde bulunduktan sonra 2009 Yılından itibaren Özel Bingöl Hastanesinde Dahiliye Uzmanı Olarak Çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
çewlik - Konu: - İlhan Çakabay BDP’den aday adayı - 2013-12-04 09:47:49
ilhan hocaya başarılar dilerim. çewlik bu gün bulunduğu konumu hakketmiyor. adeta tarumar bir şehir görüntüsünde. çabakçur arkadaşa tavsiyem serdar Atalay gibilerin ortaya attığı Zazalar kürt değildir tezini savunmasınlar. aslını bilmemek kadar cahilce bir tez olmaz...
nazim alinak belcika - Konu: - İlhan Çakabay BDP’den aday adayı - 2013-11-24 17:29:04
ben inaniyorum ve sana guveniyorum bingole hizmet edersin sana madi manevi olarak tum ailemle senin yanidayiz saygilarila hocamrnrnrnrnrnrnrnrn
yildirim karabekir - Konu: - İlhan Çakabay BDP’den aday adayı - 2013-11-22 10:51:14
Hakkaniyetle bu gorevi yerine getirecegine, tum inancimizla adayimizi destekler, ustun basarilar diliyoruz, yolun acik olsun diyoruz..rn
Çabakçur - Konu: - İlhan Çakabay BDP’den aday adayı - 2013-11-02 08:40:42
Otuz yıllık kürt halkının özgürlük mucadelesini beğeniyorsun ama biz kürt değilizki biz ZAZAyız ZAZAyız.
şarma - Konu: - İlhan Çakabay BDP’den aday adayı - 2013-11-01 21:56:17
hocam yolunuz açık olsun.seninle gururluyuz biz bdpliyiz.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz