25 Kasım 2015, 16:13
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:34 E-TEBLİGAT SEMİNERİ VERİLECEK » 13:32 Kaymakam Köklü öğretmenlere çiçekli kutlama » 10:23 'İçi boş' trilyonluk hastane » 10:22 Belediye Otobüsü Sefer Sayısı Arttırıldı » 10:21 Genç’e yeni Emniyet Müdürü » 10:20 Adaklı Kaymakamından Köklü’ye ziyaret » 10:18 GENÇ MYO’DAN ÇOŞKULU “HOŞ GELDİN” ETKİNLİĞİ » 10:14 Doğalgaz için son gün 30 Kasım! » 10:13 Genç’te 64 adet afet konutu yapılacak » 10:12 Cami ve Kur’an Kursu inşaatı destek bekliyor
Kaymakam Köklü öğretmenlere çiçekli kutlama
'İçi boş' trilyonluk hastane
Belediye Otobüsü Sefer Sayısı Arttırıldı
Genç’e yeni Emniyet Müdürü
Bu haber 01 Kasım 2013, Cuma 09:13 tarihinde eklendi. 5030 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İlhan Çakabay BDP’den aday adayı

Dr. İlhan Çakabay, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için BDP’den Bingöl Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
İlhan Çakabay BDP’den aday adayı
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Başkanlığına resmi başvurusunu yapan Çakabay: “Halkımızın problemlerine çözüm olmanın yönetim ve karar mekanizmalarında olma zorunluluğunda gördüğüm ve bu eksende halkımızın hayatını kolaylaştırmaya katkı sunmayı istediğim için aday adayı olma ihtiyacını hissetim” dedi.

Resmi başvurunun ardından bir açıklamada bulunan Çakabay: “On yılı aşkın süredir Bingöl`de gerek kamuda, gerek özel sektörde insanlarımızla muhatap olarak hizmet sunan bir insanım, sağlık sorunlarını bireysel çözerken insanlarımızın sosyal ekonomik sorunlarını çözmede çaresiz kaldığımı gördüm. Bu eksende halkımızın hayatını kolaylaştırmaya katkı sunmak düşüncesi ile siyaset mekanizmasının bir basamağından görev olarak bu yetersizliği aşma noktasında belediye başkanlığına karar verdim” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİĞİM HİZMETLERİN SUNULMASI”

Önceliğinin Bingöl halkına hizmet etmek olduğunu belirten Çakabay: “Halkımızın şunu bilmesini isterim önceliğim Bingöl halkının çoktandır hak ettiği bir türlü kendisine sunulmayan hizmetlerin sunulması olacak. Bugüne kadar her kesime eşit uzaklıkta oldum Hizmet sunarken dil, din, ırk, inanç, parti ve cinsiyet ayrımı yapmadım. Bugünden sonrada böyle olacaktır” diye konuştu.

“ULAŞILABİLİR HİZMET ANLAYIŞINI BENİMSEYECEĞİM”

İnsan eksenli sosyal halkçı katılımcı ulaşılabilir hizmet anlayışını benimseyeceğini belirten Çakabay: “Bingöl’ün kültürel dokusunu önemsiyorum Şeyh Said efendi gibi halk önderlerini değer olarak bilirim. Bu anlamda halkımız ve önderlerimizin yarattığı değerlere bağlılığımı ifade etmek istiyorum. Otuz yıllık Kürt halkının özgürlük mücadelesini benimsiyor ve destekliyorum. Bu mücadeleden beklentim, inancım şudur: yeni sınırlar çizmeden, ayrışmadan, şiddetten uzak, demokratik siyaset yoluyla Kürtlerin siyasal eşitliğinin sağlanmasıdır” diye konuştu.

“HAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİM”

Belediye Başkanlığına aday olup seçildiği halde özgürlükçü, adil cinsiyet inanç ayrımı yapmadan doğru yaşamın bütün ilkelerine uyacağını belirten Çakabay: “Herkese açık söylemek istiyorum kimin kafasında soru işareti varsa sokakta, işyerinde, alışverişte çekinmeden sorsun. Asla gizli ajandam yoktur. Hakk’a mahşer gününde hesap vermeye inanan biri olarak haktan ve hakikatten vazgeçmeyeceğimi ifade ediyorum. Halkıma vaatlerim somut, gerçekçi, kendimi borçlu hissettiğim hakka ve halkıma teslim ediyorum” şeklinde konuştu.

ÇAKABAY KİMDİR?

01 Mayıs 1969 Tarihinde Bingöl Merkez Gökçekanat Köyünde doğdu ilkokulu Gökçekanat ilkokulunda, ortaokulu Bingöl İmam Hatip Okulunda tamamladı. Lise tahsilini İstanbul Denizcilik Meslek Lisesi’nde tamamladıktan sonra 1994’de Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Bingöl merkezde 1 yıl pratisyen hekim olarak yaptıktan sonra 1996-1999 yıllarında Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Dâhiliye İhtisasını tamamladı. 2000-2002 yılarında Dâhiliye Uzmanı olarak Mardin Kızıltepe Devlet Hastanesinde 2002 ile 2009 Yıllarında arasında Bingöl Devlet Hastanesinde Dâhiliye Uzmanı Olarak hizmet verdi. Bingöl Devlet Hastanesinde belirli bir süre Başhekimlik görevinde bulunduktan sonra 2009 Yılından itibaren Özel Bingöl Hastanesinde Dahiliye Uzmanı Olarak Çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Websitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. diyarbakır evden eve
Web sitemiz Ajans Bingöl kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2015

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Telefon Rehberi