28 Kasım 2015, 11:23
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 10:00 SURİYELİ AİLELERİN YÜZÜ GÜLÜYOR » 09:59 Bingöl Barosu: 2015’te 316 kadın öldürüldü » 11:34 E-TEBLİGAT SEMİNERİ VERİLECEK » 13:32 Kaymakam Köklü öğretmenlere çiçekli kutlama » 10:23 'İçi boş' trilyonluk hastane » 10:22 Belediye Otobüsü Sefer Sayısı Arttırıldı » 10:21 Genç’e yeni Emniyet Müdürü » 10:20 Adaklı Kaymakamından Köklü’ye ziyaret » 10:18 GENÇ MYO’DAN ÇOŞKULU “HOŞ GELDİN” ETKİNLİĞİ » 10:14 Doğalgaz için son gün 30 Kasım!
Kaymakam Köklü öğretmenlere çiçekli kutlama
'İçi boş' trilyonluk hastane
Belediye Otobüsü Sefer Sayısı Arttırıldı
Genç’e yeni Emniyet Müdürü
Bu haber 03 Mart 2014, Pazartesi 12:44 tarihinde eklendi. 4013 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

HÜDA PAR Genç seçim lokali açılışı yapıldı

HÜDA PAR Genç İlçe Başkanlığı`nın merkez ana seçim lokali açılışı ve Genç Belediye Başkan adayı tanıtımına, HÜDA PAR Genel Başkan yardımcısı Sait Şahin`in katılımıyla gerçekleşti.
HÜDA PAR Genç seçim lokali açılışı yapıldı Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genç İlçe Başkanlığı’nın Merkez Ana Seçim Lokali, salavat ve tekbirlerle hizmete açıldı. Bingöl Genç karayolunun Genç Köprüsünde karşılanan HÜDA PAR Genel Başkan yardımcısı Sait Şahin, yüze yakın araç konvoyu ile Genç ilçe merkezine giriş yaptı. Halkın yoğun ilgi ve katılımıyla Cumhuriyet Caddesi Dörtyol kavşağında bulunan Merkez Ana Seçim Lokali’nin yerine gelindi.

 Seçim Lokali açılışına HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, GİK üyeleri, HÜDA PAR Bingöl Belediye Başkan Adayı Mehmet Şenlik’in de aralarında bulunduğu çok kalabalık bir kitle katıldı.

 Kur`an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin ile Genç Belediye Başkan Adayı Ramazan Güner birer konuşma yaptı.

 “Biz İnsan merkezli siyaset yapacağız”
Genç Merkez Seçim Lokalinin yanında HÜDA PAR Seçim Otobüsünün üstünden halka seslenen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin; “Ey mazlum coğrafyanın mazlum halkı! Daraheni(Genç) insanı mazlum coğrafyanın zulüm görmüş mazlum halkıdır. Bu coğrafya çok zulüm gördü. Bu coğrafya halkı çok zulümler çekti, çok acılar yaşadı ve halen yaşamaya devam ediyor. Bu coğrafyada İslami ayakta tutmak için İslam’a sahip çıkmak için Daraheni olarak Şeyh Said’e sahip çıkmak için zulüm görmüş bir halksınız bu zulüm değerli halkımızı insan değerinden uzaklaştırdı.” Dedi.

 HÜDA PAR  Genel Başkanı Şahin “Biz insanı çok kıymetli yarattık biz insanı şerefli yarattık ayetini hatırlatarak, konuşmasına şöyle devam etti: “Allah yarattıkları içersinde insanı merkeze koydu her şeyi onun için yarattı güneşi, ayı, suyu, hayvanları, eşyaları onun için yarattı insana değer verdi insana kıymet verdi. Gelin görün ki bu ülkede idarenin başına geçenler cumhuriyet tarihinden itibaren Allahın değerli yarattığı insanları köleleştirdiler, haklarını ellerinden aldılar, insanı insan değerinden düşürdüler. Biz bundan dolayı parti programımızın girişinde de belirtmiştik biz insan merkezli siyaset yapacağız, biz insan merkezli mücadele vereceğiz, biz merkezimize insanı bırakmışız bizim amacımız insandır.”

 “İnsanı Yaşat ki, Devlet yaşasın”

Şehirleri imar edeceklerini ama şehirlerin imarına önce insanın imarından başlayacaklarına dikkat çeken  Şahin, “Şeyh Edebali, Osman Gazi’ye ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ tembihinde bulunmuştu. Ama bu ülkede insan yaşatılmaktan ziyade hep öldürüldü, hep ezildi hakları ellerinden alındı. Onun için biz insanı merkeze alacağız ve insan merkezli bir siyaset yapacağız. 30 Mart günü sizler Genç ilçemizde değerli adayımız Ramazan Güner kardeşimiz bu işin ehli yetkiyi ona vereceksiniz. Onlar zulmün ne olduğunu biliyorlar çünkü zulmün acısını iliklerine kadar yaşamışlar hem de yakın tarihte yaşamışlar ve siz mazlum halka sahip çıkacak inançtadırlar.” Şeklinde konuştu.

Toplumun, ticari ahlakın, medyanın, ailenin ve gençliğin bozulduğu yönündeki şikâyetlere de değinen Şahin, “Aslında insan bozuldu. İnsan bozuldu diye her şey bozuldu. İnsana bağımlı olarak siyaset bozuldu. İnsana bağımlı olarak ticaret bozuldu, insanı ilişkiler bozuldu. İnsan bozulunca bozuldu bunlar bizler bunları düzeltmek için tekrar insana yatırım yapıp insanı düzelteceğiz inşallah” ifadelerine yer verdi.

 “Bizimki Bir Peygamberi sorumluluktur”
Yerel seçimlerde idareye talip olduklarını belirten Şahin, sorumluluklarının bir Peygamber sorumluluğu olduğunun altını çizdi.

 Topluma mal olmuş bütün bozukluklarla mücadele etmek istediklerini konuşmasına ekleyen Şahin, “Hırsızlıkla da mücadele etmek istiyoruz, yolsuzlukla da mücadele etmek istiyoruz, uyuşturucuyla da mücadele etmek istiyoruz, ahlaksızlıkla da mücadele etmek istiyoruz çünkü bu bizim sorumluluğumuzdur. Toplum bir gemidir üsttekiler toplum gemisinin altını delik deşik ettiler ahlaksızlıkla yolsuzlukla hırsızlıkla imansızlıkla delik deşik ettiler. O toplum gemisi su alıyor her bir gencimiz esrarla, esrar belasıyla karşı karşıya, ahlaksızlıkla karşı karşıya biz alttakiler üsttekilere dur diyeceğiz. Şu toplum gemisinin altını delmeyi artık bırakın diyeceğiz. Sizlerin desteklemesiyle elimizin güçlenmesi lazım Peygamber Efendimiz  ‘Sizden biri bir kötülük gördüğü zaman onu önce eliyle düzeltsin edemiyorsa diliyle düzeltsin şayet buna da gücü yetmez ise kalbiyle buğz etsin bu imanın en zayıf derecesidir’ buyuruyor. Önce eliyle düzeltsin diyor biz belediyelerde kötülüklerle mücadele etmek için öncelikle elimizin güçlenmesini istiyoruz” dedi.

 “Hür Dava Partisi ile Dürüst Siyaset Gerçek Adalet Gelecek”
Programda konuşan HÜDA PAR Genç Belediye Başkan Adayı Ramazan Güner de, “Kanaat önderlerinin tavsiyelerini dinledik.  Allah hepsinden razı olsun toplumun en çok ihtiyacı olduğu şeylerden biride dürüst siyaset gerçek adalet, HÜR DAVA PARTİSİ geldiğinde bunlar olacak.”dedi.

 “Belediye malı yetim malıdır”
Belediyelerdeki adamcılık ve hırsızlıklara değinen Güner, “25 yıl belediye de çalışan yaşlı bir amca ile görüştüm kendisi bana dedi ki inşallah başkan olursun senden bir isteğim var eğer adamcılık yapmazsan ve hırsızlık yapmazsan bu genç halkı seni sevecek.  Biz diyoruz ki ‘Belediye Malı Yetim Malıdır’ biz belediyemize yetim malı gibi sahip çıkacağız. 90 yıldır gelip geçti kimse böyle bir slogan söylemeye cesaret edemedi. Temiz siyaset istiyoruz. Bu siyasete erdem ve itibar kazandırmak istiyoruz. Ahlaklı güvenilir insanlara ihtiyacımız var. Genellikle Genç’te karşılaştığımız bir diğer mesele ise, diyorlar ki aday sivan aşiretinden ise karşısına zıkte aşiretinden bir aday çıksın. Biz diyoruz ki, ister zıkte ister kavar ister yahkin hepsi bizim kardeşlerimizidir hepimiz Hz. Adem’in çocuklarıyız. Birlikte bu Genç’i inşa edeceğiz.  Biz şuna inanıyoruz ister Genç’in kupar mahallesinden olsun ister cezaevi mahallesinden olsun ister çukur mahalleden olsun murat kenarında yaşayan bir ev dahi olsa eğer aç ise susuz ise onun tek sorumluları belediye ve mülki amirlerdir.  Biz böyle inanmışız inşallah biz her evden haberdar olacağız” ifadelerini kaydetti.  (Ahmet CANA- Salih Torak-İLKHA)
Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Websitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. diyarbakır evden eve
Web sitemiz Ajans Bingöl kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2015

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Telefon Rehberi