Hastane modernleşiyor Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 10:11
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 14 Eylül 2014, Pazar 17:31 tarihinde eklendi. 9440 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hastane modernleşiyor

Bir süredir revizyon ve teknolojik yeniliklerle hasta konforunu artıran ve sağlık hizmetinde ilerici yaklaşımlar sergileyen Genç Devlet Hastanesi, bu kez kadın hastalıkları ve doğum polikliniğine dört boyutlu ultrason cihazı aldı.
Hastane modernleşiyor

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanlığı’nca 7 Milyon TL harcanarak yapılan 50 yataklı ve iki de ameliyathanesi bulunan hastanede, hastane yönetiminin başarılı çalışmaları sonuçlarını vermeye başladı. Hastanedeki doktor yetersizliğinin son bulması için uzun zamandan beri çaba sarf eden Hastane yönetimi diğer yandan da ileri sağlık hizmeti sunabilmek için polikliniklere son model teknolojik donanımlara sahip sağlık cihazları almaya başladı.  Yakın zamanda kadın hastalıkları ve doğum polikliniğine dört boyutlu ultrason cihazı alınmasını sağlayan hastane yönetimi, modern dijital röntgen alımı içinde çalışmalarını tamamladı. Yakın zamanda ihalesi yapılan ve sözleşmesi imzalanan dijital röntgen cihazının da yakın zamanda hastanede kurulacağı öğrenildi.

 

 

Alakaş: “Diğer ultrasonografi tetkiklerine göre bariz üstün”

Alınan yeni cihazlarla ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Dr. Yusuf Alakaş, “Yeni aldığımız 4 boyutlu utrason cihazımızın; gebelik incelemeleri, fetal anomali taramaları ve jinekoloji incelemelerinde diğer ultrasonografi tetkiklerine göre bariz üstünlüğü tıp çevrelerince tescil edilmiştir. Dört boyutlu ultrasonografi, özelliği ile bebek heyecanına kapılan ailelere, üçüncü aydan itibaren cinsiyeti öğrenme ve renkli fotoğraflarını alma fırsatı vermektedir. Ayrıca, bebeğin gelişimsel analizi, çoğul gebeliklerin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesi, rahim yapısal problemlerinin teşhisi daha detaylı yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra plasenta anomalileri, ektopik gebeliğin tanısı, plasentanın yerleşiminin belirlenmesi ve yumurtalık patolojilerinin teşhisi de etkili olarak konulmaktadır. Bir diğer yeni aldığımız cihaz ise Dijital Kaset (DR) dijital röngen cihazımız. Bu cihazımızın da ihalesini geçtiğimiz ay gerçekleştirip sözleşmesini de yaptık. Cihazımızın yakın zaman içinde hastanemizde kurulmasını bekliyoruz” dedi.

“2 Uzman 4 Pratisyen daha göreve başlayacak”

Genç Devlet Hastanesi bünyesinde halen 4 uzman ve 2 de pratisyen hekim olduğunu anımsatan Başhekim Alakaş, 58. Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında ise atamaları gerçekleşen kadın hastalıkları ve doğum uzmanı doktoru ile uzman çocuk doktorunun yanı sıra 4’te pratisyen hekimin atamalarının yapıldığını söyledi. Başhekim Alakaş: “Hastanemiz bünyesinde uzun zaman doktor eksikliği bulunuyordu. Bu eksikliklerin giderilmesi için her dönem talepte bulunuyorduk ancak başvuru olmuyordu. Önceki dönemde atamaları gerçekleşen 1 genel cerrah ile 1 anestezi uzmanı gelip görevlerine başladı. Son olarak 58. Devlet Hizmet Yükümlüğü kapsamında ise atamaları gerçekleşen Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Doktoru Süreyya Kaplan ile Uzman Çocuk Doktoru Mehmet Boğatarhan yakın zamanda ilçemiz hastanesine gelip görevlerine başlayacak. Bunların yanı sıra yine eksikliklerini büyük oranda hissettiğimiz 4’te pratisyen hekimin ataması yapıldı. Hekimlerimizin görevlerine başlaması ile birlikte hekim sorunumuz ortadan kalkmış olacak.

 

 

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
ALPEREN AKKUŞŞŞŞ - Konu: - Hastane modernleşiyor - 2014-12-18 10:16:25
DEVLET HASTANESİNDE ÇALIŞAN Bİ FERT OLARAK ÇOK SEVİNDİM .......
izmir karşıyakadan bir gençli - Konu: - Hastane modernleşiyor - 2014-10-08 15:06:41
uzun zamandır ilçemizdeki gelişmeleri takip edemiyordum. son olarak bu haberi görünce çok ama çok sevindim. modern bir hastanede doktor yetersilziği önemli bir sorundu.şimdi görüyorumki modern cihazlar ve yeteri sayıda uzman hekim atanmış. rabbim tüm bunlarda emeği geçenlerden razı olsun inşallah. İzmirden selam ve sevgiler
dara_heni12 - Konu: - Hastane modernleşiyor - 2014-09-16 15:06:37
sizce labaratuvarınız saglıklı mı çin malı aldınız getırdınız hep yanlış ölçumlerle insanlara yanlış tedavi uyguluyorsunuz. ona bi el atın hizmet edin oturmakla bu işler olmuyor.sabah erken iş başı yapınki personelinızde erken gelsın biri bingöl den geç gelir siz evden geç gelirsınız bu işler böle olmuyor ozaman vatandaşta sizin personelınız bekler.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar