Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 10:07
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 22 Haziran 2015, Pazartesi 14:16 tarihinde eklendi. 11492 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor!

Genç ilçesi Kültür Mahallesi’nde bulunan tuğla fabrikasının yaydığı kirlilik, vatandaşların sağlığını tehdit ediyor.
Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor!

Genç ilçesi Kültür Mahallesi Deré Hém mevkiinde 70’li yıllarda kurulan ve o dönem etrafında yapılaşma olmadığı için herhangi bir sorun teşkil etmeyip yüzlerce Gençliye istihdam alanı oluşturan tuğla fabrikası, bugünlerde evler ile iç içe kalmasından dolayı sorun teşkil etmeye başladı. Tuğla fabrikasının yol açtığı gürültü ve toz kirliği, aynı mahalledeki vatandaşların yaşamını cehenneme çevirdi. Fabrikanın yol açtığı toz kirliği mahalle üzerinde toz bulutu oluştururken, etrafa yayılan tozlar nedeniyle de vatandaşların sağlığı tehdit ediliyor. Yapılan tüm şikâyetlere rağmen yaşadıkları bu soruna çözüm bulunmamasına ise vatandaşlar tepki gösteriyor. 

'Fabrika şehir dışına taşınmalı'
20 yıldan fazladır fabrikanın kirliliğinin adeta yaşamlarını kabusa çevirdiğini dile getiren Kültür Mahallesi Deré Hém sakinleri, "Bu kirli tozdan dolayı kapı önlerinde ve balkonlarımızda oturamıyoruz. Elbiselerimizi dışarıda asamıyoruz. Bizim hastalarımız var, bu toz onlar için büyük bir problemdir.
Mahalledeki  vatandaşların tamamı fabrikanın tozundan rahatsız, fabrika memleket için elbetteki önemlidir ancak şehir içindeki haliyle zarar vermeye başladı ve buradan mutlaka taşınmalı"


Fabrikanın yol açtığı toz ve kirliliğin sağlığı üzerinde ciddi risk oluşturduğunu dile getiren nefes darlığı çeken hasta bir vatandaş ise: "Nefes darlığı çektiğimden dolayı dolayı çok rahatsız oluyorum. Bu fabrika hep huzursuzluk veriyor bana. Benim tek isteğim var, fabrikanın buradan kaldırılmasıdır"

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
MUSTAFA T. - Konu: - Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! - 2018-11-01 14:45:35
fabrikadan önce yapılan evlerde var sonra yapılan evlerde var.Mahmut SOLMAZ bey fabrikanın önce yapılmış olması cevre kirliğine karslı haklı oldugun ispatimi? Bu yorumu yazmadan önce kac kere düşündünüz?
Celal - Konu: - Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! - 2017-12-11 22:58:47
Kultur mahalesi cezaevi konutlarnda ikamet ermekteyim bu konuyu yakindan takip etmeniz gerekir halk olarak ne yapılması grekiyor yapmaya hazirim tozunu kömürün isini yutuk hep bir imza kampanyasına baslamakla olamazmi
ABUZER - Konu: - Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! - 2016-11-09 12:28:22
Mahmut SOLMAZ kardeşimiz sormuş evler mi önceden yapıldı , fabrika mı? Evet oradaki evler daha önce yapılmıştı. Fabrika çevreye gerçekten büyük zararlar vermekte. Yoldaşan yolu ormanlık alan adeda köstebek yuvasına dönüştürülmüş , Bingöl den Gence giriş yapılırken Murat köprüsü üzerinden o alana bakıldığı zaman gerçekten içler acısı bir durumla karşı karşıya geliyor insan. Belediye o bölgeye çöp döküyor , çöpler yakılıyor yakılma esnasında ormandaki ağaçlarda zarar görüyor . fabrikaya da toprak temini içim yeni alanlar oluşturuluyor. Yetkililer çevre bakanlığı bu durumu nasıl görmezden geliyor anlaşılmış değil. Yazık Memleket yazık. Yaylalı birde karşıya fabrika yaptı. Nasılsa toprak Genç te beleş , belediye de uyuyor. Bingöl ve Genç e hiçbir katkısı omayan bu fabrikalarda da çalışan işçiler ailecek dışardan getiriliyor, ucuz işçilik toprak beleş yazık beyler ormanlık alanımız talan edilmiş durumda.
GENÇLİ - Konu: - Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! - 2015-09-10 18:35:21
Bu fabrikanın en kısa zamanda şehrin dışına alınması gerekir. Rüzgar estiğinde gidip çevrede yaşıyanları görüp empati yapın.Belediye Başkanın zaten görmeye niyeti yok hiç olmadı. Bu yayını yapan arkadaşımıza teşekkür ederiz. Umarım takibini idame ettirir.
Mahmut SOLMAZ - Konu: - Tuğla fabrikası yaşamı tehdit ediyor! - 2015-06-22 15:46:08
Bu evler mi önce yapıldı yoksa fabrikamı?
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar