Kendi yerinde ilk toplantısını yaptı Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 10:03
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 22 Mart 2016, Salı 18:07 tarihinde eklendi. 12262 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kendi yerinde ilk toplantısını yaptı

İstanbul’da kurulduğu 2010 yılından beri yaşadığı maddi kaynak sorunlarına rağmen yaptığı sosyal, sportif ve kültürel gibi etkinlikler ile göz doldurup hemşerilerimizin kaynaşmasını sağlayan Bin-Genç-Der, iş adamı hemşerilerimizin destekleri sayesinde kavuştuğu yeni dernek binasında ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Kendi yerinde ilk toplantısını yaptı

İstanbul’da faaliyet gösteren Genç İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin (Bin-Genç-Der) yıllarca yaşadığı yer sorunu, iş adamı hemşerilerimizin destekleri ile son buldu. Geçtiğimiz aylardan itibaren iş adamı hemşerimiz Yusuf Erdoğmuş’un öncülüğünde bir araya gelen hemşerilerimiz, ilk olarak yeni yönetimin belirlenmesini sağlayıp atılacak adımları belirlemişti. Uzun süre yapılan araştırmalar ve istişareler sonucu Üsküdar Bulgurlu’da bulunan bir daireyi dernek binasına dönüştürme kararı alan çiçeği burnunda yeni yönetim, kendi yerinde ilk toplantısını 21 Mart Pazartesi akşamı burada gerçekleştirdi. Derneğin gelir ve gider tablosunun görüşüldüğü toplantıda, dernek borcunun iş adamlarınca karşılanması ve ileriki süreçte dernek giderlerinin yönetim kurulu üyelerince aidat şeklinde temin edilmesi kararlaştırıldı.

 

 

Çalışma gruplarının belirlenmesi ve yapılması planlanan projeler hakkında fikir alışverişinde bulunulan toplantıda, üyeleri ile birbirine kenetlenmiş, topluma karşı duyarlılığını sergileyen, düşünen, tartışan, söylemler geliştiren bir sivil toplum örgütü hüviyetine bürünmek adına daha katılımcı bir yönetim anlayışı içinde hareket edilmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

 

Ortak: “Derneğimizin kurumsallaşması için mücadele edeceğiz”

Toplantıda bir konuşma yapan Bin-Genç-Der Yönetim Kurulu Üyesi Av. Yücel Ortak: “Derneğimizin geçmiş yıllarda yaşadığı sıkıntılar hepimizin malumu. Dernek Başkanımız Sayın Halit Sanır’ın zor şartlar altında bu günlere getirdiği derneğimizin artık yeni bir hüviyete bürünmesi ve kurumsallaşma adına yeni atılımların gerçekleşmesi fikri hep hasıl oldu bende. Sayın başkanımız ile sürekli yaptığımız istişareler ve kıymetli iş adamlarımızın da verdiği destek ile şükürler olsun ki bugün toplantımızı kendi yerimizde yapıyoruz. Bu aşamadan sonra artık Derneğimizin kurumsallaşması için mücadele edeceğiz. Derneğimizin tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sanır: “İş adamlarımız bizi sürekli motive etti”

Derneğin 2010 yılında kurulduğunu hatırlatan ve o süreçte yaşanılan sıkıntıları aktaran Bin-Genç-Der Başkanı Halit Sanır, 6 ay öncesinde iş adamı hemşerilerin destek talebi ile birlikte bir sinerjinin oluştuğunu ve bugün kurulan masanın etrafında toplanılmasının iş adamı hemşerilerin sayesinde gerçekleştiğini ifade etti. Yıllarca derneğin kendine ait bir yerde hemşerilerine hizmet verebilmesinin hayalini kurduğunu dile getiren Başkan Sanır, bunun da gerçekleşmesini sağlayan iş adamlarına teşekkür ettiğini söyledi.  

 

Erdoğmuş: “Yönetimi güçsüz bir derneğin, etkinliği de zayıf olur”

Derneğin yeni oluşumunda ve hemşerilerin bir araya gelmesi noktasında birleştirici bir güç olarak ön plana çıkan iş adamı hemşerimiz Yusuf Erdoğmuş ise yaptığı konuşmasında. “Geçmişini unutmayıp bu günlere gelen bir hemşeriniz olarak sürekli ‘acaba ben kendi hemşelerime ne katkı sunabilirim ne yapabilirimin’ gayreti içinde oldum. Şükürler olsun ki bugüne kadar destek talebi için beni ziyarete gelen bütün hemşerilerime, en içten samimiyetim ile elimden bir şey geldiyse yardımcı olmaya çalıştım. Bingöl, hepimizin ortak paydası. Bingöllü, Gençli olmaktan onur duydum. Yıllarca hemşerilerimizin bir arada olması, kaynaşması adına ihtiyaç olan bir derneğin var olması gerektiğine de her daim inandım. Halit kardeşimiz de karınca kararınca bunu gerçekleştirmeye çalıştı. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Kendisinin yıllarca samimiyetle bugüne getirdiği dernekte, yeterince katılımın olmaması ve güçlü bir yönetimin bulunmaması derneği de maalesef zayıf kıldı. Buda tabi bizleri ziyadesiyle üzdü. Son zamanlarda İstanbul’da faaliyet gösteren iş adamı hemşerilerimize, dostlarımıza bir çağrı yaptık. Gelin, ilçemizin adını taşıyan bu derneğe hep birlikte dört elle sarılıp, hemşerilerimizi dernek çatısı altında bir araya getirmeye çalışalım. Sağ olsunlar kendileri de bunu olumlu karşıladılar. İlk olarak dernek yer sorununu ortadan kaldırdık. Akabinde daha katılımcı, daha geniş bir hemşeri kitlesine ulaşmayı hedefleyeceğiz. Bu minvalde bir araya gelen bütün hemşerilerime teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

 

Dernek Yönetim Kurulu ve Yönetim Kurulu çalışmalarını yürütmek üzere oluşan İcra Kurulu şu şekilde oluştu.

1)Halit Sanir
2) Yusuf Erdoğmuş
3)Çerkez Övün
4) Mücahit Artar
5)Cevdet Tartik
6)Sedat Devran
7)Cihan Becerekli
8)Tacetin Gören
9) Veysi Sanir
10) Yücel Ortak
11) Adnan Sanır
12)Ahmet Sayılır
13) Veysel Gôker
14) Mehmet Anık
14)Enver Ari
15)Mücahit Yusufoğlu
16) Yunus Sadunoğlu
17)Sabri Bağış
18) Şerafettin Ayata
19) Alaattin Satık

Yönetim kurulu çalışmaları yürütmek üzere oluşan icra kurulu
1)Halit Sanır
2) Yücel Ortak
3)Ahmet Sayılır
4) Yunus Sadunoğlu
5)Mücahit Yusufoğlu
6)Sabri Bağış
7)Alaatin Satık
8)Enver Ari
9) Şerafettin Ayata


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar