Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 10:14
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 04 Nisan 2016, Pazartesi 10:42 tarihinde eklendi. 13990 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu

Genç, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) elde ettiği 60.60’lık puan ortalamasıyla Bingöl merkez ve ilçeleri arasında il birincisi olma başarısını elde etti. Türkiye ortalamasının 57,9 olduğu TEOG’da, ilçemizin elde ettiği 60.60’lık puan, başarının derecesini gözler önüne serdi.
Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü planlı ve titiz çalışmalar doğrultusunda 8. sınıflar TEOG Sınavı’nda büyük bir başarı elde edildi. Sistemli çalışmalar neticesinde 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın 1. döneminde yapılan TEOG Sınavı’nda tüm derslerde önemli artışların olduğu görüldü. Önceki yıl TEOG’da başarı ortalaması 45’ler civarında iken bu oran geçtiğimiz yıl 53 olarak gerçekleşmişti.

 

 

‘KÖKLÜ’ değişim ile gelen büyük başarı

Ortaya çıkan bu büyük başarıda İlçe Milli Eğitim camiası kadar Genç Kaymakamlığı’nın özellikle eğitim alanındaki yatırım ve çalışmalarının da ürünü olarak ortaya çıkıyor. Nitekim İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü’nün ilçede göreve başlaması ile birlikte ilçe merkezi ve kırsaldaki tüm okullar yenilenip tüm fiziki altyapıları iyileştirildi. Öğretmen ve idarecilere yönelik gerçekleştirilen ‘Eğitimcilerin Eğitimi’ ile öğrenim teknikleri öğretilerek, eğitimcilerin daha kaliteli bir eğitim vermeleri sağlandı. Kaymakam Köklü’nün yine her ilçede uyguladığı test alışkanlığı da ilçemizde bu önemli başarının bir diğer parçası olarak yer aldı. Test alışkanlığı sayesinde ilçede okuyan yaklaşık 3 Bin öğrenci, orijinal dershane formatında olan yaklaşık 600 Bin testten faydalanıp tecrübe kazandı. Yine öğrencilerin sosyal ve sportif alanda moral ve motivasyon kazanmaları için bir çok proje hayata geçirildi.

“Anlık değil, istikrarlı başarılar için çalışacağız”

Genç ilçesinin TEOG Sınavı’nda elde ettiği büyük başarının ardından görüşlerini aldığımız ilçe Kaymakamı Abdullah Köklü başarıda emeği geçen öğrenci, öğretmen ve velileri tebrik ettiğini söyledi. Elde edilen başarının kendisi için sürpriz olmadığını dile getiren Kaymakam Köklü: “İlçemizdeki ilk görev senemizde eğitimimizin fiziki altyapısını iyileştirmek için çaba harcadık. Bunu tamamlamamızın akabinde ise gerek eğitmenlerimizin gerekse de öğrencilerimizin var olan ihtiyaçlarının giderilmesi için uğraştık. Şükürler olsun ki hep birlikte bu emeğimizin meyvelerini almaya başladık. Göreve başladığımda da belirttiğim gibi bizler için anlık değil istikrarlı başarılar önemlidir. Bu başarılarımızı bundan sonraki yıllara da yansıttığımız zaman başarımız, anlam kazanır.

“Bu başarılar iyi bir planlama, sistematik çalışma ve özverinin ürünüdür”

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı’nın 1. döneminde yapılan TEOG Sınavı’nda tüm derslerde önemli artışların yaşandığını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Değirmenci ise: "Elde ettiğimiz bu başarılar, İlçe Kaymakamlığımız öncülüğünde iyi bir planlama, sistematik çalışma ve özverinin ürünüdür. Öğrencilerimizin sınavlarda başarılı olması beklediğimiz bir sonuçtu, emeklerinin karşılığını aldılar. Bizler de yaptığımız çalışmaların ve uyguladığımız programların ne kadar yerinde ve doğru olduğunu görmüş olduk. Çocuklarını bize emanet eden Gençli velilerin güvenlerinin boşa çıkmadığının görülmesi mutluluğumuzu katlamıştır. Tüm bu başarı ve mutlulukta emeği olan öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ederiz" ifadelerini kullandı.

AKADEMİK BAŞARILARIN YANI SIRA SPORTİF BAŞARILAR DA ELDE EDİLDİ

Genç ilçesinde bu yıl TEOG’da elde edilen ve göğsümüzü kabartan eğitim başarısının yanı sıra sportif dallarda da birçok başarı elde edildi. Elde edilen sportif başarılar da, tıpkı eğitimde olduğu gibi spora ve sporcuya verdiği büyük destekler ile bilinen İlçe Kaymakamı Abdullah Köklü’nün sayesinde gerçekleşti. İlçe merkezi ve diğer okullarda açık ve kapalı halı sahalar yapılması için önemli çalışmalar yürüten Kaymakam Köklü, yine yaptığı projeler ile öğrencilere sportif malzeme desteği sağladı. Kaymakam Köklü’nün bu önemli destekleri sayesinde ilçemizdeki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler, il genelinde düzenlenen onlarca müsabakalarda büyük başarılar elde edip ilçemizi sportif alanda da gururla temsil etmeyi başardı. Sportif dallarda elde edilen bu başarılar sporun, eğitime ne kadar pozitif anlamda etki ettiğini de adeta gözler önüne serdi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
genç - Konu: - Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu - 2016-05-09 11:29:24
Bu başarı 1 2 yıllık bir sonuç değildir. Özellikle Barış Cansu AKTAN döneminde eğitim paydaşları ile ciddi toplantılar çalışmalar yapıldı,bugün aramızda olmayan ilçe milli eğitim yöneticileri,okul müdürleri ve öğretmenler bu çalışmanın temellerini attılar,onları da unutmayın
vatansever gençli - Konu: - Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu - 2016-04-13 13:29:55
sayın kaymakamımızın ilçede bıraktıkları eserlerin kıymeti çok yakın zamanda herkesce anlasılacaktır bence. kendisine tüm gençli hemşerilerimin adına teşekkür ediyorum ileri hayatındada başarılar diliyorum. inşallah bir gün vali olarak binglümüze atanır
darayeni - Konu: - Genç ‘TEOG’da İl Birincisi Oldu - 2016-04-05 15:41:20

Kaymakam gerçektende çok önemli işler yapan ve dinamikliği ile Genç'e heyecan katan biri bunu hiç kimse inkar edemez,yiğidin hakkını vermek lazım. Bununla birlikte yerel basına düşen şey sürekli övgüler dizmek olmamalıdır.Yerel yönetimlerin yani seçilmişlerin çok daha güçlü ve etkin olması gereken bu çağda merkezi idarenin yani atanmışların temsilinin bu kadar güçlü işlenmesini doğru bulmuyorum.

Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar