SİGARA YASAĞINDA YENİ GELİŞME! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Nisan 2019, 09:24
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR” » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama » 13:16 Müftü Kaya’dan gazetemize iadeyi ziyaret » 13:12 GENÇ’TE 3 BİN 610 ADET CEVİZ FİDANI DAĞITILDI » 17:11 ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİNDEN GAZETEMİZE ZİYARET » 13:05 KOMŞULAR KAHVALTIDA BULUŞTU
ÇATKIN, “BU DAVA SAMİMİ İNSANLARIN DAVASIDIR”
Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar
Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti
YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ
Bu haber 02 Mayıs 2017, Salı 11:39 tarihinde eklendi. 5722 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SİGARA YASAĞINDA YENİ GELİŞME!

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sigara yasağı ile ilgili yeni önlemler alınacağını açıkladı. Akdağ, yeşil dedektör uygulamasıyla ihlalleri tespit edeceklerini belirtti
SİGARA YASAĞINDA YENİ GELİŞME!
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “Sigara yasağı ile ilgili çok ciddi uygulamalar yapacağız. İstanbul’daki ve Türkiye’deki tüm mekân sahipleri bilmelidir ki, kapalı mekanlarda sigara içilmesini asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ İstanbul’da düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısına katıldı. Gün içerisinde basına kapalı olarak devam eden il değerlendirme toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Bakan Akdağ, “İstanbul’ yaşanan bebek ölümlerinin 2018 yılında koydukları hedef itibariyle, anne ölümlerinde 100 bin hamilede 10 annenin altına düşürmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Sigara mücadelesinde çok kararlı olduklarını kaydeden Bakan Akdağ, “Tütüne karşı mücadele de kararlılığımızı bir kere daha ifade etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın benden istediği en önemi görev alanlarından biri sigara mücadelesi. Özellikle kapalı alanlarda sigara içilmesinin önlenmesidir. Kimseyi üzmek, incitmek, kimseyi rahatsız etmek istemiyoruz. Ama elimizde kanunlar var. Kanunların bizlere yüklediği sorumluluklar var. Kapalı mekanlar da yaşayan ve sigara içmeyen insanların sağlığını korumak zorundayız. Kanun ve görev yükümlülüklerimiz, görev anlayışımız kapalı mekanlar da sigara içilmesini önlemek için bize, bizi mecbur kullanmaktadır. Bununla ilgili para cezaları var. Şunu bütün kapalı mekân sahipleri bilmelidir. Kapalı mekanlarda sigara içirirlerse bu cezaları yiyeceklerdir, cezalar kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.

 

Bunun için çok ciddi tedbir paketi tartıştıklarını açıklayan Bakan Akdağ, “Sayın valimizin de bu konuya ciddi destek vereceklerini kaydetti. İstanbul’daki ve Türkiye’deki tüm mekân sahipleri bilmelidir ki, kapalı mekanlarda sigara içilmesini asla müsaade etmeyeceğiz” dedi.

 

Bir basın mensubunun kapalı mekanlarda sigara yasağı ile ilgili ne gibi önlemler aldığını sorması üzerine Bakan Akdağ Yeşilay ile birlikte hazırlanan ‘Yeşil Dedektör’ mobil uygulamasından bahsetti. Uygulamayı tüm vatandaşların kullanması gerektiğini aktaran Bakan Akdağ, “Yeşil dedektör uygulamasını bütün vatandaşlarımız telefonlarına indirebilirler. Lütfen indirsinler. O zaman telefon açmaya gerek kalmayacak. Doğrudan doğruya mobil uygulamada bulunduğunuz yeri seçerek bir tuşa basıp denetleyicilerin oraya gelmelerini sağlayabilirsiniz. Kimseyle tartışmaya gerek yok. Herkes biliyor. Sigara içilmemesi lazım. Böyle bir ihtiyaç duyan vatandaşımız doğrudan yeşil dedektör uygulamasını kullanabilir” şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar