“YATIRIMCILARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Eylül 2018, 08:32
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:54 30 alıma 2 Bin 100 başvuru! » 17:51 Hür Gençlik Aşure dağıttı » 12:16 AFAD: Bingöl’de 7 Üzerinde Deprem Olursa… » 17:55 KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI » 12:10 Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı » 18:48 Gaziler Günü düzenlenen tören ile kutlandı » 14:35 Çaldığı ineği kesti Jandarmaya yakalandı » 10:58 Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Geliyor » 10:52  Bingöl Üniversitesi'ni Cenevre'de tanıttılar! » 10:50  Çiftçilere 134 ton buğday dağıtıldı
30 alıma 2 Bin 100 başvuru!
Hür Gençlik Aşure dağıttı
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI
Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı
Bu haber 26 Eylül 2017, Salı 12:02 tarihinde eklendi. 688 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“YATIRIMCILARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ”

Elaltıntaş Modüler Su Deposu Fabrikası’nı ziyaret eden Yılmaz: “Böyle bir yatırımı Bingöl’de hayata geçirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. İnşallah bu, örnek olur ve benzer yatırımlar artarak devam eder. Bizim için önemli olan, Bingöl’de sanayileşmenin gelişmesi ve istihdamın artmasıdır. Bu anlamda yatırımcılarımızı destekleyeceğiz” dedi.
“YATIRIMCILARIMIZI DESTEKLEYECEĞİZ”

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bingöl’de Organize Sanayi Bölgesi’nde incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, ulusal basında da geniş yer bulan Elaltıntaş Modüler Su Deposu Fabrikası’nı ziyaret etti.

 

Bingöl Valisi Ali Mantı, Milletvekili Enver Fehmioğlu, Belediye Başkanı Yücel Barakazi ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun’un da eşlik ettiği Yılmaz, fabrika içerisindeki üretim çalışmalarını inceledikten sonra firma yetkilisi Nihat Elaltıntaş’tan bilgi aldı.

 

ELALTINTAŞ: “HEDEFİMİZ 50 KİŞİLİK İSTİHDAM”

 

2016 yılında Fırat Kalkınma Ajansı destekli projeyle Bingöl OSB’de hayata geçirdikleri yatırımla 17 kişiye istihdam olanağı sağladıklarını belirten firma yetkilisi Nihat Elaltıntaş, 4 Bin 500 metrekarelik arsa üzerinde Bin 500 metrekare kapalı alanda kurdukları fabrikada, boyutlarına göre günde 10 adet su deposu imal ettiklerini ifade etti.

 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde tek, ülke genelinde ise toplam 14 modüller su depo fabrikasının bulunduğunu belirten fabrika sahibi Nihat Elaltıntaş, resmi kurumlar başta olmak üzere, ürettikleri depoları ülkenin dört bir tarafına sattıklarını kaydetti.

 

Ek projeyle imalat kapasitenin güçlendirilmesi için çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Elaltıntaş, gelecek yıl için istihdam hedeflerinin 50 kişi olduğunu da sözlerine ekledi.

 

YILMAZ: “İSTİHDAM SAĞLAYANLARI DESTEKLEYECEĞİZ”

 

Bingöl’de üretime dayalı ve ihracat kapasitesi bulunan alanlardaki yatırımların artması temennisinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz: “Böyle bir yatırımı Bingöl’de hayata geçirdiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Önemli bir adım attınız. Gurur duyduk. İnşallah bu, örnek olur ve benzer yatırımlar artarak devam eder. En önemlisi, istihdama katınız var. Gelecek yılki hedefiniz olan 50 kişilik istihdamı sağlamanızı da bekliyoruz. Ek projenizde de inşallah gerekli desteği sunacağız. Bizim için önemli olan, Bingöl’de sanayileşmenin gelişmesi ve istihdamın artmasıdır. Bu anlamda yatırımcılarımızı destekleyeceğiz” dedi.

 

“YATIRIM YAPMAYANDAN ARSASI ALINACAK”

 

Bingöl Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımların artması için Bingöl Valiliği tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, arsa tahsisi sağlandığı halde yatırım yapmayanlara yönelik yaptırımların da uygulanacağını söyleyen Yılmaz, belirtilen zaman diliminde gerekli yatırımı hayata geçirmeyenlerin arsalarının geri alınarak gerçek yatırımcılara tahsis edileceğini de sözlerine ekledi.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz