“BİNGÖL YAŞANABİLİR BİR KENT OLACAK” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Eylül 2018, 09:26
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:54 30 alıma 2 Bin 100 başvuru! » 17:51 Hür Gençlik Aşure dağıttı » 12:16 AFAD: Bingöl’de 7 Üzerinde Deprem Olursa… » 17:55 KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI » 12:10 Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı » 18:48 Gaziler Günü düzenlenen tören ile kutlandı » 14:35 Çaldığı ineği kesti Jandarmaya yakalandı » 10:58 Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Geliyor » 10:52  Bingöl Üniversitesi'ni Cenevre'de tanıttılar! » 10:50  Çiftçilere 134 ton buğday dağıtıldı
30 alıma 2 Bin 100 başvuru!
Hür Gençlik Aşure dağıttı
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI
Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı
Bu haber 28 Eylül 2017, Perşembe 13:07 tarihinde eklendi. 743 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“BİNGÖL YAŞANABİLİR BİR KENT OLACAK”

AK Partili Cevdet Yılmaz, Bingöl’e yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin bazıları hakkında açıklamalarda bulundu. Birçok proje hakkında bilgileri paylaşan Yılmaz, “Bingöl daha yaşanabilir bir şehir olacak” dedi.
“BİNGÖL YAŞANABİLİR BİR KENT OLACAK” Bingöl Üniversitesi’nin Akademik Açılış Töreni’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl’deki bazı projeler hakkında önemli bilgiler verdi. Yılmaz, projelerle Bingöl’ün daha yaşanabilir bir kent olacağını söyledi. Yılmaz’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 

‘SAĞLIK KAMPÜSÜ GELİYOR’

 

“Sağlığa erişimi büyük oranda Yeni devlet hastanemiz tamamlandı. İlçe hastanelerimiz bitti. Şimdi oraya yeni hastane yapıp sağlık orayı kampüsü yapmak istiyoruz. Kadın Doğum hastanesini de buraya taşıyacağız. Şu anki kadın doğum hastanesini de muhtemelen üniversitemize devredeceğiz. Diş hekimliği veya farklı amaçlarla kullanılabilir.”

 

‘ERZİNCAN’A DOĞRUDAN KARAYOLUYLA BAĞLANACAĞIZ’

 

“Altyapı ve yollara büyük yatırım yaptık. Havalimanımızdan duble yollarımıza, raylı sistemlerin yenilenmesine varıncaya kadar bir çok yatırım gerçekleştiriyoruz. Önemli olanı tamamladık. Doğu – batı ekseninde kaliteyi arttırıyoruz. Kuzey – güney ekseninde de önemli bir mesafe almış durumdayız. Şu an gündemimizde Erzincan’a doğrudan bağlanmak var. Büyük bir proje devam ediyor. Kuzeydeki ilçelerimizin Erzincan bağlantısını kurmuş olacağız. Bingöl tam anlamıyla bir kavşak noktası haline gelecek. Bu kalkınmamız açısından en önemli unsurlardan biri.”

 

‘YILSONUNA KADAR 2 KÖPRÜ DE BİTİYOR’

 

“Referandum olmasına rağmen Nisan ayında köprümüzü yıktık. Bingöl’ün ihtiyacı vardı. Aşağı yukarı 6-7 aydır devam ediyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen inşaatlarından bir tanesidir. 36 ayaklı, Bingöl’ün boğaz köprüsü gibi bir şey olacak. Asmalarıyla, ışıklandırmasıyla, yürüyüş kısmıyla, bittiği zaman Bingöl’e ayrı bir estetik katacak. Selden etkilenen diğer bir köprümüz vardı. Orası da hızlı bir şekilde 1-2 aylık bir süreçte tamamlanacak. Yılsonu itibariyle 2 köprümüz de yenilenmiş olacak. Çok daha rahat ulaşımı sağlayacağız.”

 

‘OTOPARKLI KENT MEYDANI GELİYOR, HÜKÜMET KONAĞI YENİLENİYOR’

 

“Kent meydanımız yok. Mevcut Hükümet Konağını yıkacağız. Onun yerine daha güzel, daha estetik bir hükümet konağı yapacağız. Bingöl’ün estetiğine de katkı sunacak bir hükümet konağı yapacağız. Orayı da bir kent meydanına dönüştüreceğiz. Altını da otopark yapmak suretiyle, ciddi problemlerimizden biri olan trafiği rahatlatacağız. Askeri alanlardan birazını da Belediyemize devretmiştik. Belediyemiz oraya güzel bir belediye binası yapacak, hem de yeni bir ticari alan oluşturacağız. Bir taraftan da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Kültür Mahallemizde çok ciddi, büyük ölçekli bir kentsel dönüşüm projesi yapacağız. Çarşıyı daha fazla yayacağız. Düzağaçta’da üniversitenin etkisiyle teni yaşam alanları oluşuyor. Tüm bunlarla Bingöl daha yaşanabilir bir şehir olacak.”

 

‘KENTPARK, BİNGÖL’E AYRI BİR HAVA KATACAK’

 

“Bingöl’de 2002’de sigortalı çalışan sayısı 11 bin civarındaydı. Bugün 45 bin civarlarına yükselmiş durumda. Bingöl’de İstihdam konusunda epeyce bir yol almış durumdayız. Ama bu yetmez, genç nüfusumuz var. Daha fazla istihdam oluşturmamız lazım. Ekinyolu bölgesinde sondajlar yapıp yeni termal kaynaklar bulduk. Bu kaynakları parkımıza getiriyoruz. Çalışmalar devam ediyor, bu yıl sonuna kadar bitecek inşallah. Yap – işlet – devret modeli ile özel sektöre burayı ihale edeceğiz. 130 milyon lira civarında bir projedir. 5 yıldızlı otel, AVM, yapay göletleri, sosyal donatılarıyla çok güzel bir proje, ciddi bir çalışma. İnşallah Bingölümüze çok güzel bir hava katacak.”

 

‘SÜTAŞ, 10 BİN AİLEDEN SÜT ALACAK’

 

“SÜTAŞ projesi ile ilgili uzun süredir bir çalışma yürütüyoruz. Problemleri aşağı yukarı çözmüş durumdayız. Cazibe merkezleri programıyla, ihale edilmesinden sonra SÜTAŞ’ın gelip burada temel atmasını bekliyoruz. Sadece SÜTAŞ’ın yatırımıyla doğrudan bin kişiye istihdam oluşacak, dolaylı olarak tam kapasiteye çıktığında 10 bin aileden sözleşmeli bazda süt almış olacak. O ailelerin de gelir ve refah düzeyleri yükselecek inşallah. Bölgesel kalkınma anlamında en önemli projelerden biri SÜTAŞ.”

 

‘HESAREK’E ÖZEL SEKTÖRÜ DAVET EDECEĞİZ’

 

“Turizm anlamında termal tesislerimizin yanı sıra kayak merkezimizi de yaptık. Orayla ilgili bir master plan yapıyoruz. Özel sektörü davet edeceğiz. Yeni bir takım tesisler kuracağız. Tekstil ve konfeksiyon anlamında da 3 bina yaptık, şu anda hazır halde. İhalesine çıkacağız. Organize sanayi bölgemizi de büyütmeye çalışıyoruz. En önemli değerimiz, insanımızdır.”

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz