ARTIK SÖZ HAKKI VATANDAŞIN! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Şubat 2018, 20:56
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 19:27 “ŞEHADETİ İSTEMEK ŞEHİTLERİN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKLA OLUR” » 19:22 MASA TENİSİ TURNUVASI’NDA ‘GENÇ YBO’ DAMGASI » 18:28 BELEDİYE PERSONELİNE ‘UYUŞTURUCU’ SEMİNERİ » 21:16 MYO ÖĞRENCİLERİNE ‘GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI » 19:34 ZAZACAYA KATKI SUNANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ » 19:00 52 SURİYELİ ÖĞRENCİYE GİYİM VE KIRTASİYE YARDIMI » 17:56  300 Koyun Projesi başladı! » 16:58 PÖH Timi Dualarla Afrin’e Uğurlandı » 16:45 Kıraat Merkezi dualarla açıldı » 15:58 Bingöl’de uyuşturucu operasyonu: 59 kilo toz esrar ile 4 göz altı
“ŞEHADETİ İSTEMEK ŞEHİTLERİN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKLA OLUR”
MASA TENİSİ TURNUVASI’NDA ‘GENÇ YBO’ DAMGASI
BELEDİYE PERSONELİNE ‘UYUŞTURUCU’ SEMİNERİ
MYO ÖĞRENCİLERİNE ‘GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI
Bu haber 02 Ekim 2017, Pazartesi 13:06 tarihinde eklendi. 1253 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ARTIK SÖZ HAKKI VATANDAŞIN!

Genç Kaymakamlığı’nca başlatılan ve her ay düzenli olarak yapılması planlanan ‘Halk Buluşması’ uygulamasında, geçtiğimiz hafta ilkini gerçekleştiren Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, vatandaşların istek ve şikâyetlerini bire bir dinledi. Uygulama ile vatandaştan gelen şikâyetler yapılacak araştırmalar sonucunda problemlerin çözülmesi noktasında çalışmalar hızlandırılacak.
ARTIK SÖZ HAKKI VATANDAŞIN!

Vatandaşların sürekli dert yandığı ve ‘yetkililere ulaşamıyorum’ sıkıntısı ortadan kalktı. Bundan böyle sorunu olan vatandaş, ilçenin mülki idare amiri Kaymakam da dâhil tüm kurum amirleri ile yüz yüze gelerek sorunlarını iletebilecek. Artık söz hakkı bire bir vatandaşta olacak.

 

Geçtiğimiz hafta Belediye Parkı’nda ilki gerçekleştirilen halk buluşmasına Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan ve kurum amirleri ile birlikte katıldı.  Kaymakam Vural, burada yaptığı açıklamada uygulamanın amacına değinerek, vatandaşların dilekçe yoluyla da kendilerine ulaşabildiklerini fakat dilekçe de belirtemedikleri bazı noktaları yüz yüze görüşmenin daha makul olacağını düşünerek ‘Halk Buluşması’ uygulamasını başlattıklarını söyledi.

 

Bundan böyle her ay düzenli bir şekilde bu uygulamayı yürüteceklerini söyleyen Kaymakam Vural, artık bir sorunu olan kurumlara ulaşma sıkıntısı çeken vatandaşlarımız bu uygulama ile bizimle bire bir, yüz yüze konuşarak istek ve şikâyetlerini bize iletebileceklerini söyledi.

 

Vural; “Genç Kaymakamlığı olarak ilk defa aylık olarak hayata geçireceğimiz ‘Halk Buluşması’ uygulamalarına bugün itibari ile başlamış durumdayız. Bizler halkla ve kamuyla yakın temas içerisinde bulunan Belediye Başkanımız, Emniyet birimlerimiz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın yanı sıra diğer ilgili birim amirleri ile bizzat sizlerin karşısında olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarına dönük olarak istek ve şikâyetlerinizi burada yüz yüze alıp değerlendireceğiz. Bununla beraber imkânlar doğrultusunda yardımcı olabileceğimiz noktalar da vatandaşımızın sıkıntılarına çözüm üretmeye çalışacağız. Bunun yanı sıra bizler sadece halk buluşmalarında değil mesai saatlerimiz içerisinde de gerek makam dışında gerekse makamımızda vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerini dinleme noktasında sürekli temas halindeyiz. Fakat yoğun mesai içerisinde olduğumuz için bazı durumlar da vatandaşlarla istediğimiz düzende bir görüşme sağlayamıyoruz. Dilekçe yoluyla bize birçok şikâyet ve istek geliyor fakat vatandaşın dilekçede belirtemediği bazı noktalarda yüz yüze görüşmek daha makbul oluyor. Bu vesile ile bizlerde şuan bulunduğumuz ortamı oluşturarak ‘Halk Buluşması’ uygulamasını başlattık.” dedi.

 

SORUNLARI TEK TEK DİNLEDİ

 

Kaymakam Vural son olarak, “Bundan sonraki süreçte halk buluşması uygulamamız ilçedeki vatandaşlar tarafından öğrenildikçe ilginin iştiraki daha fazla olacaktır diye düşünüyorum.’’ şeklinde açıklamalarda bulunarak buluşmaya katılan vatandaşların istek ve şikâyetlerini tek tek dinleyerek sorunların çözümü için ilgili birimlere gerekli talimatları verdi.

                                                                                                           

                                                                                                                           Haber: Tahir BİLDİK

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz