Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Eylül 2018, 08:31
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:54 30 alıma 2 Bin 100 başvuru! » 17:51 Hür Gençlik Aşure dağıttı » 12:16 AFAD: Bingöl’de 7 Üzerinde Deprem Olursa… » 17:55 KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI » 12:10 Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı » 18:48 Gaziler Günü düzenlenen tören ile kutlandı » 14:35 Çaldığı ineği kesti Jandarmaya yakalandı » 10:58 Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Geliyor » 10:52  Bingöl Üniversitesi'ni Cenevre'de tanıttılar! » 10:50  Çiftçilere 134 ton buğday dağıtıldı
30 alıma 2 Bin 100 başvuru!
Hür Gençlik Aşure dağıttı
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI
Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı
Bu haber 03 Ekim 2017, Salı 11:47 tarihinde eklendi. 1224 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç ilçesinde partisinin olağan kongresine katılan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, geçmişin adaletsizliği ve düzensizliği üzerine geleceğin sağlıklı bir şekilde inşa edilemediğini söyledi.

Hür Dava Partisi Genç İlçe Teşkilatı, 2’inci Olağan Kongresi parti üyesi ve gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Parti binasında düzenlenen kongrede, yapılan yoklamanın ardından, Divan Başkanlığı seçimine geçildi.

 

Divan başkanlığı seçiminden sonra HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin ve Genç İlçe Teşkilatı Başkanı İdris Ağırbaş birer konuşma yaptı.

 

İlk sözü alan HÜDA PAR Genç İlçe Teşkilatı Başkanı İdris Ağırbaş, geçen üç yıllık süreçte birlikte çalıştığı yönetim kuruluna teşekkür ederek, yeni yönetimle kaldıkları yerden aynı özveri ile devam edeceklerini söyledi. Ağırbaş, “Rabbim bu 2’inci Olağan Kongremizi hayırlara vesile kılsın İnşallah. 3 yıllık Başkanlık sürecinde yönetimimize gösterdikleri üstün performanstan dolayı hepsine teker teker teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrada yapacağımız çalışmalarda yine aynı özveri ile çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Başkan Ağırbaş’tan sonra söz alan Şahin, ilçe teşkilatına teşekkür ederek konuşmasına başladı. Şahin, "Burada yapılacak olan partimizin Genç ilçesi 2'nci olağan kongremizi rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah. HÜDA PAR'ın buralarda varlığını ve çalışmalarını bereketlendirsin. Biz HÜDA PAR olarak bu işe koyulduğumuzda 'Biz seçim partisi, dönem partisi olmayacağız. Seçimler dışında da her zaman çalışmalarımızı yapacağız, halkla beraber olacağız.' dedik. İmkânlarımız dâhilinde çalışmalarımızı yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. 'Eksikliklerimiz yok mu?' derseniz, elbette var ama inşallah bunları da aşarak memleketimiz için daha büyük gayretle daha güzel işleri başaracağız." dedi.

 

"HÜDA PAR TÜRKİYE SİYASETİNDE KARŞILIK BULDU"

 

Partilerini kurdukları günden bu yana büyük işlev gördüklerini dile getiren Şahin, sözlerine şöyle devam etti: "HÜDA PAR; bölgeye, ülkeye ve ümmete dair amaçladığı hedefler konusunda kendini kanıtladı. 'Bunu bir kere tespit edip, hakkını vermemiz lazım.' diyorum. Yani HÜDA PAR ağırlığının küçüklüğü ama etkisinin büyüklüğü ile Türkiye siyasetine dokundu, Türkiye siyasetinde karşılık buldu. HÜDA PAR Türkiye siyasetine değerler kattı. HÜDA PAR'dan önce Türkiye siyaseti değerlerden yoksundu ama HÜDA PAR bu anlayışı yıktı. Doğruya doğru, yanlışa yanlış dedi. Yani doğruya destek verdi, yanlışa da tepki verip yapıcı bir üslupla yol gösterdi. Bu, Türkiye için büyük bir ahlak ve siyasi kazanımdır."

 

"BİZİM DESTEK VE TEPKİLERİMİZ BİLİNÇLİDİR"

 

Halkın faydasına olan uygulamalara destek verdiklerine değinen Şahin, "Biz, iktidarın ortaya koydukları noktasında memleketin faydasına gördükleri şeylere ve doğrulara destek verdik ama iktidarın büyük yanlışları var, hataları var. Bu yanlışlara tepki koyduk, koymaya devam edeceğiz. Bizim bu ilkeli siyasetimizden rahatsız olanlar olabilir. Bizim hakkımızda algı operasyonları, kara propagandalar yapabilirler ki yapıyorlar. Bu kara propaganda ve algı operasyonlarının etkisinde kalmamak lazım. Birileri aldatılmış, kandırılmış olabilir ama bizim desteklerimiz ve tepkilerimiz bilinçli destek ve tepkilerdir." ifadelerini kullandı.

 

"GEÇMİŞİN ADALETSİZLİĞİ ÜZERİNE GELECEK SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE İNŞA EDİLEMİYOR"

 

Şahin, adalet sağlanmadığı için geleceğin sağlıklı bir şekilde inşa edilemediğini vurgulayarak, "İktidar, yüzyıllık sorunlarımızın çözüm kaynağı olacak adaleti sağlamadı. Maalesef, adaleti sağlamadığı için geçmişin adaletsizliği ve düzensizliği üzerine gelecek sağlıklı bir şekilde inşa edilemiyor. İktidar önce geçmişi, yani ister kendisinden kaynaklı ve ister kendisinden önceki dönemlerden kaynaklı sorunları bir çözüme kavuşturmalı ki geleceği inşa edebilsin. İktidara, 'Geçmişi tamir et ki geleceği inşa edebilesiniz.' diyoruz ancak iktidar, maalesef geçmişin mirasının üzerine kondu. İktidar, Ergenekon ve Balyoz yapılanmasına karşı FETÖ ile ittifak kurdu, FETÖ ile mücadele etmek için de bu sefer ülkücülerle ittifak kurdu. Aynı hatayı bu sefer daha farklı çevreler ile yapıyor. Milliyetçiler ile girdiği ittifak sonucu bu sefer devletin içinde ırkçı ve milliyetçi kesimler mevki kapıyor. Hatta eski Ergenekoncu, Balyozcu ve JİTEM'ciler bile tekrar devlet içinde güç kazanmaya başladılar. İktidar bu konuda tehlikeyi görmüyor, anlık siyaset geliştiriyor. İşte, şu anda bölgede Kürt sorununda bunlarla yol alıyor. Bunların Kürt meselesinde bu kesim ile alacakları yol yoktur. Yani iktidarın ırkçı ve milliyetçi kesimler ile yol alacağı bir şey yoktur. Çünkü bu sorunu oluşturanlar zaten bu kafadır. Bakın, size bir örnek vereyim: İktidar, birçok belediyeye kayyum atadı ama bu kayyumlardan halkın ihtiyaç duyduğu hizmete koyulmaları ve halkın sorunları için seferber olmaları beklenirken, kayyumlar park, bahçe, sokak ve okul isimlerini değiştirmekle uğraşmaya başladılar." şeklinde konuştu.

 

Irak Kürdistan Bölgesi'nde gerçekleştirilen "bağımsızlık referandumu" sonrası Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) komşu ülkelerin takındığı tavrı eleştiren Şahin, Türkiye, İran, Irak ve Suriye'ye çağrıda bulunarak, "Kürtleri dört parça haline getirerek, aralarına tel örgüler çekerek ve sınırları mayın tarlalarına çevirerek Kürtleri siz sorun hale getirdiniz. O zaman çözün bu sorunu. Faturayı Kürtlere kesmeyin." dedi.

 

"SURİYE BATAKLIĞI DOMİNO ETKİSİ YARATARAK KOMŞULARA SIÇRADI"

 

Türkiye'nin Suriye meselesi etraflı dış politikasının olumsuz sonuçlar doğurduğunu belirten Şahin, şunları söyledi:

 

"İktidar, Suriye'de tam bir bataklığa saplandı. Defalarca ikaz etmemize rağmen bile bile Türkiye'yi Suriye bataklığına soktu. Amerika-İsrail merkezli BOP, 22 İslam ülkesini bölme projesiydi ve Erdoğan da bunun eş başkanlarından biri idi. Yani BOP'un ne olduğunu en iyi bilenlerden biri kendisidir. Bu 22 İslam ülkelerinin en başında Suriye geliyordu. Yani hem bu projenin varlığından haberdar olacaksın hem de gidip ABD ile Suriye'de 4-5 yıl ortak hareket edeceksin ve ABD ile birlikte Suriye'nin bölünmesine sebebiyet vereceksin. İşte, Suriye bataklığı domino etkisi yaratarak komşulara sıçradı. Ateş Yemen'e sıçradı, Lübnan etkilendi, Bahreyn sallandı. Irak'ta bugün yaşanan sıkıntılarda Suriye'nin etkisi var. Siyasi bir akılla dış politika üretilmedi. İşte, böyle ağır bir fatura ile karşı karşıyayız. Bütün bunların sonucunda bu faturanın tamamını getirip Kürdistan referandumuna bağlayarak yeniden Kürtlere kesmek istiyorlar. Yüzyıl önce coğrafyanın cetvellerle sınırları tayin edilip de küçük küçük Arap aşiretlerine devletler kurdurulmasına sesleri çıkmayanlar, ona razı olanlar, bunu kutsayanlar, şimdi ortaya çıkmışlar ve bütün faturayı Kürtlere kesmek istiyorlar. Bakın, Kürt meselesi bir sorun ise bu sorunu ırkçı Türkler, ırkçı Farslar ve ırkçı Araplar oluşturdu."

 

"AKIL, SİYASİ BİR MÜZAKERE GEREKTİRİR"

 

Söz konusu sorunların akılla çözülmesi gerektiğine dikkat çeken Şahin, "Kürdistan'ı dörde böldüler. Bölmekle yetinmediler, aralarındaki sınırları tel örgüleri ile kapattılar, mayınlı arazilere çevirdiler. Bunlar da yetmedi, bunların varlığını inkâr ettiler. Allah'ın birer ayeti olan dillerini de yasakladılar. Kürtçeye ceza kestiler. İşte, böylece Kürtleri soruna dönüştürdüler. Şimdi akılla hareket edip, onları kazanmaları gerekirken yine aynı ırkçı dille, aynı Kürt düşmanlığı ile hareket ediyorlar. Böylece yine İsrail ve Amerika'ya zemin hazırlıyorlar. Kürt'e ve Kürdistan'a düşmanlık edersen Kürdistan'ı Amerika'ya sunmuş olursun. Şimdi diyoruz ki daha kötü olmadan akılla çözün bu sorunu, akılla hareket edin. 'Akıl neyi gerektirir?' derseniz akıl, Irak Kürdistanı'na savaş açmamayı gerektirir. Akıl, siyasi bir müzakere gerektirir. Yoksa Amerika nasıl Suriye'ye 11 üst kurarak yerleştiyse Irak Kürdistanı'na da öyle yerleşir. Sayenizde orada kalıcı olur." ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından gerçekleşen kongrede, Ağırbaş tekrar başkanlığa seçildi.

 

Kongreye; HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı, Genç İlçe Başkanı Ağırbaş, merkez, Solhan ve Karlıova ilçe başkanlarının yanı sıra parti üyeleri katıldı.

 

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz