GENÇ MEM'E 5 ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Eylül 2018, 08:34
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:54 30 alıma 2 Bin 100 başvuru! » 17:51 Hür Gençlik Aşure dağıttı » 12:16 AFAD: Bingöl’de 7 Üzerinde Deprem Olursa… » 17:55 KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI » 12:10 Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı » 18:48 Gaziler Günü düzenlenen tören ile kutlandı » 14:35 Çaldığı ineği kesti Jandarmaya yakalandı » 10:58 Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Geliyor » 10:52  Bingöl Üniversitesi'ni Cenevre'de tanıttılar! » 10:50  Çiftçilere 134 ton buğday dağıtıldı
30 alıma 2 Bin 100 başvuru!
Hür Gençlik Aşure dağıttı
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI
Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı
Bu haber 12 Ekim 2017, Perşembe 18:13 tarihinde eklendi. 1532 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇ MEM'E 5 ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü, Genç ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 5 kişilik özel güvenlik personeli alımı yapacağı duyurdu.
GENÇ MEM'E 5 ÖZEL GÜVENLİK PERSONELİ ALINACAK Geçtiğimiz Eylül ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’n MEB okulları için 10 bin güvenlik görevlisi alınacağı duyurması üzere İŞKUR İl Müdürlükleri alımlar için ilana çıktı.

 

İŞKUR Bingöl İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program (TYP) Protokolü hükümleri çerçevesinde İl Müdürlüğümüz ile Bingöl, Genç, Solhan ve Karlıova Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde toplam 40 kişiye yönelik olarak Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda güvenlik personeli alımı konusunda Toplum Yararına Programlar (TYP) için katılımcı başvuruları alınacaktır. Başvuru için Katılımcı Şartları aşağıda belirtilmiştir:

 

KATILIMCI ŞARTLARI :

 

1. 25-45 yaş arası katılımcılar (25 yaşını tamamlamış ancak 45 yaşını doldurmamış kişiler),

 

2. Lise ve üstü düzeyde eğitim seviyesindeki kişiler,

 

3. Askerliğini tamamlamış kişiler,

 

4. İlk defa güvenlik görevlisi mesleğinde görev yapacak kişiler,

 

öncelikli olarak değerlendirilebilecektir.

 

5. Katılımcıların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekmektedir.

 

6. Katılımcıların Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belgesi olması gereklidir.

 

Diğer Şartlar

 

7. Kuruma kayıtlı işsiz olmak

 

8. Emekli ve malul aylığı almamak

 

9. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç)

 

10. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

 

11. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

 

12. TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

 

KATILIMCI SEÇME YÖNTEMİ: NOTER KURASI

 

Başvuru tarih aralığı 16/10/2017-20/10/2017 olup katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır. Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir. Tüm Programlar 06/11/2017 tarihinde başlayacak, 30/06/2018 tarihinde sona erecektir.

 

Yapılacak Kurada adı çıkanlar aşağıdaki belgeleri 26/10/2017 tarihi mesai bitimine kadar kurada çıktıkları Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir:

 

1. Diploma Fotokopisi

 

2. Askerlik Durum Belgesi

 

3. Adli Sicil Kaydı (Sabıka kaydı) belgesi

 

4. İkametgâh kâğıdı

 

5. SGK Hizmet dökümü

 

6. Aile Kayıt Örneği

 

7. Güvenlik Görevlisi olduğuna ilişkin belge fotokopisi (Özel Güvenlik Eğitim Sertifikası, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartı, Fakülte veya Meslek Yüksek Okullarının Güvenlik ile ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair belge- bu maddede belirtilen 3 belgeden herhangi biri)

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz