`UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE MERKEZİ” KURULACAK Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
16 Ağustos 2018, 18:26
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:29 GENÇ DER KURBANLIK FİYATLARINI AÇIKLADI » 15:19 ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ 15 GÜN DAHA UZATILDI » 14:21 Meğer O da kanser oluyormuş! » 13:59 Müdür Ali Temizsoy Mardin’e Atandı » 14:50 “SÜTAŞ, Bingöl Üniversitesi mezunları için istihdam kapısı olmalı” » 14:13 Elektrik Gelmeyince Kendi Elektriğini Ürettiler! » 13:48 GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ! » 17:18 PKK, BİNGÖL’DE BİR GÜVENLİK KORUCUSUNU ŞEHİT ETTİ » 15:08 AK Parti İl Başkanı Güler’den ‘Eurovision’ açıklaması! » 10:27 GENÇ’TE DİKKAT ÇEKEN LGS BAŞARISI: 18 FEN LİSESİ
GENÇ DER KURBANLIK FİYATLARINI AÇIKLADI
ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ 15 GÜN DAHA UZATILDI
Meğer O da kanser oluyormuş!
Müdür Ali Temizsoy Mardin’e Atandı
Bu haber 16 Kasım 2017, Perşembe 12:45 tarihinde eklendi. 534 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

`UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE MERKEZİ” KURULACAK

Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Çelik; “STK’larla iş birliği kapsamında `Uyuşturucuyla Mücadele ve Üretim Merkezi` diye bir projemiz var. Bu proje kapsamında; tedavi merkezi, hastaneler, eğitim ve rehabilitasyon bölümleri, sosyal tesisler ve üretim tesisleri kurma projemiz var”
 `UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE MERKEZİ” KURULACAK

Programda konuşan Yeşilay Bingöl Şube Başkanı Ahmet Karaca, Yeşilay Şubesi olarak faaliyetlerinin yapılması için bir süredir yer arayışlarının olduğunu, geçici de olsa Kadın Emek Çarşısı’nda kendilerine ayrılan yerde faaliyetlerini sürdüreceklerini söyledi.

İnsanlarla bir araya gelmek diyalog kurmak için yerin önemine dikkat çeken Karaca, madde ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele uzmanlık isteyen bir durum olduğunu belirterek; “Madde ve uyuşturucu bağımlılığı mücadele kapsamında uzman arkadaşlarla çalışıyoruz. Öğrencilere yönelik seminerler verdik. Şu an cezaevinde bir seminer vereceğiz. Çalışmalarımız bu kapsamında mahalle muhtarları, paydaş kamu kurum ve basınla iş birliği içinde faaliyetler yürütüyoruz.  Amacımız uyuşturucu madde bağımlısı kişileri bulup tedavilerine yardımcı olmaktır ” ifadelerini kullandı.

Programda kısa bir konuşma yapan Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş da hizmet binasının önemine değinerek; “İnsanların buradan faydalanmaları için bu mekândan haberdar olmaları gerekiyor. Buraya gelecek kişilerin faydalanacağı kaynakları temin etmek, uyuşturucunun zararlarını anlatan donanımlı kişilere ihtiyaç olduğu gibi şu an mevcut yerin talepleri karşılamaması durumda yeni ve daha büyük bir mekân için çalışmalar yapılabilir ” dedi.

"UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE VE ÜRETİM MERKEZİ" KURULACAK

Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Çelik ise, Yeşilay için daha kapsamlı bir bina ve proje çalışmalarının olduğunu söyledi. Çelik; “Kalkınma Ajansının 300 bin TL’lik bir bütçesi var. Uyuşturucuyla mücadele anlamında, Yeşilay Koruma Kurulu Başkanlığı, Valilikle birlikte bir projemiz var. Ayrıca 16 dönüm üzerinde ve bir takım STK’larla iş birliği kapsamında `Uyuşturucuyla Mücadele ve Üretim Merkezi` diye bir projemiz var. Bu proje kapsamında; tedavi merkezi, hastaneler,  Eğitim ve Rehabilitasyon bölümleri, sosyal tesisler ve üretim tesisleri kurma projemiz var. Burada uyuşturucu kullanan kişi gelip bir kefalet sözleşmesi yapacak, iyileştirme merkezine girecek ve tedavi olduktan sonra sosyalleşecek, sosyalleştikten sonra üretim yapacak ve ürettiği mallar için pazar oluşturulacak ve kendisine bir maaş ödenecek. Bu mantıkta böyle bir proje çalışmamız var ” şeklinde konuştu.

“SİGARA İRADE YOLUYLA BIRAKILIR”

Yaklaşık 8,9 yıl Yeşilay içerisinde faaliyetler yaptığını ifade eden Yeşilay Bingöl Şube Sekreteri ve Bingöl Üniversitesi Mühendislik- Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisi Bölümü Öğretim Üyesi Bayram Yurt, sigara bıraktırma kampanyaları kapsamında şu ana kadar 100’ün üzerinde kişiye sigara bıraktırdığını söyledi.

Sigara bıraktırma yolu ve yöntemleri hakkında da bilgi veren Yurt; "Sigara bıraktırma tamamen irade yolu ve beyinde bıraktırma. Sonuçta her insan bir kâinat. Bir insanı kurtarsak bile onun eşinden ve çocuklarından `Allah razı olsun` duasını almak bizim için yeterlidir " dedi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz