ARTIK ‘ARAZİYİ TANIDI GİTTİ’ DEMEYECEĞİZ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
16 Ağustos 2018, 18:26
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:29 GENÇ DER KURBANLIK FİYATLARINI AÇIKLADI » 15:19 ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ 15 GÜN DAHA UZATILDI » 14:21 Meğer O da kanser oluyormuş! » 13:59 Müdür Ali Temizsoy Mardin’e Atandı » 14:50 “SÜTAŞ, Bingöl Üniversitesi mezunları için istihdam kapısı olmalı” » 14:13 Elektrik Gelmeyince Kendi Elektriğini Ürettiler! » 13:48 GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ! » 17:18 PKK, BİNGÖL’DE BİR GÜVENLİK KORUCUSUNU ŞEHİT ETTİ » 15:08 AK Parti İl Başkanı Güler’den ‘Eurovision’ açıklaması! » 10:27 GENÇ’TE DİKKAT ÇEKEN LGS BAŞARISI: 18 FEN LİSESİ
GENÇ DER KURBANLIK FİYATLARINI AÇIKLADI
ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ 15 GÜN DAHA UZATILDI
Meğer O da kanser oluyormuş!
Müdür Ali Temizsoy Mardin’e Atandı
Bu haber 17 Kasım 2017, Cuma 22:55 tarihinde eklendi. 2086 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ARTIK ‘ARAZİYİ TANIDI GİTTİ’ DEMEYECEĞİZ

Korucular Başkanı Ziya Sözen, korucuların uzman çavuş, astsubay ve subay olmasının yolunun açılmasının ‘Terörle mücadele eden askerde hafıza sürekliliğini’ sağlayacağını söyledi.
ARTIK ‘ARAZİYİ TANIDI GİTTİ’ DEMEYECEĞİZ Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, korucuların uzman çavuş, astsubay ve subay olmasının yolunun açılmasının ‘Terörle mücadele eden askerde hafıza sürekliliğini’ sağlayacağını söyledi. Sözen, ilerleyen dönemde PKK’yla mücadelede tamamı Kürt ve Zazalardan kurulu Korucu Taburları da kurulabileceğini söyledi. Türkiye’de halen yaklaşık 70 bin Güvenlik Korucusu bulunduğuna ve şu anda terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlarda aktif olarak görev yaptıklarına dikkat çeken Ziya Sözen, korucuların başlangıçta kendi köylerinin güvenliği, ardından operasyona çıkan askerlere keşif, son dönemde de bizzat operasyonlarda silahlı güç olarak kullanıldığına dikkat çekti. 

 

ETKİN MÜCADELE

 

Korucuların doğup büyüdükleri yer olması nedeniyle Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu’nun zorlu dağlık yapısının doğurduğu riskleri ve bu risklerle mücadele yollarını çok iyi bildiğine dikkat çeken Sözen, “Daha önce PKK ve HDP kanadı sürekli bizi hedef alıyor ve ‘koruculuk sistemi kaldırılacak’ diye yayın yapan çevreler oluyordu. Ama Koruculara astsubaylık ve subaylık yolunun açılması devletimizin, Cumhurbaşkanımız ve İçişleri bakanımızın bize duyduğu güvenin göstergesidir. Bu da durduk yere olmadı, sahada gösterdikleri başarı ve PKK’ya karşı etkin mücadeleyle bu kapı açıldı” diye konuştu. Bu düzenlemeyle, bütün korucuların subay sınıfına geçeceği beklentisi oluşmasının yanlış olduğuna dikkat çeken Sözen, büyük kısmının koruculuğa devam edeceğini ama başarı gösterenlerin önce uzman çavuş, sonra astsubay ve subaylığa terfi edeceğine de dikkat çekti. Ziya Sözen, yeni uygulamayla, terörle mücadelede nelerin değişeceğini ise şöyle anlattı: “Şu anda, Van, Siirt, Hakkari ve Şırnak’da görev yapmak üzere 260 Korucu, uzman çavuş adayı olarak eğitime alındı. Önümüzdeki süreçte sayıları 2 bine de çıkabilir. Bu uzman çavuşlardan başarı olanlar, astsubay ve subay da olabilir. İleride korucusu, uzman çavuşu, astsubayı ve subayı Kürt ve Zaza korucu Taburları oluşabilir. Korucu timinin başında korucu astsubay veya subay komutan olabilecek. Bölgenin zorlu yapısında, astsubay ve subay komutanlarımız kahramanca görev yapıyor. Ancak üç yıllık şark hizmeti sürecinde tam bölgenin arazi yapısını, PKK’nın olası saldırı ve pusu noktaları ile onlara karşı önlemleri geliştirdikleri sırada görev süresi bitiyor ve yerlerine atanan komutanlar aynı süreçten geçiyordu. Şimdi sürekli bölgede yaşayan astsubay ve subay komutanlarda terörle mücadelede hafıza sürekliliği oluşacak”

 

Kaynak: Star Gazetesi

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz