“ŞEB FORUMU” PROJESİ DÜZENLENDİ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
19 Ekim 2018, 03:14
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 13:22 BİNGÖL'DE 9 MUHTAR GÖREVDEN ALINDI » 19:11 “İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER” » 10:53 Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi » 10:44  Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe » 12:11 BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER! » 12:06 Geleceğin sporcuları belirleniyor » 16:32 Velilere ‘Narko Rehber’ semineri! » 16:02 Sütaş inşaatı yükseliyor! » 14:00 Kamyon şarampole yuvarlandı » 19:20 ARTAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”
Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
 Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe
BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER!
Bu haber 24 Kasım 2017, Cuma 17:07 tarihinde eklendi. 503 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“ŞEB FORUMU” PROJESİ DÜZENLENDİ

AK Parti Ekonomi İşler Başkanlığı tarafından 81 ilde gerçekleştirecek olan “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu” projesinin toplantısı Bingöl’le birlikte 3 ilde başladı.
 “ŞEB FORUMU” PROJESİ DÜZENLENDİ

AK Parti Genel Merkezi tarafından illerin ekonomilerinin nabzını tutmak, beklentileri ve talepleri ortaya koyarak çözüm önerileri sunmak için 81 ilde gerçekleştireceği toplantılar bugün 2 ilin dışında Bingöl’de başladı. Toplantıların 4 ay süre içinde 81 ilde gerçekleştirileceği belirtildi.

 

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezi toplantı salonunda 2 oturumdan oluşacak olan toplantının ilk oturumunda, Bingöl’ün ekonomik beklentileri ve talepleri dinlenerek çözüm önerileri masaya yatırıldı.

 

Bingöl’de “Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu” proje toplantısında konuşan AK Parti Ekonomi İşler Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, 81 ili kapsayan projenin ilk oturumun Bingöl, Zonguldak ve Kırşehir’de eş zamanlı olarak başlatıldığını aktardı.

 

Şehirlerin ekonomik beklentileri partililer başta olmak üzere, STK temsilcileri ve vatandaşlarla yapılacak anketlerle ortaya çıkaracaklarını belirten Karagöl, “Bu formun amacına bakacak olursak AK Parti Ekonomi İşler Başkanımız ve AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz’ın öncülüğünde şehirlerin ekonomik beklentilerini masada tartışacağız. Geçmiş dönemlerdeki memnuniyet düzeyi nedir, bundan sonra yapılması gerekenler nelerdir, ya da şuan mevcut yatırımlarda sıkıntılar, engeller varsa bunlar nelerdir bunları konuşacağız. En önemlisi bu şehirlerin önümüzdeki 10 yıl içinde nereye doğru gitmesi gerektiğini yada buraların cazibe merkezi olabilmesi için neler yapmamız gerekiyor bunu tartışacağız” diye bilgi verdi.

 

Proje sonunda yapılacak olan yatırımlarla işsizlik düzeyini de düşüreceklerini vurgulayan Karagöl, “Vatandaşlarımız kendi illerinde hangi projeyi veya yatırımı görmek istediğini öğrenmek en temel kazanımlarımızdan biridir. Vatandaşların taleplerini öncelik yatırım listelerini hazırlayarak, bu yatırımları şehirler düzeyinde somutlaştırarak ve her bir şehirdeki projeyi hayata geçirmiş olacağız. En önemlisi hangi şehir hangi sektörler ön plana çıkıyorsa, o sektöre yönelik yatırımların arttırılmasıyla şehirlerin gelişmişlik düzeyini arttırmayı ve işsizliği azaltmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“2019 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE BÜYÜK BİR ÖNEM TAŞIYOR”

 

Konuşmasını sürdüren Karagöl, “Cumhurbaşkanlığı, Milletvekilliği ve yerel seçimlerin gerçekleşeceği 2019 yılına kadar 81 ilde ulaşabileceğimiz tüm vatandaşların ekonomik beklentilerini, taleplerini ortaya çıkarmayı ve bu taleplere yanıt vererek seçmenlerimizin memnuniyetini sağlamayı ise kendimize hedef belirledik. Dolayısıyla 2019 yılı içerisinde hedeflediğimiz Türkiye ekonomisi yol haritasında, şehirlerin ekonomik beklentilerini önemli bir adım olarak görüyoruz. Türkiye çapında gerçekleştireceğimiz toplantılar ve halkla yüz yüze gerçekleştirilecek anketlerle 2019 seçimlerine güçlü bir hazırlık yaparak seçmen ve parti arasındaki bağları da kuvvetlendireceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Toplantıya Prof.Dr. Erol Tanas Karagöl’ün yanı sıra, AK Parti Bingöl İl Başkanı Yılmaz Seven, Bingöl Belediyesi Başkanı Yücel Barakgazi, Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, Genç İlçe Başkanı Bilal Sağlar ve partililer katılırken, ikinci oturumda STK temsilcileriyle bir araya gelindi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz