“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK, İŞİMİZ KUTSAL” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Şubat 2018, 21:05
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 19:27 “ŞEHADETİ İSTEMEK ŞEHİTLERİN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKLA OLUR” » 19:22 MASA TENİSİ TURNUVASI’NDA ‘GENÇ YBO’ DAMGASI » 18:28 BELEDİYE PERSONELİNE ‘UYUŞTURUCU’ SEMİNERİ » 21:16 MYO ÖĞRENCİLERİNE ‘GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI » 19:34 ZAZACAYA KATKI SUNANLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ » 19:00 52 SURİYELİ ÖĞRENCİYE GİYİM VE KIRTASİYE YARDIMI » 17:56  300 Koyun Projesi başladı! » 16:58 PÖH Timi Dualarla Afrin’e Uğurlandı » 16:45 Kıraat Merkezi dualarla açıldı » 15:58 Bingöl’de uyuşturucu operasyonu: 59 kilo toz esrar ile 4 göz altı
“ŞEHADETİ İSTEMEK ŞEHİTLERİN DAVASINA SAHİP ÇIKMAKLA OLUR”
MASA TENİSİ TURNUVASI’NDA ‘GENÇ YBO’ DAMGASI
BELEDİYE PERSONELİNE ‘UYUŞTURUCU’ SEMİNERİ
MYO ÖĞRENCİLERİNE ‘GÜVENLİ GELECEK’ KONFERANSI
Bu haber 25 Kasım 2017, Cumartesi 13:19 tarihinde eklendi. 598 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK, İŞİMİZ KUTSAL”

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlene programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, öğretmenliğin önemine değinerek “Sorumluluğumuz büyük, işimiz kutsal” dedi.
“SORUMLULUĞUMUZ BÜYÜK, İŞİMİZ KUTSAL”

Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Programda konuşan Genç İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, öğretmenliğin önemi ve taşıdığı sorumluluk üzerine bir konuşma gerçekleşti.

 

‘Öğretmenlik bitmeyen bir sevda, bir ömür süren gönüllülük’ cümlesiyle konuşmasına başlayan Remzi Dinler, sorumluluklarının ağır, görevlerinin kutsal olduğunu altını çizdi.

 

Öğretmenliğin gönüllük üzere çalışmak olduğunu vurgulayarak konuşmasını sürdüren Dinler; “Öğretmenlik karşılık beklemeksizin verilen emek. Vatanını ve milletini kendinden önce düşünmek, Hiç tanımadığı bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve birçoğun gülümsemesi ile ödüllenmektir. Biliyoruz ki, öğretmenlik bir meslekten çok bir değerdir. Toplumun en değerlileri olan çocukları yetiştirmektir. Ne mutlu ki bizlere böyle bir mesleğin neferleriyiz. Ülkeleri değil gönülleri fetheden neferleriz. Bizler biliriz ki her çocuk çok önemli, her çocuk çok kıymetli ve her çocuk bir tohum sevgi ile eğitildiğinde tüm dünyaya yayılacak bir sevginin, kardeşliğin ve güzelliğin tohumu olur. Bizler hep birlikte çocuklarımızın geleceği için, daha güçlü bir Türkiye için, hatta daha yaşanılır bir dünya için var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz. Vatan bizden görev bekler. Bilimin aydınlığında teknolojiyi yakalamış, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, vatana ve millete faydalı, büyüklerine saygılı, sadece kendine değil bütün doğayı koruyan, bütün yaratılmışlara sahip çıkan bireyler yetiştirmemizi bekler. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ sözüyle gençleri emanet ettiği insanlarız. Sorumluluğumuz büyük, işimiz kutsal. Bize düşen bu yolda gönüllülükle çalışmaktır. İyi bir öğretmen her daim öğrenci olmalı. Her gün yeni bir bilginin peşinden koşmalı. Her yılı bir önceki yılından daha başarılı olmalıdır. Değişmeye, gelişmeye açık olmalı ki, ona emanet edilmiş taze dimağları en iyi şekilde eğite bilsin. Onları, sürekli değişen dünyanın hızına yetiştire bilsin. Hepinizin bu bilinçle çalıştığınıza inanıyor, hepinize bu duygu ve düşünce ile ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

 

Program, mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin ant içme töreninin ardından, şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış oldukları, slayt gösterimi, şiir okuma ve oratoryom gösterimi ile son buldu.

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz