OKULLARDAN MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
18 Ekim 2018, 09:59
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 19:11 “İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER” » 10:53 Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi » 10:44  Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe » 12:11 BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER! » 12:06 Geleceğin sporcuları belirleniyor » 16:32 Velilere ‘Narko Rehber’ semineri! » 16:02 Sütaş inşaatı yükseliyor! » 14:00 Kamyon şarampole yuvarlandı » 19:20 ARTAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI » 16:55 2 Gençli kardeş kaza kurbanı
“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”
Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
 Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe
BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER!
Bu haber 03 Aralık 2017, Pazar 20:09 tarihinde eklendi. 859 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

OKULLARDAN MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ

Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Serkan Gencer İlkokulu Mevlid-İ Nebi etkinliği düzenledi.
OKULLARDAN MEVLİD-İ NEBİ ETKİNLİĞİ

Mevlid-i Nebi Haftası dolayısı Genç’te birçok program yapılmaya devam ediyor. Genç Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Genç Şehit Recep Tümen İmam Hatip Ortaokulu ve Şehit Serkan Gencer İlkokulu Mevlid-i Nebi etkinliği düzenledi. Bir birinden güzel renklere sahne olan etkinlik, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

 

 

Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapılan programa İlçe kaymakamı Hasan Hüseyin Vural, , İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 

Kuran-ı Kerim’in okunması ile başlayan program açılış konuşmasını ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler yaptı. Konuşmasına Peygamberin gönderiliş amacına değinen Dinler, peygamberin güzel ahlakı ile insanlara nasıl rol model olduğunu altını çizdi.

 

Peygamber efendimiz ile ilgili söz söylemek, onu anlatmak zor olduğunu belirttiği konuşmasında Dinler; “Peygamber efendimizin güzel ahlakı ile ilgili derlemiş olduğum birkaç örneği arz ederim. Peygamberimizi aleyhi salât ve selem insanlığın en yumuşak huylusu ve en bilgilisiydi. İnsanların en cömerdi, fakir ve kimsesizlerin koruyucusuydu. Peygamberimiz kesinlikle dünya malı biriktirmez, Allah’ın verdiğini bir günlükten fazlasını yanında bulundurmaz fakirlere dağıtırdı. Bir peygamber olmasına rağmen çok mütevaziydi. Mekke’nin fethinde yanına gelen ve korkusundan titreyen bir bedeviye karşı ‘Korkma, bende güneşte korutulmuş et yiyen bir kadının oğluyum. Diyecek kadar alçak gönüllüydü. Ebu Hureyra Radiyallahu An anlatıyor. Bir savaşta kâfirlerin yok olması için beddua etmesini söyledik. Buyurdu ki; Ben lanet etmek için, insanların azap görmeleri için gönderilmedim. Ben rahmet için gönderildim. ‘Biz seni ancak âlemlere rahmet, iyilik için gönderdik’ diyen cenabı Allah’ın mesajıyla gelmiş kutlu bir insandı.  Sevgili peygamberimiz güzel ahlakı tamamlamak için gönderildiği gibi güzel ahlaklı insanları da sever, sayardı.” İfadelerini kullandı.

 

Etkinlik, yapılan konuşmanın ardından öğrenciler tarafından şiirler ve ilahiler okundu. Skeçlerin sahnelenmesi, oratoryo gösterisi ve ney ile sona erdi.

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz