“AK PARTİ DEVRİMCİ BİR PARTİDİR” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
19 Ekim 2018, 03:23
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 13:22 BİNGÖL'DE 9 MUHTAR GÖREVDEN ALINDI » 19:11 “İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER” » 10:53 Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi » 10:44  Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe » 12:11 BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER! » 12:06 Geleceğin sporcuları belirleniyor » 16:32 Velilere ‘Narko Rehber’ semineri! » 16:02 Sütaş inşaatı yükseliyor! » 14:00 Kamyon şarampole yuvarlandı » 19:20 ARTAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”
Genç'te 340 kilo patlayıcı ele geçirildi
 Uyuşturucu tacirlerine ağır darbe
BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER!
Bu haber 03 Aralık 2017, Pazar 21:33 tarihinde eklendi. 1149 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“AK PARTİ DEVRİMCİ BİR PARTİDİR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Genç ilçesinde gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamalarında, “Ak Parti devrimci, girişimci yenilikçi ve dinamik bir partidir” dedi.
“AK PARTİ DEVRİMCİ BİR PARTİDİR”

AK Parti Ekonomi İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Genç ilçesinde gerçekleştirilen Ak Parti Gençlik Kolları seçimine katılmak ve bir takım temaslarda bulunmak üzere geçtiğimiz hafta Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ve Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ile birlikte Genç’e geldi. Yılmaz, burada gündeme dair birçok konuda açıklamalarda bulundu.

 

Partisinin Genç İlçe Teşkilatında konuşan AK Parti Ekonomi İşleri'nden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Genç ilçesinin AK Parti davasının çok güçlü olduğu ilçelerden birisi olduğunu belirterek:” Bugüne kadar Genç ve Gençliler AK Partiye çok büyük destek verdiler. AK Parti milletin partisidir. Milletin büyüttüğü bir partidir. Şeklinde konuştu.

 

“AK PARTİ GENÇLERİN GERÇEK PARTİSİDİR”

 

AK Partinin aynı zamanda gençlerin partisi olduğunu dile getiren Cevdet Yılmaz: “Ama AK Parti aynı zamanda gençlerin partisidir. Gençlerle bugünlere gelen bir partidir. AK Parti gençlerin gerçek partisidir. Niye böyledir. Çünkü Ak Parti devrimci, girişimci, yenilikçi ve dinamik bir partidir. AK Parti alışılagelen ezberleri bozan bir partidir. Hiçbir şeyin değişmesini istemeyen statükocu partiler gençlerin partisi olamaz. Gençler geleceği ararlar. AK Parti geleceğin umudun partisidir. Hiçbir zaman mazeretlere sığınmayan her şartta çıkış yolları bulan ve ülkemizi milletimizi geleceğe taşıyan bir partidir.” İfadelerini kullandı. AK Parti kurulduğu günden bu yana gençlere hizmet etmeye çalışan bir partidir. Her şeyden önce gençlerimizin tarihiyle medeniyetiyle barışık olmasını istiyoruz. Bunu için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz.”

 

GENÇLER SADECE ÇALIŞAN DEĞİL, GİRİŞİMCİ OLMAK İSTEMELİDİR”

 

Yılmaz, gençlerin sürekli çalışan değil, girişimci de olmaları gerektiğini belirterek, AK Parti döneminde gençlerin girişimciliği için birçok teşvik uygulamalarında bulunduğunu söyledi. Yılmaz;  ”İşsizlik rakamları istediğimiz seviyede değil. Çünkü bir taraftan aşağıdan yeni nüfus geliyor. İş piyasasına girmeyen insanlar şimdi iş piyasasına giriyor. Bunun getirdiği bir süreç var. İnşallah gelecekte daha iyi iş imkanları oluşturacağız. Buradan gençlere seslenmek istiyorum. Gençler sadece çalışan olmak istememeli. Girişimci olmak istemelidir aynı zamanda. AK Parti döneminde gençlerin girişimciliği için birçok teşvik uygulamalarında bulunduk. Genç girişimcilere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Yine AK Parti döneminde gençlerin siyasi hayata katılmaları için önemli adımlar attık. Biz iktidara geldiğimizde bir gencin seçimlere girip seçilmesi için 30 yaşını doldurması gerekiyordu.2002 yılında durum böyleydi. Biz ilk aşamada bunu 25’e indirdik en son referandumda da bunu 18 yaşına çektik. Gençler hakkında atıp tutanlar bunu yapmadı biz yaptık. Gençlerin önünü açmış olduk. AK Parti sadece Türkiye’de değil dünya en güçlü gençlik teşkilatlarından birine sahiptir. Partimiz milyonlarca üyesiyle birlikte güçlü bir teşkilatla sahiptir. Önümüzdeki dönemlerde daha da güçlü olacağız inşallah.” İfadelerini kullandı.

 

“16 YILLIK SÜREÇTE 9 MİLYONDAN DAHA FAZLA İŞ İMKÂNI OLUŞTURDUK”

 

Bu yılın son rakamları ile birlikte çalışan sayısı 29 Milyonu aştığı anımsatan Yılmaz, bu çalışanların 9 Milyonu AK Parti döneminde işe yerleştiklerini söyleyerek, “Gençlerin önündeki bir takım engelleri yasakları kaldırdık. Özgürlük alanlarını genişlettik. Diğer taraftan gençlerin eğitimine büyük önem verdik. Hiçbir iktidar döneminde bizim dönemimizdeki kadar eğitime önem verilmedi. Okul öncesinden başlayıp üniversiteye kadar her alanda gençlerimize büyük yatırımlar yaptık. Gençlerin istihdamı bizim için en kritik en öncelikli meselelerden birisidir. Bu alanda AK Parti hiçbir dönemde olmadığı kadar istihdam imkanı yaratmıştır. 2002 yılında biz iktidara geldiğimizde tüm Türkiye için söylüyorum 19,6 milyon çalışan sayısı vardı. Bu yıl son rakamlarla birlikte bu sayı 29 milyona yaklaştı. Yani bizim dönemimizde 9 milyondan daha fazla iş imkanı oluştu. Yeter mi yetmez.” diye konuştu.

 

“2019’DA KADER SEÇİMLERİ OLACAK”

 

2019 yılında yapılacak olan seçimler hakkında da konuşan Yılmaz şunları kaydetti:”2019 yılında iki kader seçimi olacak. Sistem değişti. Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçtik. Milletimiz 2019 yılında hem yerel yönetimleri seçecek hem de cumhurbaşkanını seçecek. Yeni sistemde cumhurbaşkanı demek hükümet demektir. Hükümeti vatandaş sandıkta doğrudan seçecek. Ve beş sene artık seçim olmayacak. Türkiye 2019 yılında yeni bir yönetim sistemiyle birlikte yeni bir atılım gerçekleştirecek.”

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz