"İDDİALAR ASILSIZ" Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
14 Aralık 2018, 03:32
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:18 GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI! » 11:14 Kardeşlerini unutmadı! » 11:07 “Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik” » 10:57 Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu » 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu » 12:27 ANAN: “Tecrübelerimi Genç için paylaşacağım” » 21:22 Vali Ekinci: “Hiçbir kurumun Genç’e özel bir çalışmasını görmedim”
GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI!
Kardeşlerini unutmadı!
“Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik”
Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu
Bu haber 25 Aralık 2017, Pazartesi 12:07 tarihinde eklendi. 1616 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"İDDİALAR ASILSIZ"

Bingöl'de bir kız öğrencinin 9 kişinin cinsel istismarına maruz kaldığı yönündeki iddialar Savcılık tarafından yalanlandı.
 Sosyal medyada gündeme getirilen ve kısa sürede geniş kitlelere ulaşan “Bingöl'de kız öğrenciye cinsel istismar” iddialarının gerçek dışı olduğu bildirildi.

 

Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, merkez TOKİ'de bir kız öğrencinin 9 kişi tarafından tecavüze uğradığı yönünde bir vakanın resmi kurumlara yansımadığını belirtti.

 

Emniyet ve Jandarma kaynaklarında da bahse konu iddialara ilişkin herhangi bir kayıt bulunmazken, bir yalanlamada Bingöl Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nden geldi.

 

Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği, farklı kişilerce gündeme getirilen ‘ameliyat yapıldı, öğrenci yoğun bakımda' şeklindeki iddiaların doğru olmadığını, böyle bir vakanın gelmediğini belirtti.

 

BİNGÖL HALKINA HAKARETLER SAVRULDU

 

Sosyal medyada yayılan iddianın gerçek dışı olduğuna dair yapılan beyanlara kulak tıkayan birçok kişi, iddianın gerçekten uzak oluşunu geçmiş zamanlardaki vakalarla bağdaştırarak eleştirilerini sürdürdü.

 

Tecavüz iddiasını ortaya atanların, olayın gerçekliğine dair bilgi istenilmesine karşılık ortaya koydukları genel yaklaşımın ise “öyle diyorlar” olması ve birçok kişi tarafından halkın sokağa çağrılması da dikkatlerden kaçmadı!

 

Gerçek dışı bir iddia üzerinden sosyal medyada Bingöl halkına yönelik hakaretlerin ise ardı arkası kesilmedi! Sayısız hakaret ve küfür içerikli paylaşımla Bingöl halkını töhmet altında bırakan paylaşımlar, twitter'da gündemin bir numarasına yerleşti. Özellikle gençler tarafından desteklenen bu paylaşımlar, birçok kişi tarafından da tepkiyle karşılandı.

 

Cinsel istismara karşı genel bir tepkinin herkesçe destekleneceği ancak asılsız bir iddia üzerinden toplumsal infial yaratılma çabasına girilmesinin kabul edilemez olduğu vurgulanırken, gerçek dışı bir iddianın önceki vakalarla bağdaştırılarak meşrulaştırılma çabasına girilmesinin yanılgıya düşüreceği, genel tepkinin doğru bilgi ve veriler ışığında yapılmasının daha sağlıklı ve faydalı olacağının altı çizd-ildi.

 

Yozgat'taki iddialar da asılsız çıktı!

 

Birkaç gün önce “Yozgat'ta üniversite öğrencisi bir kadının 5 kişinin cinsel saldırısına maruz kaldığı, bıçaklandığı ve hastaneye kaldırıldığı” iddiaları sosyal medyayı ayağa kaldırmıştı.  

 

Yüzlerce sosyal medya kullanıcı tarafından farklı farklı iddialar ortaya atılınca, Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı devreye girerek soruşturma başlattı.

 

İddialara ilişkin savcılıkça yapılan açıklamada, “Başsavcılığımızca verilen talimatlar uyarınca kollukça yapılan araştırmalar sonucu, söz konusu sosyal medya hesaplarında iddia edildiği gibi Yozgat ilinde meydana gelen bir olay bulunmamakta olup, sosyal medya hesapları ile bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan iddia ve haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

 

Yaptığı bu paylaşım nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan kişi ise “Şaka yapmıştım” demişti.

 

Kaynak: Bingöl Online

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Ensar - Konu: - "İDDİALAR ASILSIZ" - 2017-12-25 15:06:20
Allah c.c. buyuruyor ki; Mümin erkeklere ve mümin kadınlara yapmadıkları bir şeyden dolayı eziyet edenler de bir iftira ve açık bir günah yüklenmişlerdir. Ahzap suresi ayet 58 Bingöl veya başka bir il'e iftira atanlar düşünsün geçenlerde Yozgatta aynı yalan ve iftiralar atıldı amacı ne olursa olsun bunu yapanları bulup cezasını vermek yerinde olur.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz