BAKANLIKTAKİ BİNGÖLLÜ TEK BÜROKRATIMIZDI, GÖREVDEN ALINDI! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
14 Aralık 2018, 05:00
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:18 GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI! » 11:14 Kardeşlerini unutmadı! » 11:07 “Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik” » 10:57 Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu » 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu » 12:27 ANAN: “Tecrübelerimi Genç için paylaşacağım” » 21:22 Vali Ekinci: “Hiçbir kurumun Genç’e özel bir çalışmasını görmedim”
GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI!
Kardeşlerini unutmadı!
“Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik”
Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu
Bu haber 03 Ocak 2018, Çarşamba 12:14 tarihinde eklendi. 1703 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

BAKANLIKTAKİ BİNGÖLLÜ TEK BÜROKRATIMIZDI, GÖREVDEN ALINDI!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndaki Bingöllü tek bürokrat olan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Ali Recep Nazlı, genel müdürlük görevinden alındı. Yerine ise bu alanda tecrübesi bulunmayan bir ismin atandığı belirtildi. Nazlı'nın görevden alınması tepkiyle karşılandı ve hem siyasilere, hem de sivil toplum örgütlerine sahip çıkın çağrısı yapıldı.
BAKANLIKTAKİ BİNGÖLLÜ TEK BÜROKRATIMIZDI, GÖREVDEN ALINDI! Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda çekirdekten yetişme bir bürokrat olan ve 22 Eylül 2014'te Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanlığı görevine atanan Bingöllü hemşehrimiz Ali Recep Nazlı, 07 Ocak 2016 tarihinde dönemin Tarım Bakanı Faruk Çelik tarafından TKDK Başkanlığı görevinden alındı.

 

O dönemde yaşanan baskı ve girişimler üzerine 26 Şube 2016 tarihli ve 2016-82 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan atama kararı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevine atanan ve 29 Şubat 2016 günü görevi devralan Nazlı, 02.01.2018 günü bu kez genel müdürlük görevinden alındı.

 

20 genel müdür, 200 civarında daire başkanının bulunduğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndaki tek üst düzey bürokrat olan Nazlı'nın yerine, Kalkınma Bakanlığı'nda uzman olarak görevli bir ismin atandığı belirtiliyor.

 

BİNGÖLLÜLERDEN TEPKİ!

 

Dün yaşanan gelişme üzerine tepkilerini ileten Bingöllüler, yıllardır yöneticilik yapan ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda tek Bingöllü bürokrat olan Ali Recep Nazlı'nın görevden alınmasının kabul edilemez olduğunu vurguladılar.

 

Bürokraside önemli bir tecrübesi bulunan ve yıllardır yöneticilik yapan Nazlı'nın yerine uzman kadrosundaki bir ismin atanmasının ‘liyakat' esasına aykırı olduğu vurgulanırken, tek Bingöllü bürokratın görevden alınmasının üzüntü verici olduğu ifade edildi.

 

Tarım ve hayvancılık alanında önemli yatırımların bulunduğu bir ilin Bakanlıktaki tek temsilcisinin görevden alınmasına gerek sivil toplum örgütlerinin, gerekse siyasilerin müdahil olması çağrısında bulunan Ankara'daki Bingöllüler; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Bingöllülerin gittiği tek kapı Sayın Ali Recep Nazlı idi. O da görevden alındı. Ne yazık ki, yerine Kalkınma Bakanlığı'ndaki bir uzman atanıyor. Bu, Bingöllülere verilmiş bir ceza mıdır? Bingöllü daha fazla bürokrata ihtiyacımız varken, var olanların da görevden alınmasını manidar buluyoruz. Hele ki, bölgemizin insanı olan Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'dan pozitif ayrıcalık beklerken, böyle bir tablo ile karşılaşmak üzüntümüzü pekiştirmiştir! Siyasilerimizin bu hususta gerekli hassasiyeti göstermesini ısrarla bekliyor, Bingöl halkımızın ve sivil toplum örgütlerimizin bu konuya duyarlılıkla yaklaşmasını bekliyoruz” dediler.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz