GÜLER’E 'MİTİNG GİBİ' KARŞILAMA! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
10 Aralık 2018, 09:20
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu » 12:27 ANAN: “Tecrübelerimi Genç için paylaşacağım” » 21:22 Vali Ekinci: “Hiçbir kurumun Genç’e özel bir çalışmasını görmedim” » 16:24 Mühendis Avcı, AK Parti den İl Genel Meclisi aday adayı oldu » 13:41 OK, “KADINLARIMIZA DAİR HAYALLERİM VAR” » 19:16 Aldal, İl Genel Meclisi Üyeliği için başvuruda bulundu » 13:32 GENÇ’E YENİ TRAFO MERKEZİ KURULACAK
ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM”
PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi
 Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu
Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu
Bu haber 07 Ocak 2018, Pazar 18:48 tarihinde eklendi. 3286 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GÜLER’E 'MİTİNG GİBİ' KARŞILAMA!

Geçtiğimiz hafta içerisinde AK Parti Bingöl İl Başkanı olarak atanan Mehmet Hanifi Güler, Bingöl’e geldi. Hava yoluyla Bingöl’e gelen Güler'i, binlerce vatandaş karşıladı.
GÜLER’E 'MİTİNG GİBİ' KARŞILAMA!

AK Parti İl Başkanlığına atanan M. Hanefi Güler, Ankara’dan havayoluyla Bingöl’e geldi. Kalabalık kitle tarafından Havalimanında karşılanan AK Parti yeni İl Başkanı Güler, parti binası önünde vatandaşlara hitap etti.


AK Parti’nin ilk kuruluşundan bu güne kadar teşkilatta görev yapmış  herkese teşekkür eden Güler, atama, terfi, tayin gibi küçük işlerle zaman kaybı yerine maddi manevi kalkınma, Üretim, ticaret ve yeni iş alanlarına önem vereceğini söyledi.


Bingöl’ün 50 yıldır  muhteşem zaferlerle AK Parti davasını  yücelttiğini belirten İl Başkanı Güler, “Milli Görüş davasından gelen ilimiz her zaman bu davaya sahip çıkmıştır ve güçlü sonuçlar elde etmiştir. Benim siyasetteki felsefem şudur; İnsanların en hayırlısı insanlara hizmetkar olandır. Ben size hizmet etmek için buradayım. Başka ajandamız, niyetimiz yoktur. Bingöl’de manevi bir duruş sergilemek için milletimizin maddi manevi hizmetkarlığını yapmak için maddi kalkınma ile birlikte manevi kalkınmayı sağlamak için AK Parti’nin felsefesini temsil etmek için bu işe talip oldum.”dedi.

  

“FELSEFEMİZDE BÖLGECİLİK, AYRIMCILIK YOKTUR”


Konuşmasına Bingöl’ün bir bütün olarak kimliğine sahip çıkacaklarını anımsatarak sürdüren Güler; “Bölgecilik, ayrımcılık bizim felsefemizde yoktur. Zaza kürt ayrımı, kuzey güney ayrımı bizde olmayacak. Bizim hedefimiz Bingöl şemsiyesi altında herkesi kucaklamaktır. Bizim kimliğimiz Bingöl kimliği olacak. Ben dışarıda, gurbette çok yaşadım. Ben ilimin milliyetçisiyim. Benim için Bingöl kimliği bir bütün olarak önemlidir. İlimizde Bingöl kimliğini önemseyeceğiz.  Ülkemizde Türkiye kimliğin önemseyeceğiz. Dünya’da ümmet kimliğini önemseyeceğiz. Yoksa parçalanır, dağılırız. Büyük güçler, Yahudiler Dünya’yı yönetiyorlar. Allah’a şükür inceldiği yerden kopmadı. Erdoğan gibi bir başkomutan one minite dedikten sonra Dünya’nın egemen güçlerine karşı dediki; Dünya 5’ten büyüktür. Tayyip Erdoğan Türkiye için bir şans olduğu gibi ümmet içinde bir şanstır. Muhammed Kutup Mısır’da dedi ki ‘Türkiye’deki Milli Görüş desteklenmelidir. Bu hareket gelecek ümmete hizmet edecek’ dedi. Bugün Başkomutanımız sadece ülke için değil Dünya için bir umuttur. Resul-ü Ekrem Peygamberimiz diyorki; Allah kuluna yardım eder, kulu Müslüman, mağdur, mustazaflara yardımcı olduğu müddetçe.”


BİNGÖL’ÜMÜZE HİZMET VEREN İNSANLARI DESTEKLEYELİM”


Konuşmasına ayrımcılık ve dedikoduya prim vermeyeceğini vurgulayan Güler, eski il başkanlarına da ayrı ayrı teşekkür ederek şunları söyledi: “Bende kibir ve gurur olmaz. Müslüman onurludur. Müslümanın onuru, iffeti, haysiyeti, şerefi olur, kibir ve gururu olmaz. Kibir şeytanın işidir. Ayrımcılık ve dedikodulara prim vermeyelim. Ak Parti 2002 yılında kuruldu. Kurucumuz Abdullah Kolay’a teşekkür ediyorum. Sonradan görev yapan Maruf Okuyan, Yusuf Coşkun, Mehmet Yaşar, Cevdet Çalbay, Yılmaz Seven’e teşekkür ediyorum. Hepimiz biriz, yenisi, eskisi yok. Bu bir hizmet yarışıdır. Bugün ben varım, yarın sizler olacaksınız. Bu dünya fanidir. Fitne ve fesata mahal vermeyelim. Bingöl’ümüze, teşkilatlarımıza hizmet veren insanları destekleyelim.”


“CEVDET YILMAZ’IN GÜCÜNDEN YARALANACAĞIZ”


Cevdet yılmaz’ın Türkiye çapında bir siyasetçisi olduğuna belirten Güler, Bingöl için Yılmaz’ın siyasetinden, akademisyenden ve teknokratlığından faydalanacakların altını çizdi.


Güler; “Bingöl’ün Genel Merkez nezlinde Türkiye çapında bir siyasetçisi vardır. Cevdet Yılmaz büyük bir siyasetçi, akademisyen, teknokrat ve bürokrattır. Biz ne yapacağız; Cevdet Yılmaz’ın gücünden istifade edip Bingöl’e hizmet yapacağız. Terfi, atama, tahin, işkur, geçici işçilik gibi işlerle enerjimizi harcamayalım. Mağdur olanları yine yardım edelim ama daha büyük işler yapma peşinde olalım. Üretim, ticaret ve iş için kafa yoracağız. Gençlerle beraber Bingöl’de ticaret seferberliği ilan edeceğiz. Ticareti öğreneceğiz. Bu konuda büyüklerimizin düşüncelerinden, bilgi ve birikimlerinden istifade edeceğiz. Ben ülkemize hizmet etmiş milletvekillerine teşekkür ediyorum. Mevcut 2 milletvekilimizde adaylık sürecinde bizleri ötekileştirmeden, tarafsız durdular. Bundan dolayı vekillerimize teşekkür ediyorum. Bu partini alt kademesinde olan gizli kahramanlar bu partinin temel taşlarıdır. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum.”


“CUMHURBAŞKANI BİNGÖL’E GELECEK,  BUNU İYİ DEĞERLENDİRELİM”


Konuşmasına son olarak Cumarbaşkanı Erdoğan’ın önümüzdeki hafta sonu Bingöl’e geleceğini hatırlatarak sonlandıran Güler; “Kongremiz Cumartesi günü yapılacak. Cumhurbaşkanımız ilimize gelecek.  Bu bir fırsattır. Başkomutanımızı güçlü, onurlu ve coşkulu bir şekilde karşılayacağız. Cumhurbaşkanımız ile birlikte Sütaş’ın Başkanı Muharrem Yılmaz ve ekibi de Bingöl’e gelecek. Sütaş Bingöl’ün bir kurtuluş reçetesidir. İnşallah bu yatırım şehrimizi uçuracak” dedi.