ERDOĞAN’DAN GENÇ’E TEŞEKKÜR! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
14 Aralık 2018, 04:21
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:18 GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI! » 11:14 Kardeşlerini unutmadı! » 11:07 “Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik” » 10:57 Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu » 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu » 12:27 ANAN: “Tecrübelerimi Genç için paylaşacağım” » 21:22 Vali Ekinci: “Hiçbir kurumun Genç’e özel bir çalışmasını görmedim”
GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI!
Kardeşlerini unutmadı!
“Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik”
Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu
Bu haber 13 Ocak 2018, Cumartesi 19:51 tarihinde eklendi. 2379 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ERDOĞAN’DAN GENÇ’E TEŞEKKÜR!

Partisinin 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Bingöl’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumunda yüzde 86 Evet diyen Genç ilçesine teşekkür etti.
ERDOĞAN’DAN GENÇ’E TEŞEKKÜR!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 6. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere Elazığ’dan helikopterle Bingöl’e geldi. Stadyum önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün Bingölümüzün 6. Olağan Kongresi için buradayız. Bu kongremizi yapmak suretiyle geleceği yürüyeceğiz. Sizden bir isteğim var. İstiyorum ki hep beraber rabiamıza sahip çıkalım. Raibamızda ne var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bingöllün hanımları hep dik durdu." diye konuştu.

 

GENÇ’E 16 NİSAN TEŞEKKÜRÜ

 

16 Nisan 2017 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi referandumunda yüzde 86 oranında evet diyen Genç ilçesine teşekkür eden Erdoğan, “Darbe Anayasası’na karşı en yüksek hayır oyu veren cesur Bingöl, 16 Nisan’da bir kez daha kendine yakışanı yapmıştır. Yüzde 87 buçuk  ile birinci olan Solhan’a ve yüzde 86 ile ikinci olan Genç ilçelerine teşekkür ediyorum. Ülkemizde siyasete dışarıdan karışan, zemin hazırlayanlar Cumhurbaşkanlığı Hükümetiyle tarihe karışacaktır. Hiçbir güç Türkiye'yi bölemez. Bu milleti parçalayamaz.” Dedi.

 

TEK MİLLET VURGUSU

 

"Tek millette ne var?" diyerek sözlerini sürdüren Erdoğan, "Kardeşlerim Türk’ü, Kürdü, Zazası, Lazı, Arabı, Boşnağı, Arnavudu 80 milyon tek millet. Rabbimiz bizi böyle yaratmadı mı? Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevmedik mi? Bizde ayrımcılık o kadar. Böyle çalışacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız, mesele bu. İki Tek Bayrak, bayrağımızın rengi şehidimizin kanı. Hilal bağımsızlığımızın ifadesi. Yıldız şehidimizin ta kendisi. Üç tek vatan. 780 bin kilometre kare ile tek vatan. Vatanımızı bölemeyecekler. Kim ki buna yeltenirse askerimizle, polisimizle, jandarmamızla, güvenlik korucularımızla millet olarak F-16 oluruz. Helikopterlerle, tank, top oluruz inlerine gireriz. Bu milletin huzurunu bozamayacaklar" ifadelerini kullandı.

 

KUDÜS İÇİN TÜM İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK

 

ABD’nin Kudüs’ü sözde İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı ilan etmesi üzere Türkiye’nin yürütüğü diplomasiyi anımsatan Erdoğan, “Son Kudüs meselesinde barış ve istikrarı sağlamak için gerekirse tüm dünyayı ayağa kaldırırız dedik tüm imkanlarımızı seferber ettik. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda dünya bizim yanımızda yer aldı. Uluslararası ilişkilerde artık herkes bu gerçeği kabul ediyor; ekonomide ticarette diplomaside ve savunma sanayiinde yükselen bir Türkiye var. Türkiye hem masada hem sahada olmaya devam edecek. Türkiye'yi hesaba katmayanın hesabı er ya da geç döner. Türkiye milli güvenliğini ilgilendiren tüm konularda hem saha da hem masada olmaya devam edecektir. Tüm şer şebekelerinin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Toprağa düşen her bir şehidimizin yaralanan her bir gazimizin acılarını bu katil sürülerinin yanında asla bırakmayacağız.” Dedi.

 

DOĞALGAZ HER YERDE OLACAK

 

Bingöl’ü doğalgaz ile buluşturduklarını belirterek, Bingöl’e yapılan hizmetlere değinen Erdoğan, “Söz verdiğimiz gibi Bingöl'ü doğalgaz ile buluşturduk. Bazı vatandaşlarımız kullanmaya başladı. Şehrin tamamını gelecek yıl doğalgaz ile tanıştıralım da benim Bingöllü hanım kardeşlerim rahatlasınlar.Deprem olduğunda hemen atlayıp geldim. Bingöllü kardeşlerimi yalnız bırakamazdım. Biz dertliyiz dertli bu millete aşığız.” ifadelerini kullandı.

 

"BİNGÖL'ÜN HANIMLARI HER ZAMAN DİMDİK DURDU"

 

Bingöl'den çok şey beklediklerine işaret ederek, Mart 2019'da yerel seçimler olacağını hatırlatan Erdoğan, "Hazır mıyız? Arkasından kasım, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri olacak hazır mıyız? Bingöl'ün hanımları her zaman dimdik durdu, çok güçlü durdu. İnşallah o seçimlere giderken çok güçlü gideceğiz. Ana kademe, gençler kapı kapı dolaşmaya var mıyız?" diye konuştu.

 

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusunu yineleyen Erdoğan, hep birlikte Türkiye olunması gerektiğine dikkati çekerek, konuşmasını alandakilerle "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözleriyle tamamlandı.

 

Konuşmaların ardından Mehmet Hanefi Güler başkanlığında tek listeyle gidilen seçimde Güler, AK Parti Bingöl İl Teşkilatı'nın yeni başkanı seçildi.

 

Programda ayrıca, AK Parti Bingöl yeni il başkanı seçilen Mehmet Hanifi Güler, genel başkanları Erdoğan’a üzerinde Türk bayrağı ve Mescid-i Aksa işlemeli kendi fotoğrafından oluşan bir taplo hediye etti.

 

 

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz