5 kurşun yediği halde saldırgana engel olmaya çalışmış Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
20 Ocak 2019, 20:21
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 18:54 Çifte karne heyecanını yaşadılar! » 18:14 İŞKUR, Genç’te 150 işçi alımı yapacak » 17:35 Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu » 13:54 2018’İN HUZUR ŞEHRİ BİNGÖL » 20:28 “Karar vericilere yönelik bir üzüntüm var” » 14:11 Feyzi Bedibek'in kolu kırıldı » 12:38  Ceviz yetiştiricilerine sertifika » 12:34 AK PARTİ BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI » 17:26 Değişman, Bingöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığına Atandı » 12:55 SANIR, PARTİMİZİN YANINDAYIZ
Çifte karne heyecanını yaşadılar!
İŞKUR, Genç’te 150 işçi alımı yapacak
Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu
“Karar vericilere yönelik bir üzüntüm var”
Bu haber 30 Ocak 2018, Salı 13:02 tarihinde eklendi. 1345 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

5 kurşun yediği halde saldırgana engel olmaya çalışmış

Antalya’nın Korkuteli ilçesinde adliyedeki makam odasında silahlı saldırıda yaralanan Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner’in, vücuduna 5 kurşun isabet etmesine rağmen kendisini vuran polis memuruna engel olmaya çalıştığı ortaya çıktı.
5 kurşun yediği halde saldırgana engel olmaya çalışmış Korkuteli Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı A. Kadir Küçüköner, geçen 10 Ekim’de saat 15.00 sıralarında, adliyede kâtip Şerife Avcı’nın izin talebine, sık izin kullandığı gerekçesiyle olumsuz yanıt verdi. Katip Avcı’nın haber vermesi üzerine adliyeye polis eşi Turgut Avcı geldi. Eşinin izni konusunda tartışan polis memuru Avcı, Savcı Küçüköner’e makam odasında tabancayla 5 el ateş etti. Mermiler, Küçüköner’in sol ve sağ akciğerine, karaciğerine ve sağ el ile sağ ayak bileğine isabet etti. Ağır yaralanan Küçüköner, Korkuteli’ndeki özel hastanede yapılan müdahaleden sonra ambulans helikopterle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. 20 gün bu hastanede tedavisi süren Savcı Küçüköner, tedavisinin ardından taburcu edildi.

 

Olayla ilgili gelecek günlerde Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek duruşmada, tutuklu polis memuru Turgut Avcı, ‘Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs’, tutuklu zabıt kâtibi eşi Şerife Avcı ise ‘Kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs suçuna yardım’ suçuyla yargılanacak.

 

Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın fezlekeli soruşturma evrakına göre, Savcı Kadir Küçüköner ifadesinde şu cümlelere yer verdi:

 

“Şerife Avcı 2017 Ocak ayından itibaren benimle çalışmaya başladı. Kendisi çalışmayı sevmeyen bir yapıda olduğu için soruşturduğumuz dosyalar işlemsiz kalmaya başladı. Olay günü de sabah Şerife odama gelip, hastaneye gideceğini söyledi. Daha sonra kendisini aradığımda halen hastanede olduğunu, geleceğini belirtti. Ben de kendisine ‘Artık öğleden sonra çalışalım’ dedim. Öğleden sonra geldiğinde ise 3 günlük rapor aldığını söyledi. Bu nedenle onu eleştirdim. Kendisi de bana aldığı raporu hakem hastanesine gönderebileceğini ifade etti. Ben de bunu yapmayacağımı, dosyaların işlemsiz kaldığını, hızlı çalışmamız gerektiğini vurguladım. Ardından Şerife odadan ayrıldı. Ben de odada bulunan Yazı İşleri Müdürü’ne ricada bulunarak, bir talimat yazmaya başladık.”

 

‘CAN HAVLİYLE ONA HAMLE YAPTIM’

 

Kısa süre sonra Şerife Avcı ve eşi Turgut Avcı’nın odasına girdiğini ifadesinde belirten Kadir Küçüköner, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Turgut elindeki poşette bulunan ilaçları masama fırlatıp, ‘Biz yalan mı söylüyoruz, hastayız’ dedi. ‘İlaçları niye masama fırlatıyorsun?’ demem üzerine silahı çıkarıp ateş etmeye başladı. Can havliyle ona hamle yaptım. Boğuşmaya başladık. Silahı kendimden uzaklaştırmaya başladım. Ancak kendisi tetiğe basmaya devam etti. Ancak silahı daha fazla ateş almadı. Kaç el ateş ettiğini bilmiyorum. Odada bulunan Şerife ve Yazı İşleri Müdürü olaya müdahale etmedi. Dışarıdan gelen şahıslar Turgut’un elindeki silahı alıp, üzerimden kaldırdılar. Her şey 15-20 saniye sürdü. Şüphelilerin bu eylemi yapmayı önceden kararlaştırdıklarını düşünüyorum. Şerife’nin eşi Turgut’u azmettirdiği kanaatindeyim. Şüpheli Turgut ile aramda herhangi bir problem yoktu. Aynı binada oturuyoruz. Onlarla komşuyuz. Kâtibim Şerife’ye de olumsuz bir eylem veya sözüm olmadı. Sadece kendisine kâtibim olarak daha iyi çalışmasını söyledim.”

 

Turgut Avcı, yaşanan olaydan pişmanlık duyduğunu ve susma hakkını kullanmak istediğini söylerken, Şerife Avcı ise savcının kendisine hasta olduğu halde ‘Bu işleri eşek gibi yapacaksın’ dediğini iddia etti. Soruşturma evrakında adliyede çalışan diğer tanık ifadelerine de yer verildi. (DHA)

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz