DİYANET-SEN’DEN OKTAR’A SUÇ DUYURUSU Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Aralık 2018, 14:30
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:06  Bütün memleket mi işsiz? » 11:18 Bingöl, Evde Bakım’da 4’üncü Sırada! » 11:10  Yenisu'da çalışmalar tamamlandı » 10:55 Genç’te bulunan yaralı vaşak tedaviye alındı » 16:15 ULCAY, MHP’DEN İL GENEL MECLİSNDEN ADAY ADAYI » 11:46 İstiridye Mantarına (Dalwâlı) yoğun ilgi! » 11:36 Bingöl’de su biriktirme hacmi 540 milyon m³’e ulaştı » 11:35 SÜTAŞ Tam Gaz Devam! » 11:14 Genç’te 5 odalı sığınak bulundu » 15:04 IHO-EBRAR, Genç’te öğrencilere kitap yardımı yaptı
 Yenisu'da çalışmalar tamamlandı
Genç’te bulunan yaralı vaşak tedaviye alındı
ULCAY, MHP’DEN İL GENEL MECLİSNDEN ADAY ADAYI
İstiridye Mantarına (Dalwâlı) yoğun ilgi!
Bu haber 08 Şubat 2018, Perşembe 16:16 tarihinde eklendi. 627 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DİYANET-SEN’DEN OKTAR’A SUÇ DUYURUSU

Diyanet-Sen Bingöl Şubesi tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik açıklamalarından dolayı Adnan Oktar hakkında suç duyurusunda bulunularak basın açıklaması yapıldı.
DİYANET-SEN’DEN OKTAR’A SUÇ DUYURUSU Diyanet-Sen Bingöl Şubesi tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sarf ettiği sözleri nedeniyle Adnan Oktar hakkında 'iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile hareketten suç duyurusunda bulunularak basın açıklaması yapıldı.

 

Memur Sendikaları Konfederasyonu'na (Memur-Sen) bağlı Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) üyeleri, yaptıkları basın açıklamasıyla Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik sözleri nedeniyle Adnan Oktar'ı kınadı.

 

Diyanet-Sen Bingöl Şubesinde yapılan basın açıklamasının ardından Bingöl Adliyesine giden Diyanet Sen Bingöl Şubesi Başkanı Mücahit Çelik ve üyeleri, Oktar hakkında suç duyurusunda bulundular.

 

Yapılan basın açıklamasını okuyan Diyanet Sen Bingöl Şubesi Başkanı Çelik,  Adnan Oktar'ın sahibi olduğu A9 kanalından yaptığı programlarla halkın değerlerine uymayan yayınlar yaptığını söyledi.

 

Çelik; “İslam'ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken İslam dininin, Yahudi ve Hristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak, normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak, nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır." dedi.

 

Adnan Oktar'ın Müslümanların gözünün içine baka baka değerlerini aşağıladığını belirten Çelik, şunları söyledi: "Oktar'a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyaneti hedef alarak aklınca cevap vermeye, Diyanetin ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar, Diyanetin gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte; ama kendisi eleştirildiğinde, özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar'a, senin nahoş görüntülerin özgürlükle meşru oluyor da devletin anayasası ve ekonomik yapısı üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanetin sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor?"

 

Çelik, Oktar'ın bir takım süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençleri kendi menfaatlerine alet ettiğine işaret ederek, "Kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek, bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklare ediyoruz. İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır. Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
necatin kaya - Konu: - DİYANET-SEN’DEN OKTAR’A SUÇ DUYURUSU - 2018-02-08 19:59:53
''MAAŞLARINIZ GENELEV VERGİLERİYLE ÖDENİYOR''rnrnTürkiye'de 200 bin kadın orada satılıyor ve Diyanet'in maaşları oradan ödeniyor. Sen de o maaşı alıyorsun. Şimdi bunun üzerine gideceksin. Dürüst olacaksın. hayali değil somut şeylerle mücadele edeceksin. Her yerde kumar oynanıyor Milli Piyango, Spor Toto, At yarışı. Diyanet İşleri olarak tek kelime etmiyorsun. Çıtını çıkarmıyorsun. Oradan da vergiler alınıyor. Hocaların senin maaşın ödeniyor. Şarap fabrikaları haramdır demen lazım. Bankada faiz bunlar haramdır. Gariban insanlardan faiz alınmaz. Sen nasıl Diyanet İşleri Başkanısın'' ifadelerini kullandı.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz