ABD UCB’DEN BAĞIŞ’A MİSAFİR HOCALIK TEKLİFİ Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
18 Şubat 2018, 06:22
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 01:11 İŞADAMI OĞUR HAYATINI KAYBETTİ » 18:03 FEDAŞ, DRONE’LARLA ARIZALARA MÜDAHALE EDECEK » 17:14 ÜNİVERSİTE KIRAAT MERKEZİ AÇILIŞA HAZIR » 13:05 BAŞKAN GÜLER ADAYLARLA BİR ARAYA GELDİ » 12:05 Yolcu otobüsü ile hafif ticari araç çarpıştı: 4 ölü, 7 yaralı » 11:45 ABD UCB’DEN BAĞIŞ’A MİSAFİR HOCALIK TEKLİFİ » 13:00 Hacer-Umut çiftine görkemli düğün » 14:55 O ÇAĞRIYA DESTEK GELDİ » 14:44 MUHTARLARDAN FEDAŞ’A ‘SOKAK LAMBASI’ TEŞEKKÜRÜ » 14:20 ‘İYİLİK PROJESİ’ İLE İYİLİĞİ ANLATTILAR!
İŞADAMI OĞUR HAYATINI KAYBETTİ
BAŞKAN GÜLER ADAYLARLA BİR ARAYA GELDİ
Yolcu otobüsü ile hafif ticari araç çarpıştı: 4 ölü, 7 yaralı
ABD UCB’DEN BAĞIŞ’A MİSAFİR HOCALIK TEKLİFİ
Bu haber 14 Şubat 2018, Çarşamba 11:45 tarihinde eklendi. 995 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ABD UCB’DEN BAĞIŞ’A MİSAFİR HOCALIK TEKLİFİ

Bingöl Üniversitesi İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi Bölüm Başkanı Gençli hemşerimiz Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bilal Bağış, dünyanın en iyi okullarından ABD'nin UC Berkeley'den misafir hocalık teklifi aldı.
ABD UCB’DEN BAĞIŞ’A MİSAFİR HOCALIK TEKLİFİ Ekonomi ve ilgili bilim dallarındaki araştırmaların yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla 95 ülkede yüzlerce gönüllü arasında ortaklaşa çalışan RePEc'e göre dünyada en fazla takip edilen 100 ekonomist arasında bulunan Dr. Bilal Bağış, dünyanın en iyi okullarından UC Berkeley'den misafir hocalık teklifi alması üzerine ABD'ye gittiği öğrenildi.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yrd. Doç. Dr. Bağış, “davet aldığım UC Berkeley, neredeyse her alanda, ABD'nin en prestijli üniversitelerinden biri. Üniversite, istikrarlı bir şekilde, ABD'nin en iyi kamu okulu ve genel sıralamada da en iyi 2-3 ekonomi bölümü sıralamasında kendine sürekli yer bulmaktadır. Aynı okul, ekonomideki iki temel okuldan Keynezyen okulun da bayraktarlığını yapmaktadır. Elbette, sadece ekonomide değil, neredeyse tüm bölümleri dünya genelinde kendi alanından en iyi bolümler arasında saygınlık kazanmış, parmakla gösterilen bir okul.” dedi.

 

“Birçok bağımsız uluslararası kurum ve yayın tarafından tüm dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen University of Califronia Berkeley, ABD'de, özellikle de ekonomi biliminde çığır açan önde gelen ekonomi bölümlerinden birine sahiptir.” Diyen Yrd. Doç. Dr. Bağış, “Bünyesinde Williamson, McFradden ve Akerlof gibi Nobel ekonomi ödüllü ekonomistler ile daha birçok farklı alanda da yine 22 farklı Nobel ile nice farklı ödüller alan birçok bilim insanını barındıran sayısız bölüme sahip öncü bir üniversitedir. UC Berkeley, aynı zamanda, Fed başkanı Yellen'in de eski okulu ve yetiştiği ortamdır.” İfadelerini kullandı.

 

Yrd. Doç. Dr. Bağış, “Türkiye'nin prestijli üniversitelerinde tamamladığım lisans ve yüksek lisans öğreniminin ardından; modern ekonomi eğitimin bugünkü merkezi ABD'de, yine University of California'da, alanının öncüsü akademisyenlerden dersler almış ve uluslararası finans ve para politikaları alanında dünyanın en iyi akademisyenleri ile çalışma imkânı bulmuştum. 2015 yılında akademik kariyere dönüş yaptım. İlgisi, tez ve çalışmaları, lisans döneminden bu yana, istikrarlı bir şekilde, ülkenin ekonomik sorunları ve politika enstrümanlarının etkinliği üzerine odaklanmaktayım.” Şeklinde konuştu.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz