“BAŞARI SİZDEN DESTEK BİZDEN” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Aralık 2018, 03:59
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 15:04 IHO-EBRAR, Genç’te öğrencilere kitap yardımı yaptı » 11:44 İŞKUR GENÇ’TE 80 PERSONEL ALACAK! » 11:18 GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI! » 11:14 Kardeşlerini unutmadı! » 11:07 “Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik” » 10:57 Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu » 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu
IHO-EBRAR, Genç’te öğrencilere kitap yardımı yaptı
İŞKUR GENÇ’TE 80 PERSONEL ALACAK!
GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI!
Kardeşlerini unutmadı!
Bu haber 05 Mart 2018, Pazartesi 15:35 tarihinde eklendi. 1123 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“BAŞARI SİZDEN DESTEK BİZDEN”

Bölgesel lig için Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından istenilen 15 bin TL’lik katılım ücreti Genç Kaymakamlığınca yatırılan Genç YBO Spor Kulübü, maddi sorunun çözümü için ise Belediye Başkanı M Hadi Topraktan’ı ziyaret etti. Kulüpten umutlu olduklarını belirten Başkan Topraktan, takımın bölgesel lig’de birinci gelmesi halinde imkanlar ölçüsünde maddi yardımda bulunacaklarının sözünü verdi.
“BAŞARI SİZDEN DESTEK BİZDEN”

Türkiye Basketbol Federasyonu il Temsilciliğince düzenlenen il müsabakalarında tüm maçlarını alarak birinci olan Genç YİBO Spor Kulübü, Mart ayında düzenlenecek Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Bingöl ilini temsil edecek. Lige iddialı başlamak için yardım arayışlarına giden kulüp, Genç Kaymakamlığı ve Genç Belediyesi’ni ziyaret etti.

 

Başkan Topraktan’ı makamında ziyaret eden Kulüp Başkanı Selahattin Erdoğmuş ve beraberindeki heyet, kulübün geldiği aşamayı ve bundan sonra yapacak çalışmalar hakkında Topraktan’ı bilgilendirdi. Hedeflerinin Genç ilçesini Türkiye’de salon sporlarında profesyonel düzeyde temsil etmek olduğunu söyleyen Erdoğmuş, kulübün başarısı için yetkililerden ve sporseverlerden destek beklediklerini belirtti.

 

“SPORLA ANILAN BİR İLÇE İKEN İSTİKRARIMIZI KORUYAMADIK”

 

Genç ilçesi eskiden sporla anılan bir ilçe olduğunu ancak istikrarı koruyamadıklarını kaydeden Başkan Topraktan ise, ilçe olarak bu konuda eksik kaldıklarını söyledi.

 

Bir eksiğinin de buralarda sporu finanse edecek işadamlarının olmaması olduğuna işaret eden Başkan Topraktan, “Genç ilçesi sporla her zaman bilinen bir ilçe iken istikrarımızı koruyamadık. Bugün bakıyorum biz yerimizde saymışız. Ama Bingöl ve özelikle Solhan ilçemiz Voleybol dalında bugün kendini kanıtlamış durumda. Kendilerini tebrik ediyorum. Sonuçta onlarda bizim ilimizi temsil ediyor. Ama ilçemiz olarak bu konuda kendimizi eksik görüyoruz. Tabii spor bireysel değil, yani kimse tek başına bir iş yapmaz. Hep birlikte işin içinde olmak lazım. Güç birliği yapmak lazım. Buda benim gözlemim, bizde sporu finanse edecek işadamlarımızın olmaması. Birkaç kişide var ama onlarda her gün başkaları tarafından, başka işler için kapıları çalınıyor.” Dedi.

 

 “BAŞARI SİZDEN DESTEK BİZDEN OLSUN”

 

Belediyenin imkânları sınırlı olduğunu ancak tüm bunlara rağmen bölgeden birincilikle gelinmesi halinde kulübe imkânlar ölçüsünde hatırı sayılır miktarda yardımda bulunacaklarını söylen Başkan Topraktan son olarak şunları kaydetti:

 

“Ama tüm bunlara rağmen yinede spor kulüplerimiz olmalı. Bizi dışarıda tanıtacak, bizleri bir arada tutan bu uğraşımızda olmalı. Lakin belediye imkânlarımız sınırlı. Her istediğimiz yardımları yapamıyoruz. Keşke imkânımız olsaydı da bu kulübümüzü biz tek finanse etsek. Ama şunu söyleyelim. O zaman anlaşmaya gidelim. Siz bize başarı ile dönün yani bölgesel birinciliği ile gelin bizde size hatırı sayılır bir miktarda size maddi destekte bulunalım. Bizde memnun olalım sizde memnun olun.”

 

KUPA VE MADALYALAR GENÇ’TE VERİLDİ

 

Müsabakalarda tüm maçlarını alarak birinci çıkan Genç YBO Spor Kulübü, Mart ayı içinde düzenlenecek ve Doğu ile Güneydoğu bulunan bazı illerin temcilerinin yarışacağı Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi’nde Bingöl ilini temsil edecek. İl birincisi olması nedeniyle Bingöl Amatör Kulüpler Birliği, Genç YBO Spor kulübü sporcularına kupa ve madalyalar verdi. Genç’te düzenlenen törende Bingöl Amatör Kulüpler Temsilcisi Arif Kaya, basketbolculara madalya ve kupalarını takdim ederek başarılarının devamını diledi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz