GENÇ’TE YENİ BİR DERNEK KURULDU Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
24 Eylül 2018, 04:19
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 17:54 30 alıma 2 Bin 100 başvuru! » 17:51 Hür Gençlik Aşure dağıttı » 12:16 AFAD: Bingöl’de 7 Üzerinde Deprem Olursa… » 17:55 KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI » 12:10 Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı » 18:48 Gaziler Günü düzenlenen tören ile kutlandı » 14:35 Çaldığı ineği kesti Jandarmaya yakalandı » 10:58 Her Daireye Bir Otopark Zorunluluğu Geliyor » 10:52  Bingöl Üniversitesi'ni Cenevre'de tanıttılar! » 10:50  Çiftçilere 134 ton buğday dağıtıldı
30 alıma 2 Bin 100 başvuru!
Hür Gençlik Aşure dağıttı
KADINLAR FABRİKA İÇİN AYAKLANDI
Temizkan, Dursunbey Kaymakamlığına atandı
Bu haber 11 Mart 2018, Pazar 13:50 tarihinde eklendi. 2623 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇ’TE YENİ BİR DERNEK KURULDU

Genç ilçesinde çeşitli alanlarda faaliyet yürütecek Gençliler Kültür, Sanat, Kalkınma ve Gençlik Derneği (Gençli-Der) kuruldu.
GENÇ’TE YENİ BİR DERNEK KURULDU

Genç’te birtakım alanlarda faaliyet de bulunmak için bir dernek daha kuruldu.

 

İlçede sosyal, kültürel, kalkınma ve gençlik üzerinde aktif çalışma yapmak için harekete geçen bir gurup genç, kısa adı ‘Gençli-Der’ olan Gençliler Kültür, Sanat, kalkınma ve Gençlik Derneği’ni Mehmet Tetik başkanlığında kurdu.

 

Yakın zamanda yapılacak kongre ile derneğin, yönetim ve disiplin kurulu üyelerinin seçilmesiyle çalışmalarına start vereceğini söyleyen Gençli Der kurucu Başkanı Mehmet Tetik, derneğin kurulma amacını açıkladı.

 

Derneklerinin bir gençlik ve öğrencilik hareketi olduğunu, bu gençlik ile ilçede gördükleri eksik alanlar üzerinde çalışacaklarını söyleyen Tetik, bağımsız ve gençlik odaklı bir sivil toplum girişimi olduklarını kaydetti.

 

Derneklerinin üretken, şeffaf ve iş birliğine önem vereceğini ifade eden Tetik, “Derneğimiz, Gençliler Kültür, Sanat, Kalkınma ve Gençlik Derneği (Gençli-Der) adıyla kurduk. Dernek, özellikle ilçemizde olmak üzere sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, gençlik odaklı çalışmalar yapmak, istihdam, sanat ve kültürel alanlara yönelik proje çalışmaları yapmak ve yine bu konularda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacıyla gençler, gönüllüler, öğrenciler tarafından başlatılmış olan bağımsız, gençlik odaklı bir sivil toplum girişimi olarak kurulmuştur. Bununla birlikte derneğimiz  ‘üretken olmak’, ‘şeffaf ve eleştiriye açık olmak’, ‘duyarlı olmak’, ‘güvenilir olmak’, ‘işbirliğine açık olmak’, ‘değişim ve gelişime hazır olmak’ değerlerini de  gençlere kazandırmayı hedef edinmiştir.” Dedi.

 

Ayrıca, ilk genel kurul toplantılarını 31 Mart 2018 tarihinde saat 14:00'te Genç Kültür Merkezi’nde yapılacaklarını belirten Kurucu Başkan Mehmet Tetik, tüm ilçe halkını kongrelerine davet etti.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz