Arıcılara yüzde 60 hibeli malzeme desteği Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
25 Mart 2019, 16:49
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 14:08 HÜDA PAR “Seçim Propaganda Stratejisi Düşmanlaştırma Üzerine Kurulmamalıdır” » 10:38 GENÇ’İN YILDIZLARI BURADA YETİŞECEK » 10:37 O MEZRALAR ELEKTRİĞE KAVUŞTU » 10:33 SÖZEN, “EMNİYET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ” » 10:31 BAYAN POLİSE SEVGİ ÇEMBERİ » 10:29 GENÇ İLÇESİNE ATANAN BEKÇİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU » 10:27 HDP Eşbaşkan Adaylarından teşekkür » 10:26 Halk Eğitim Merkezi “İşaret Dili Kursu” Açıyor » 15:06 MURADAN DER’DEN TEŞEKKÜR » 16:55 Bingöl'e Düşen Göktaşının Sırrı Çözüldü
GENÇ’İN YILDIZLARI BURADA YETİŞECEK
O MEZRALAR ELEKTRİĞE KAVUŞTU
SÖZEN, “EMNİYET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”
BAYAN POLİSE SEVGİ ÇEMBERİ
Bu haber 11 Nisan 2018, Çarşamba 11:49 tarihinde eklendi. 575 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arıcılara yüzde 60 hibeli malzeme desteği

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteğiyle Bingöllü arı ve bal üreticilerine verilen yüzde 60 hibeli malzeme dağıtımı yapıldı.
Arıcılara yüzde 60 hibeli malzeme desteği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteğiyle Bingöllü arı ve bal üreticilerine verilen yüzde 60 hibeli malzemeler, törenle dağıtıldı.

Bingöl Arı Yetiştiricileri Birliği Bahçesinde düzenlenen arı ve bal üreticilerine malzeme dağıtım töreninde konuşan Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Olgun, Bingöl Üniversitesinin arı ve bal araştırmaları konusunda Türkiye’de işaretlenmiş tek üniversite olduğunu söyledi.

 

Bingöl’ün arı ve bal konusunda çok ciddi bir geleneğe sahip olduğunu ifade eden Olgun, şunları söyledi:“İnşallah bundan sonra sadece kahvaltılık bal uğraşı yanı sıra teknolojiye, tıbbi alanlara da, kozmetik alanlara da bal ve bal ürünlerini sirayet ettirecek şekilde çok detaylı bilimsel akademik çalışmaların yolunu açmış olacağız.  Biz Bingöllü üreticilerin üretmiş olduğu balı, sadece ekonomik değerini yükseltmenin yanı sıra, balın içerisindeki karmaşık yapısından da istifade edecek şekilde toplumun diğer kullanım alanlarına da ulaştırmayı ve böylece bölgenin ekonomik kalkınmasına da katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Hayalimiz şu; Bingöl üniversitesi tarafından sertifikalanmış, uluslararası satışa hazırlanmış bal ve arı ürünlerini oluşturmak, bölgenin kazancını üst seviyelere getirip, bu güzel şifa kaynağından pek çok insanı buluşturmaktır”

 

Elazığ Orman Bölge Müdürü Ziya Polat ise, Bingöl balının Türkiye’de marka olmuş bir ürün olduğunu söyledi.

 

Murat Nehri Rehabilitasyon projesi kapsamında Bingöllü arıcılara 2017 yılında 6 bin 500 arı kovanı dağıttıklarını belirten Polat, “Bingöllü arıcılara bu yılda yapılacak tespitlerin ardından destek olacağız. Bunun dışında bal ormanları kurmaya çalışıyoruz. Temel paydamız Bingöl’e ve Bingöl halkına katkı sağlamaktır ve geçim koşullarını iyileştirmektir” dedi.

 

Bingöl Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Can Üzer’de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Arıcılık, İpekböcekçiliği, Kaz ve Hindi Yatırımlarının Desteklenmesi” projesi kapsamında arı ve bal üreticilerine yüzde 60 hibeli malzeme desteği verdiğini belirti.

 

Proje kapsamında Bingöl’deki 76 arı ve bal üreticisinin faydalandığını ifade eden Üzer,

 

“Bugün burada yüzde 60 hibe desteği projesi kapsamında 76 arıcımıza malzeme desteği verilecek. Bu arıcılarımızdan 22’sinin malzemesini Arıcılar Birliği olarak temin ettik. Bunların arasında 360 arı kovanı, 11 güneş enerjisi, 7 baraka, 4 sağım çadırı ile el malzemeleri dağıtılacak” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından Üzer, birliğe ve arıcılığa destek veren kurumlara plaket verdi.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
1 2 3 4
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar