MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞTU Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
23 Temmuz 2018, 20:29
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 10:21 Komünist Başkan: İlk Ezan Sesini Bingöl’de Duydum » 09:37 KÜPAR RAMPASI TARİHE KARIŞIYOR » 09:30 “ÇOCUKLAR YETİM KALMASIN” » 14:09 “Bingöl Balı ‘Önemli Bir Maden’ Kadar Kıymetlidir” » 12:15 Çiftçinin Afet Borçlar Erteleniyor » 12:35 Genç Hat Minibüsleri ve Belediye Otobüsü’nün yeni garajı eski terminal binası oldu » 12:13 ‘Genç Çiftçi Projesi’ 1’nci Yedek Asıl Listesi Açıklandı » 13:26 728 Gün Sonra OHAL Kalktı! » 12:37 Berdibek ve Aydemir, TBMM Komisyon üyeliklerine seçildi » 11:52 GENÇ'TE ÇOK MİKTARDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
KÜPAR RAMPASI TARİHE KARIŞIYOR
“ÇOCUKLAR YETİM KALMASIN”
Genç Hat Minibüsleri ve Belediye Otobüsü’nün yeni garajı eski terminal binası oldu
‘Genç Çiftçi Projesi’ 1’nci Yedek Asıl Listesi Açıklandı
Bu haber 16 Nisan 2018, Pazartesi 10:02 tarihinde eklendi. 547 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi kapsamında Genç Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yaptıkları etkinlikler ile ailelerle buluştu.
MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AİLELERLE BULUŞTU

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu ‘Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor’ projesi kapsamında Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü ile Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanlarında okuyan öğrenciler, anlamlı proje ile çeşitli etkinlikler yaptı.

 

Proje kapsamında yapılan toplumsal yararlılık çalışmasıyla alanında eğitim alan öğrenciler, ilçede ihtiyaç sahibi aileleri tespit edip, aileleri ziyaret ederek kendilerine erken çocukluk döneminde ki eğitim, acil durumlarda ilk yardım ile hasta ve yaşlılara bakma konusunda eğitimli öğrencilerle bazı temel eğitimler verdi.

 

Konuyla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Hakan Kaya, “Bakanlığın başlatmış olduğu proje kapsamında okulumuz Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Şefi Gülten Yıldırmoğlu, alan öğrencilerinden oluşan 25 kişilik gönüllü ekibiyle Erken Çocukluk Dönemi’ndeki, ihtiyacı olan 1‘i Suriyeli olmak üzere toplam 3 çocuğa ve ailelerine ‘Erken Çocukluk Dönemine’ ait eğitim vermiştir. Ayrıca Ev kazalarında yapılması gerekenler, Acil durumlarda ilkyardım gibi konularda bilgilendirme çalışmaları yapmıştır. Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Alanı şefi Tuba Akıtürk Tırıl ve Hasta ve yaşlılara bakma konusunda eğitimli gençlerimizle çalışarak hem hasta ve yaşlılarımızın ihtiyaçlarını gidermek hem de yeni nesil gençlerimize hasta ve yaşlılara sahip çıkma duyarlılığı kazandırmayı amaçladığını belirtmiştir. Bu bağlamda 34 kişilik alan öğrenci gönüllü ekibiyle ilçemizde 20 ihtiyaç sahibi aileye Kişisel Bakım Yapılması, Tarihi geçmiş veya doktorun önermediği ilaçların kullanılmasını engellemek, Hastalığa göre sağlıklı ve dengeli beslenme, Tansiyon, Nabız, Solunum, Vücut Sıcaklığı, Kan Şekeri Ölçümlerini yaparak sorun görülenlerin sağlık kurumlarına yönlendirilmesi gibi çalışmaları yapmıştır.” Dedi.

 

“İhtiyaç sahibi aileleri sevindirdik”

 

Kaya, bu tür toplumsal yararlılık çalışmasıyla ihtiyaç sahibi aileleri sevindirdiklerini söyleyerek, “Yapılan toplumsal yararlılık çalışmasıyla alanında eğitim alan öğrencilerin uygulama fırsatı elde ettiğini, sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirdiğini, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştiğini, ihtiyacı olan ailelerin, ihtiyaçlarının giderilmesinin sağlandığını, hayatlarını kolaylaştırıcı bilgilendirme ya da yardımlar ile onları sevindirdik diye biliriz.” İfadelerini kullandı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz