“Yaşanabilir kalkınmış bir kent için mücadele edeceğim” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 20:58
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 04 Mayıs 2018, Cuma 18:57 tarihinde eklendi. 1172 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Yaşanabilir kalkınmış bir kent için mücadele edeceğim”

24 Haziran’da yapılacak genel seçimde AK Parti’den Bingöl milletvekili aday adayı olan Dr. Mahmut Saitoğlu, milletvekili seçilmesi halinde yaşanabilir kalkınmış bir kentin inşası için mücadele edeceğini söyledi.
“Yaşanabilir kalkınmış bir kent için mücadele edeceğim”

Uzman Doktor Mahmut Saitoğlu, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak erken genel seçimleri için AK Parti'den Bingöl milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı.

 

Genç’teki STK’ları ziyaret ederek yarın yapılacak temayül yoklaması öncesi oy kullanacak üyelerden destek isteyen Saitoğlu, “25 ve 26. dönemlerde AK Parti’den Bingöl milletvekili  aday adayı  oldum ve aday  listesinde yer  almadığım halde AK Parti’nin seçim çalışmalarında küsmeden ve yılmadan AK Parti’nin  seçim çalışmalarının  her safhasında  yer alarak mevcut  adayların yanında çalışmalarına  gönülden destek verdim,  tek gayem AK Parti ile  beraber  ülkedeki  istikrarın  sürmesi olmuştur.” Dedi.

 

“Adiliz, dürüstüz, cesuruz ve iddialıyız”

 

‘Adiliz, dürüstüz, cesuruz ve bir kesimin değil, herkesimin vekili olacağım’ diyen Saitoğlu, “Hak, hukuk, adalet ve liyakat ekseninde ilkeli siyaset için. Dürüst yönetim (adil, şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışı inşa edeceğiz). Yaşanabilir kalkınmış, müreffeh bir kent (sosyal, ekonomik, kültürel sağlık açısından ve rekabet gücü artmış bir kent vaat ediyoruz). Bölgeciliğe kesinlikle karşıyız. Belli bir kesimin ve zümrenin adamı değil her kesimin vekili olmaya geliyoruz. Adiliz, dürüstüz, cesuruz ve iddialıyız.”

 

“Bingöl’ü hak ettiği yere getirmek için öncülük yapacağım”

 

Bilgi ve birikimlerini Bingöl’ün gelişmesi için kullanacağını söyleyen Saitoğlu, “Akademik birikimim ile Bingöl’ümüzü gelecekte daha yaşanabilir, daha refah bir düzeye ulaştırmak için özellikle Tarım ve Hayvancılık alanlarında Bingöl’ün marka kent olması için imkanlarımı seferber edeceğim. Allah nasip ederse memleketimizi kalkınmış iller arasında yer alabilmesi, yeni iş ve istihdam alanları oluşturabilmek için edinmiş olduğum bilgi ve tecrübe birikimlerimi Bingöl için kullanacağım. Bingöl’ü hak ettiği yere getirmek, her şeyi devlet büyüklerinden beklemeyip hep birlikte bütün kurumlar ve STK’lar ile istişareler ile her türlü çalışma ve girişimlerle omuz omuza  çalışıp mantıklı yapılabilir ve faydalı projeler üretip, devlet- özel girişimleri ile sanayi devlerini Bingöl’e yatırım için getirmek için öncülük yapacağım.” İfadelerini kullandı.

 

Mahmut Saitoğlu Kimdir?

 

15 Nisan 1969'da Bingöl Genç ilçesi Çevirme köyünde doğdu. Babasının adı  Hasan, annesinin adı Sariye’dir. İlköğrenimini köyde tamamladıktan sonra orta öğrenimini Bingöl İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Lise eğitimini Bingöl 60.yıl sağlık meslek lisesinde 1988 de tamamladı. Sağlık memuru olarak 1 yıl Diyarbakır'da çalıştı. 1989 yılında kazandığı Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini gece çalışıp, gündüz eğitimine devam ederek 1995 yılında Tıp doktoru olarak mezun oldu. Bingöl'de 7 yıl doktorluk ve idarecilik yaptı. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Kliniğinden 2006 yılında uzmanlığını aldı. Değişik yerlerde Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon uzmanı olarak çalıştı. En son Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Fizik Tedavi Uzmanı olarak çalışırken istifa etti. Uzmanlık dalıyla ilgili olarak yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda akademik çalışmalara katıldı. Yurt içinde ve yurt dışında bilimsel dergilerde yayınlanmış bilimsel makaleleri mevcuttur. Çok iyi düzeyde Zazaca, ve orta düzeyde İngilizce bilen Saitoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar