Kanser Hastası Avcı’ya yardım kampanyası Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 20:32
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 12 Mayıs 2018, Cumartesi 18:59 tarihinde eklendi. 2472 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kanser Hastası Avcı’ya yardım kampanyası

Genç ilçesinde, Şehit Mehmet Koçdağı Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, yardımsever esnaflarla ‘Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor Projesi’ kapsamında kurdukları ortak komisyonla ihtiyaç sahibi kanser hastası Rahim Avcı ve ailesine çeşitli yardımda bulundu.
Kanser Hastası Avcı’ya yardım kampanyası

Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından başlatılan çalışmayla öğrencilerin yardımlaşma ve dayanışma duygularını ile çevreye olan duyarlılıklarını arttırmak için ‘Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor Projesi’ni hayata geçirdi.

 

Proje kapsamında öğretmen, öğrenci ve yardımsever esnaftan oluşan komisyon, ihtiyaç sahibi kanser hastası Rahim Avcı ve ailesine yardım kampanyasını başlattı.  ilkin ailenin ihtiyacını belirledi, akabinde çalışmalara başlatıldı. Kısa sürede toplanan yardımlar komisyon üyesi öğretmen ve öğrenciler tarafından aileye teslim edildi.

 

Hastanın Pankreas Kanseri olması nedeniyle başta dezenfekte, medikal malzemeleri ile temel gıda malzemesini topladıklarını söyleyen komisyon başkanı okulun öğretmeni Burhan Sekin, “Meslek Lisesi Ailelerle Buluşuyor’ Projesi kapsamında ilçemizde belirlemiş olduğumuz bir kanser hastamıza öncelikle öğrencilerimizle ve belirlemiş olduğumuz komisyondaki öğretmen arkadaşlarımızla beraber aileye ziyarette bulunduk. Ailenin temel ihtiyacını belirledikten sonra okuldaki öğrencilerimizi de işin içine katarak öncelikle maddi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım kampanyasını düzenledik. Gelen yardımlarla ailenin temel ihtiyacını karşıladık. Kurduğumu komisyonda öğrenci, öğretmen ve bazı esnaf arkadaşlarımıza da kattık. Bunu yanında Genç Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özkan Gündüz beyden kimyasal olmayan dezenfekte malzeme yardımı aldık. Ayrıca Bingöl’de de yardımsever medikalcı arkadaşlardan medikal malzemesi yardımı aldık. Topladığımız tüm malzemeleri öğrencilerimizle aileye götürüp teslim ettik. Hastamız çalışamayacak durumda olup Pankreas Kanseri hastasıdır. Hastamız kirada oturduğu için de bazı birikmiş kirasını da ilçede 10 civarında yardımsever esnaf arkadaşlarımız karşılama kararı aldı. Hastamızın bir ricası da var, onu da belirtelim, hastamız Kaymakam beyden temiz hava ve oksijenin fazla olduğu köyde kendilerine bir evin yapılması. Şehir havası sağlığı için elverişli değildir. Komisyon olarak tüm bunları bir araya getirerek bir havuz oluşturacağız ve ilçemizde bulunan kanser diğer hastalarımızda sahipsiz olmamaları için çaba gösterip sahipleneceğiz.” Şeklinde konuştu.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar