Dijitalleşen Hastaneye İkinci Röntgen Cihazı Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
25 Mart 2019, 16:49
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 14:08 HÜDA PAR “Seçim Propaganda Stratejisi Düşmanlaştırma Üzerine Kurulmamalıdır” » 10:38 GENÇ’İN YILDIZLARI BURADA YETİŞECEK » 10:37 O MEZRALAR ELEKTRİĞE KAVUŞTU » 10:33 SÖZEN, “EMNİYET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ” » 10:31 BAYAN POLİSE SEVGİ ÇEMBERİ » 10:29 GENÇ İLÇESİNE ATANAN BEKÇİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU » 10:27 HDP Eşbaşkan Adaylarından teşekkür » 10:26 Halk Eğitim Merkezi “İşaret Dili Kursu” Açıyor » 15:06 MURADAN DER’DEN TEŞEKKÜR » 16:55 Bingöl'e Düşen Göktaşının Sırrı Çözüldü
GENÇ’İN YILDIZLARI BURADA YETİŞECEK
O MEZRALAR ELEKTRİĞE KAVUŞTU
SÖZEN, “EMNİYET BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”
BAYAN POLİSE SEVGİ ÇEMBERİ
Bu haber 16 Mayıs 2018, Çarşamba 17:26 tarihinde eklendi. 729 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Dijitalleşen Hastaneye İkinci Röntgen Cihazı

Sağlık Bakanlığı Dijital Hastane Projesi Kapsamında Doğu Anadolu’da ilk dijital hastane olma ünvanını alan Genç Devlet Hastanesi, mevcut röntgen cihazına ek, yüksek çözünürlük özelliğine sahip ikinci bir tek dedektörlü Dijital Röntgen cihazı alındı. Röntgen cihazı kurularak hizmete girdi.
Dijitalleşen Hastaneye İkinci Röntgen Cihazı

Sağlık Bakanlığınca dijital hastane olma ünvanı elde eden Genç Devlet Hastanesi, mevcut cihazın eski olması ve son zamanlarda sık sık arıza vermeye başlaması üzerine hastane yönetimi, hasta mağduriyetlerinin daha fazla olmaması için talep ettikleri yüksek çözünürlük özelliğine sahip tek detektörlü Dijital Röntgen cihazına kavuştu.

 

Genç için önemli bir gelişme olarak kaydedilen Tek Dedektörlü Tavan Statikli Dijital Röntgen Cihazı’nın kurulumu, ilgili firma tarafından bu hafta yapılıp Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından lisanslama işlemleri yapılarak kullanımı için izin verildi. Cihaz ayrıca, hastaneye başvuran hastaların verilerinin elektronik ortamda sağlıklı kayıtlarının oluşturulmasını sağlayacak.

 

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız hastanenin Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Özkan Gündüz, yapılan çalışmalara değinerek, “2017 yılı içerisinde hastanemizce Dijital Röntgen Cihazı talebi yapılmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından bu talep yerinde görülerek Tek Dedektörlü Tavan Statikli Dijital Röntgen Cihazının kurulumu ilgili firma tarafından yapılmış olup Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından lisanslama işlemleri yapılarak kullanımı için izin alınmıştır. Hastanemizde daha önce kullanılmakta olan ve 15 yıldan fazladır hizmet veren eski model Röntgen Cihazımız hastane yönetimi tarafından 2014 yılında PACS adı verilen bir sistem sayesinde Dijital Röntgen Cihazına dönüşümü gerçekleştirilmişti. Ancak bu cihazımız eski olması sebebiyle son zamanlarda sık sık arıza vermeye başladığı için  zaman zaman hasta mağduriyeti yaratmaktaydı.” Dedi.

 

 “Röntgen için Bingöl’e gitmeye gerek yok”

 

İki röntgen cihazı olması nedeniyle hastaların artık küçük bir film için dahi Bingöl’e gitmesine gerek kalmadığını belirten Gündüz, “Yeni cihazımızla birlikte hem eski cihazın arıza çıkarması nedeniyle hasta mağduriyetinin önüne geçilmiş olacak, hem de yeni cihazımızla daha yüksek çözünürlüklü görüntü elde edilmiş olacak. Ayrıca bundan sonraki süreçte aktif olarak kullanılabilen iki cihazımız olduğu için arıza durumunda hastaların mağduriyetinin de önüne geçilmiş olacak. Genç Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından 6.seviye Dijital Hastane olarak akredite edildiği için tüm sağlık verilerinin kağıt kullanmadan tamamen sistem üzerinden yapıldığı bir hastaneyiz ve dijitalleşme konusunda Doğu Anadolu Bölgesi’nde ilk hastaneyiz. Hastanemizde tüm sağlık hizmetleri dijital olarak gerçekleştirilmekte bu şekilde hem kağıt israfının önüne geçilmekte hem de hastaların tahlil sonucu bekleme derdi sona ermektedir çünkü tüm tetkik sonuçları doktorlarımızın önünde yer alan bilgisayarlar aracılığıyla görüntülenmektedir. Yeni cihazımız da dijitalleşme konusunda daha iyi hizmet üretmemize katkı sağlayacaktır. Cihaz temininde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” Diye konuştu.

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
1 2 3 4
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar