ARAŞTIRMA HASTANESİ'NE DÖNÜŞECEK Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
22 Mayıs 2019, 14:01
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 01 Haziran 2018, Cuma 12:03 tarihinde eklendi. 1976 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ARAŞTIRMA HASTANESİ'NE DÖNÜŞECEK

400 yataklı yeni devlet hastanesi ile ilgili detayları paylaşan Gündoğdu: İki hastanenin birleştirilerek 650 yataklı tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir dedi.
 ARAŞTIRMA HASTANESİ'NE DÖNÜŞECEK
Bingöl İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Bingöl'e yapılması planlanan 400 yataklı Bingöl Devlet Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Mevcut devlet hastanesinin yanına yapılacağını ve alanın sağlık kampüsüne dönüşeceğini belirten Gündoğdu, hasta yatak sayısı ve oda sayısında iki katı artış olacağını söyledi.

 

“Açık kalp ameliyatları yapılmaya başlanacak”

 

Gündoğdu; “Poliklinik sayısı artırılarak Cerrahi ve Dahili poliklinikler farklı yerlerde olacak ve hasta yığılmalarının önüne geçilecektir. Doktor sayısı artacağından hastalarımızın randevu almaları ve hastane içerisinde geçirecekleri zaman asgari seviyeye çekilerek sağlık hizmetinin kalitesi artırılmış olacaktır. Özellikle yoğun bakım yatak sayısı 24'den 55'e yükseltilecektir. İlimizde şu ana dek yapılmamış olan açık kalp ameliyatları yapılmaya başlanacaktır” dedi.

 

“İl dışına sevkler bitecek”

 

Özellikle kanser hastalarının çevre illere gitmesinin önünün kesileceğini aktaran Gündoğdu; “İlimizde yan dal uzmanları Romatoloji, Hematoloji ve Onkoloji hekimleri; yeni hastanemizin hizmet vermesiyle, yeterli yatak ve donanımın sağlanmasıyla Bingöl ilinde hizmet vermeleri hedeflenmektedir. Ayrıca kanser hastalarının, Onkoloji doktorunun ve PET-CT olmaması nedeniyle çevre illere gitmesi sonlanacaktır. Kemoterapi ünitesinin ve palyatif servisinin kapasitesinin artırılmasıyla kanser hastalarına verilen hizmetin niteliği de artırılmış olacaktır. Nükleer tıp biriminin açılmasıyla PET-CT, Sintigrafi gibi nitelikli hizmetler verilmeye başlanacaktır.  Yeni yapılacak hastanenin acil servisi, kapasitesinin artırılmasıyla hastaların rahat ve huzurlu bir ortamda sağlık hizmetlerinin en kısa zamanda ve en güzel şekilde almaları planlanmaktadır. Diyaliz yatak sayısı 30'a çıkartılarak ilimizde Böbrek yetmezliği olan hastalarımızın tüm tetkik ve tedavilerinin yapılması bunun yanı sıra alt yapısı oluştuktan sonra böbrek nakillerinin yapılabileceği kalite ve standartların oluşturulması hedeflenmektedir. Girişimsel radyoloji hizmetlerinin günümüzde önemi aşikâr olup ilimizde girişimsel radyoloji ve ERCP hizmetinin verilmesiyle dış illere bağımlılığımız asgari seviyeye indirilecektir” diye konuştu.

 

“Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir”

 

Toplamda 650 yatak olacak şekilde bir sağlık kampüsüne dönüştürüleceğini söyleyen Gündoğdu; “ Nitekim yeni yapılacak olan Yanık ünitesi, Üreme yardımı tedavi merkezi ve Fizik tedavi ünitemiz ile ilimiz sağlık alanında üst seviyeye çıkmış olacaktır. 400 yataklı devlet hastanemizin hizmete açılmasıyla şu anda hizmet vermekte olan 250 yataklı Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet verecektir. Böylece Kadın Doğum ve Çocuk hastalarımız için de daha nitelikli ve ferah bir ortamda hizmet verilecektir. Toplamda 650 yatak olacak iki hastane birleştirilerek tek hastaneye dönüştürülmesi ve Eğitim ve Araştırma Hastanesi olması hedeflenmektedir” dedi.

 

“Sağlık hizmeti ile vatandaşımızın taleplerine cevap vereceğiz”

 

Gündoğdu, açıklamasını şu şekilde tamamladı: “Sonuç olarak 400 yataklı hastanemizin hizmete girmesiyle Bingöl ili sağlık alanında eksiklerini tamamlayarak modern seviyede sağlık hizmeti ile vatandaşımızın taleplerine cevap verecektir. Böylece çevre illere olan bağımlılık minimum düzeye inecek, hem hastalarımızın hem de hasta yakınlarının memnuniyeti artırılmış olacaktır. Hastanemizin yapılması hususunda yardımlarını esirgemeyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a, Milletvekili Enver Fehmioğlu'na, Bingöl Valisi Ali Mantı'ya, Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun'a, eski Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zeki Korkutata'ya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar