“Daraheni tarihi küçümsenmeyecek kadar eski, ona sahip çıkalım” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
25 Haziran 2018, 14:40
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 13:09  Avukat Aydemir Vekil Oldu! » 03:20 GENÇ #DEVAM DEDİ! » 15:27 SÖZEN'E YENİ GÖREV » 17:15 Genç’te Yarın 23 Bin Seçmen Sandık Başına Gidecek » 13:23  Traktör devrildi, sürücü enkaz altında kaldı » 13:15  FEDAŞ Seçime Hazır Olduğunu Açıkladı » 12:13  Zazaca film gösterime girdi! » 11:41 SÜTAŞ inşaatını incelediler! » 11:38 Genç'in Florası Tespit Edilecek » 17:40 Meyveciliği geliştireceğiz
GENÇ #DEVAM DEDİ!
SÖZEN'E YENİ GÖREV
Genç’te Yarın 23 Bin Seçmen Sandık Başına Gidecek
 Traktör devrildi, sürücü enkaz altında kaldı
Bu haber 10 Haziran 2018, Pazar 23:11 tarihinde eklendi. 2025 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Daraheni tarihi küçümsenmeyecek kadar eski, ona sahip çıkalım”

Partisinin Genç ilçe teşkilatı tarafından verilen Sahur programına katılan AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Genç tarihi küçümsenmeyecek kadar eski bir ilçe. Daraheni tarihi geçmişi eski ve büyüktür. Bingöl’den daha eski bir şehirdir. Ona sahip çıkalım” dedi.
“Daraheni tarihi küçümsenmeyecek kadar eski, ona sahip çıkalım”

AK Parti Genç ilçe Teşkilatı tarafından Cumhuriyet Mahallesi Merkez Cami sokağında partiler ve vatandaşların katılımıyla Sahur programı düzenledi.

 

Programda bir konuşma yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Genç’in tarihine vurgu yaparak, ilçe halkı olarak hep birlikte ona sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

 

Genç, Tavz dağından Ak dağına kadar bir bütün olarak gördüklerini ve ilçede kimselerin arasında bir ayrım yapmayacaklarını altını çizen Güler, “Bizim ilçemiz Bingöl’ün en büyük ve en yakın ilçesidir. Genç benim için bir bütündür. Ve hep söylüyorum. Tavz dağından Ak dağın dağına kadar hep biriz bir olacağız. Bu demek değildir ki biz diğer ilçelerimizi yani Solhan’ı, Karlıova’yı ve diğer ilçeleri. Biz burada önce kendi ilçemizden başlamak için diyorum. Kendi ailesini çevresini ve yurdunu düzeltemeyen başka yerleri düzeltemez. Bu İslami naslarla da sabittir. Bunun için benim önceliğim ilçemdir. Ben buradan başlayacam. Genç tarihi küçümsenmeyecek kadar eski bir ilçe. Daraheni tarihi geçmişi eski ve büyüktür. Bingöl’den daha eski bir şehirdir. Ona sahip çıkalım.” Dedi.

 

“BU HÜKÜMETİN YANINDA YER ALALIM”

 

Genç halkı olarak hükümetten bir sıkıntı görmediklerini bunun için ve daha fazla hizmet almak için iktidarın partisine destek verin diyen Başkan Güler, “Bu hükümetin yanında yer alalım. Biz bu hükümetten zarar görmedik.  Eğer varsa şahsi problemimiz ve sıkıntılarımız bu hükümetin suçu değil. Biz kendi aramızda anlaşmasızlıktan, duyarsızlıktan belki olmuş ve oluyor ama bunu hükümete atmayalım hemen. Yani seçim çalışması için hangi ilçemize ve köyümüze gitmişsek milletimiz büyük teveccüh gösteriyor. ‘Allah Tayip Erdoğan’dan razı olsun, yollarımız yapılmış rahat yolculuk yapıyoruz’ diyorlar. Ben sizin emrinizdeyim. Her daim her yerde bana ulaşabilirsiniz. Sizin hiçbir sorununuzu geri çevirmeyecem. Aşamadığınız bir kapı için bana gelirseniz o sorununuzu ertelemeden hal edeceğiz inşallah.” Diye konuştu.

 

YENİ SİSTEM HAYATA GEÇİYOR

 

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde yeni bir sitemin hayata geçeceğini anımsatan Başkan Güler, bu sistemle daha fazla ve pratik hizmet göreceklerini ifade ederek şöyle konuştu:

 

“Artık 80-90 yıllık sistem ortadan kalkacak. Yeni bir sistem yeni anayasa ve yeni bir yürütme. Sivil bir irada her yere hakim olacak. Valiler güçlenecek, belediye başkanları güçlenecek ve meclis üyeleri güçlenecek. Yani artık herkes kendi ilini ve ilçesini daha rahat bir şekilde yönetecek. Muhtarlar kendi köyleri ile ilgili daha fazla söz sahibi olacak.”

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz