“İktidar, önümüze her alanda enkaz bıraktı” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 20:59
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 19 Haziran 2018, Salı 19:38 tarihinde eklendi. 1375 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“İktidar, önümüze her alanda enkaz bıraktı”

Partisinin Genç Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılan HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı, “Ülkeyi idare eden iktidar, önümüze her alanda enkaz bıraktı. Aileyi enkaza çevirdiler. Gençlerimizi harap ettiler. Evlerimizi, hanelerimizi harap ettiler. İdareyi enkaza çevirip tarumar ettiler.” Dedi.
“İktidar, önümüze her alanda enkaz bıraktı”

HÜDA PAR Bingöl adayları Hamdullah Tasalı, Yüksel Bingöl ve Fuat Sönmez ile partililerin katılımıyla Cumhuriyet Mahallesi eski Hükümet Konağı karşında partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı.

 

Açılış öncesi Bingöl birinci sıra adayı ve aynı zamanda Gençli olan Hamdullah Tasalı, bir konuşma yaptı.

 

Niye seçimlere katıldıklarını, neyi vaat ettiklerine değinen Tasalı, “Biz HÜDA PAR, ‘Doğru Siyaset Gerçek Adalet’ şiarıyla partimizi kurduk. 6 yıldır mücadelemizi bu eksenden, bu minvalden vermeye çalışıyoruz. Bu yılki seçim temamız ‘Önce İnsan ve Öncelik Adalet’ dedik.  Zira dünya içerisinde en şerefli varlık insandır. Bunun için biz siyasetimizin merkezine adaleti koyduk, insana hizmeti aldık. Şüphesiz insanın refahı ve mutluluğu ancak adalet ile kayyum olur. Bunun içinde adalet diyoruz. Siyasetimizin merkezine bunları almamızın amacı şüphesiz son zamanlarda insanı öteleyen, insanı harcayan insanı itibarsızlaştıran hukuku ve adaleti öteleyen, bay-pass eden bir siyaset ülkenin geleninde hakim olmaya başladı. Buna ittirazımız var. İnsanın itibarını sağlamak için insana ittibarını kazandırmak için ve insanın bir itibarını ancak ve ancak adaletle kazanacağına inandığımız için bu siyaseti hedefledik ve bu siyasette mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz.” Dedi.

 

“İnsan siyasetin kölesi durumuna geldi”

 

Tasalı,  “Siyaset adaletin ikamesi ve insanların mutluluğu, insanın refahı ve insana hizmet için yapılır. Ama ve yazık ki insan siyasetin kölesi durumuna geldi. Siyaset insanı itibarsızlaştı. Ve insanı değerlerinden ve inancından uzaklaştırdı. Biz buna karşı mücadelemizi veriyoruz. Bu ittirazımız var ve istiyoruz ki hep birlikte bu yanlışlara karşı mücadele verelim. 24 Haziran'da bunun için büyük desteklerinizi bekliyoruz.”

 

“Sistem, Türkiye’deki halkları inkar etti”

 

“Bize göre siyaset ve idare şu beş şeyi garanti altına alması lazım. Dinimizi, malımızı, canımızı, iffetimizi ve aklımızı mutlak süratte garanti altına alması lazım. Ancak cumhuriyet kurulduğu yönden beri laiklik ve ulusçuluğu esas alarak dinimizi ve inancımızı ötekileştirip dindar kardeşlerimizi baskı altına alıyorlardı. Bu iki beladan dolayı Türkiye'deki halkları inkar etti. Zazasını, Kürdünü, Arabı ve Lazı inkar ettiler. Hepsini bir potaya koyup hepsine Türk dediler. Sistem Rabbimizin bize bahş ettiği kimliklerimizi inkar etti. Bize tekçi bir dayatmada bulundu. Tüm bunların neticesinde kardeş kardeşin kanını akıttı. Kardeş kardeşi ret etti. Yeri geldi bir birine silah çekti. Ancak geldiğimiz noktada bu şiddetin ve bu musibetin hiç bir çözüm olmadığını ve hiç bir derdimize çare olmadığını bilakis daha fazla ölümlere daha fazla acılara ve daha fazla gözyaşının akıtmasına neden oldu.”

 

“Ya kavga edip çatışacağız ya da uzlaşıp anlaşacağız”

 

Ülkede yıllarca süre gelen sorunlara, kavgalara bir çözüm bulunması gerektiğini işaret eden Tasalı, şunları söyledi: “Bu ülkenin sorunları var biliyoruz. Ekonomi sorunu var, sosyal hayat sorunu var. Kültürel sorunu var. İktisadi ve idari alanlarında sorun var ve eğitim sorunu gibi birçok dalda sorun vardır. Pekala, biz bu sorunu nasıl çözeceğiz. İki yol vardır. Ya kavga edip çatışacağız ya da uzlaşıp anlaşacağız. Biz kavgadan, çatışmadan yana değiliz. HÜDA PAR meselelerin çözümü için uzlaşmadan yanadır. Bir vatandaşımızın ayağına bir çakıl dahi değmesine razı değildir. Bunu için siyaset diyoruz. Sorunlarımızı konuşalım. Konuşarak, bir masada oturarak uzlaşma yapalım diyoruz. Ancak birileri ısrarla çocuklarımızın eline silah veriyor. Ölmeyi ve öldürmeyi önüne koyuyor. Biz ölen ve öldüren siyasete karşıyız. Bu siyaseti değiştirmek için biz varız ve siyaseti bu merkezden yürüteceğiz.”

 

“Faiz ahlaksızlığı ile malımızı çaldılar”

 

Tasalı, konuşmasında son olarak faizin ahlaksız bir çark olduğu, faiz fakirin malını çaldığı belirterek şöyle konuştu: “Ülkeyi idare edenler önümüze her alanda en kaz bıraktılar. Aileyi enkaza çevirdiler. Gençlerimizi harap ettiler. Evlerimizi hanelerimizi harap ettiler. Ahlaksızlığı yayarak aileleri yas evine çevirdiler. İdareyi enkaza çevirip tarumar ettiler. Faiz ahlaksızlığı ile malımızı çaldılar ve çalmaya devam ediyorlar. Biz HÜDA PAR olarak faizsiz bir ekonomiden yanayız. Bizim iktidarında faizsiz bir ekonomi olacaktır. Zira faizin neticesi felaket oluyor. Bereketimiz ve bolluğumuzu yok ettiler. Zira mazlumlar çalışırken, parası olanlar yani bonkörler parasını faize yatırarak mazlumun ekmeğini çalıyor. Ülke kazanmıyor, fakir fukara kazanmıyor. Biz buna razı değiliz ve bu sisteme itiraz ediyoruz. Biz diyoruz ki, beraber üreteceğiz, beraber çalışacağız ve birlikte kazanacağız.”

 

Konuşmaların ardından partinin vekil adayları, il ve İlçe başkanları ile vatandaşların katılımıyla SKM açılışı için kurdele kesilirken, açılış sonrası vekiller, partilerle bir araya gelerek sohbet etti.

 

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Güneyli - Konu: - “İktidar, önümüze her alanda enkaz bıraktı” - 2018-06-20 10:20:31
Dur daha seçilmeden enkaz siyaseti yapmaya başlama, bi seçil sonra enkaz edebiyatı yaparsın.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar