“3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 20:21
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 19 Haziran 2018, Salı 20:57 tarihinde eklendi. 3079 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler”

AK Parti’nin 2002 yılında “Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasakları kaldıracağız” sloganları ile iktidara geldiğini anımsatan İYİ Parti Bingöl Milletvekili Adayı Kazım Ataoğlu, ülkenin geldiği noktada yaşanan yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların Cumhuriyet tarihinden beri yaşanmadığını belirtti.
“3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler”

24 Haziran Pazar günü gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri nedeniyle önemli açıklamalarda bulunan Ataoğlu, neden aday olduğunu, gelinen süreçte Bingöl’ün ve ülkenin mevcut durumunun yanı sıra AK Parti’nin yaşadığı oy kaybının nedenlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

“3 adayın merkezden olması en büyük bölgeciliktir ”

 

“AK Parti adayları açıkladığında Genç’ten her hangi bir aday olmayınca Bingöl’den Genç’ten bana aday olması konusunda telkinler geldi. Bende genel merkezle yaptığım değerlendirme sonucunda aday oldum. Azıcık politikayla uğraşan siyasi partiler Genç’i boş bırakmamalılar. Genç’te aday olmalıydı. Nasıl boş bırakıldı bende anlamadım. Ben AK Parti Genç’te mutlaka aday koyar diye düşünüyordum. Ama açıklanan durum böyle olunca bizde kendi açımızdan üzerimize düşeni yaptık. Şimdi bu listeyi kim yaptı bilmiyorum. Ama siyasi tecrübelerime dayanarak şunu düşünüyorum. Bingöl’de bunu yapacak tek insan var buda Cevdet Yılmaz’dır. Ve bu doğru bir düşünce değildir. Bölgeciliği kaldırdık diyorlar ise o zaman merkezden hiç kimseyi aday göstermesinler. Üçü de farklı ilçelerden olsun. Bakalım ne olacak.”

 

“AK Parti en son benim dönemimde 3-0 yaptı”

 

“Kendi adıma söyleyeyim. 5 kez seçimlere katıldım. Milletin bana büyük teveccühü var. Bir belediye bir bağımsızlık birde 3 kez partilerden olmak üzere 5’inde de millet büyük destek verdi Allah razı olsun. Zaten AK Parti en son benim döneminde yani 2007’de büyük bir oranla 3 sıfır yaptı. Bir daha ne o rakamı yakalayabildi nede üç sıfır yapabildi. Dolayısıyla ben şunu söylemek istiyorum. Bingöl’de sağ olsunlar büyük bir destek var bana. Büyük bir kamuoyu oluşturdu diyebilirim. İnsanlar bizi tanıyor ve bizlere destek veriyor. Bu güzel bir şey ve benim için büyük bir avantaj.”

 

“Kendi yetiştirdikleri gençlik onlara oy vermiyor”

 

“Üniversiteler, Milli Eğitim yerlerde. Halen birleştirilmiş sınıflarda eğitim veriliyor. Binlerce birleştirilmiş sınıf var. Ve 16 yıldır halen bu sınıfları ayıramadılar. Nasıl bir Türkiye böyle, çağdaşlıktan, eğitimden ve gelişmişlikten bahis ediyorsun. Daha eğitimin sorunları çözememişsin. AK Parti iktidara geldiğinde 7 yaşında olan çocuklar bugün 23-24 yaşlarına gelmişler. Allah aşkına bu genç nesil nereye gidiyor. 16 yıldır bunlar iktidarda ve gençlerin haline bak. Geçen sene getirdikleri referandumda gençlerin büyük çoğunluğu bunlara oy vermedi. Kendi elinde hamur gibi istediğin şekilde yön verebileceğin bir nesil, sana kırmızı kart göstermiş. Yaşı 18 ve 30 arasında oy kullanan gençlerin yüzde 60’ı kendilerine oy vermiyor. Dolayısıyla nerden baksan artık metal yorgunluk, bu partinin kendisinde de var. Ve millette bunun farkına vardı. Yeni bir sese, yeni bir nefese ve yeni bir anlayışa ihtiyaç var. Bunların tümü şu anda İYİ Parti’de var.”

 

“3Y İle Geldiler 3Y İle Gidecekler”

 

“3Y ile geldiler. Yani Yolsuzluk, yoksulluk ve Yasaklar sloganı ile geldiler. Ama bugün bunlardan iki tanesi yüzde yüz diğeri de onlara yakın bir oranda artmış. Yasaklar artmış, yolsuzluk artmış. Bakın şuan köylerden şehire getirmişler insanları 300-400 TL maaş veriyorlar. Yani asgari ücretin bayağı altında bir ücret veriyorsun. Ve adam da bundan dolayı köyü bırakıyor. Tarımdan, hayvancılıktan kopuyor. Ve şehre geldiğinde de sana mahkum oluyor. Şuan Bingöl’de 54 bin insan devletten yardım alıyor. Ve dikkat edin AK Parti’nin Bingöl’de aldığı oy sayısı 83 bin. Yani AK Parti milleti kendine mahkûm etmiş. Yani insanlar bir birine olan dayanışması azalmış. Şehirler zorlaşmış, hayat pahalı olmuş. Köyden gelen bir daha köye de gidemiyor. Ekonomik hayat pahalı, maliyet artmış, tarım ve hayvancılık artık eskisi gibi yapılamıyor. 16 yıllık iktidarında bunlar, tersine göç sağladıklarını gördünüz mü? Yani Metropollerde yaşan bir aile ben artık köyüme gitmek istiyorum, orada tarım ve hayvancılıkla uğraşayım gibi diyeni gördünüz mü?”

 

“Bunların politikası sonucunda HDP oylarını arttı”

 

“Bunlar geldiğinde HDP’nin Türkiye’deki oy oranı yüzde kaçtı, bugün yüzde kaç? 7 Haziran’da HDP Türkiye geneli olduğu gibi Bingöl’de de büyük bir artış yaparak 53 bin oy aldı. E şimdi ben şunu söylüyorum. Siz 16 yıldır adam akallı ülkeyi yönetseydiniz. Bu insanları köyde tutabilseydiniz. Huzurunu sağlayabilseydiniz. Bunlar olur muydu? HDP bu kadar artış sağlar mıydı? Gençleri sahiplenemedin, şimdi gençlerin içine çıkamıyorsun. Geldikleri hale bakın. Bu ekibin yapacağı bir şey kalmamış. Devlet, hükümet karışmış. Devlet nedir,  hükümet kim belli değil. Memurlar siyasetin içinde iktidar partisinin seçim lokallerin de, parti binalarındadır. Bunları nasıl izah edecekler.”


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
İhtiyar - Konu: - “3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler” - 2018-06-25 18:27:40
Bingölün siyaseti bilmem nerenin ibadeti. Meral'a selam söyle. Sizi yaktı Bir daha kimseyi yakmasın!
gençli - Konu: - “3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler” - 2018-06-24 14:21:32

kendinizi boş yere harcadınız

Xalo - Konu: - “3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler” - 2018-06-20 10:15:14
Bilmem kaç dönem Vekillik yapacaksınız Çaytepe' ye içme suyu getiremeyeceksiniz ondan sonra hizmetten bahsedeceksiniz. Bizde yiyeceğiz.
Güneyli - Konu: - “3 Y ile geldiler, 3 Y ile gidecekler” - 2018-06-20 10:12:52
Genç Halkı olarak Belediye seçiminde boyunun ölçüsünü aldın. Halen hangi hayalle konuşuyorsunuz acaba. La Sel Humi tabirini Gence kazandırdınız. O sel bu sefer daha coşkun bir şekilde gelecek. Unutmayalım Genç Halkının yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Genel Başkanınız Selahaddin Demirtaş'a destek söylemiyle halkımızı aptal yerine koymaya çalışıyor ama siz farklı telden çalıyorsunuz. 24 Haziran saat:19:00'da görüşmek üzere herkese saygılarımla.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar