Meyveciliği geliştireceğiz Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 20:23
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:46 Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor » 11:06  Tan; Yıldırım, haddini aştı » 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı
Genç’te Yoğun Sis Etkili Oluyor
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Bu haber 21 Haziran 2018, Perşembe 17:40 tarihinde eklendi. 1823 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Meyveciliği geliştireceğiz

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, “Hedefimiz hayvancılığın yanında meyveciliği de geliştirerek şehrimize Meyve suyu fabrikası kazandırmaktır” dedi.
Meyveciliği geliştireceğiz

Genç ilçesinde Burhan Uslu tarafından gönüllü olarak açılan Seçim Koordinasyon Merkezi önünde vatandaşlara hitap eden Ak Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaptı.

 

Başkan Güler, yeni dönemde hedeflerinin Sütaş ile bir taraftan hayvancılığı geliştirirken bir taraftan da coğrafya olarak meyveciliğe uygun olan şehrimize meyvesuyu fabrikası kazandırmaktır” dedi.

 

24 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve memleketimiz için çok önemli bir seçim olduğunu vurgulayan Ak Parti İl Başkanı Güler, “Bu sistem şimdiye kadar bize saadet getirmedi. Darbeci ve baskıcı bir sistem oldu. İnançlarımıza, düşüncelerimize ve ırkımıza zorluklar yaşattı. Ak Parti dışında bizim macera aramamıza gerek yok. İrili ufaklı partilerin memleketimize bir faydaları yoktur.

 

Oy demek vekalet demektir. Bu vekaleti en iyi sahiplenecek olan liderimiz Recep Tayip Erdoğan’dır. Diğer partilerin halka vaat ve proje ile geldikleri yok. Yakıp yıkmak, eskiye dönmek, yatırımların önüne kesmek ve Türkiye’nin güçlenmesini yavaşlatmaktan başka bir şey vaat ettiklerini duydunuz mu?

 

Komşumuz Suriye yerle yeksen oldu. Suriye’de bizim kültürümüz ve geçmişimiz vardı. Irak’ta aynısını yaptılar. Burada istikrarımızı kaybedersek bizi de birbirimize düşürürler. Bizim Ak Parti dışında bir çözümümüz olamaz. Ak Parti Türkiye’nin bütün şehirlerinde var. Bölgecilik veyörecilik yapmıyor. Avrupa Birliği, Amerika birleşik devletlerken bizi fitne fesatlarla bölgecilik, aşiretçilik ile bölmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyelim büyük resmi görelim.

 

Bugün Ak Parti hizmetleri bütün evlere, mahallelere, mezralara, köylere girmiştir. Sorunlarımız var mı var. Gelin bu şemsiye altında birleşelim, fikirlerimizi, düşüncelerimizle istişare edelim. Beraber mücadele edelim. Bizim önümüzde iş durmaz. Anında çözüm üretiriz. Halkamız geniştir. Samimi olan herkese yerimiz vardır”  dedi.

 

Gelecek dönemde yapılacak hizmetlerden bahseden Ak Parti İl Başkanı Güler, Sütaş yatırımı 1 katrilyonluk yatırımdır. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımı KadiMadrak’ta kuruluyor. Bingöl tarihinde daha toplamda böyle bir yatırım gelmemiş. Ayda 70 trilyon para aktaracak. Bundan yararlanmak için gençler, 3-5 kişi araya gelin, sermaye birliği yapın, ticaret yapın, mücadele edin, sizin önünüzü açalım. Gayri meşhur yollardan para kazanarak saadeti elde edemeyiz. Gelin helal yoldan mücadele edelim. Olay büyüktür. Ben siyaset yapmıyorum, samimiyim. Bu parti Türkiye’nin gemisidir. Bu parti su alırsa hepimiz batarız. Türkiye’nin şansı Tayyip Erdoğan’dır. İstese ABD ile İsrail ile anlaşabilirdi ama onun imanı buna müsaade etmiyor.  Ak Parti dışında bize hizmet eden bir partiyi gösterebilir misiniz? Hizmetler eksik olabilir, işiniz takılmış olabilir. Bunlar küçük şeylerdir. Büyük resmi oynanan oyunları görelim ve buna prim vermeyelim. Marjinal partiler bugün var, yarın yok. Bunların geçmişi nedir. Neslimizin çocuklarımızın geleceği için Ak Parti’ye sahip çıkalım. Ak Parti şuan Sancak’tan başlattığı yolla Kiğı, Adaklı, Yayladere, Yedisu, Erzincan bağlantısını sağlayacak. Bu yol Erzincan’a gidecek. İlçelerimiz çıkmaz sokak olmaktan çıkacak ve gelişmeye başlayacak. Genç’e 600 metre viyadük yapılıyor. Murat Sahil Havzası ile ilgili çok ciddi çalışmalar sürdürüyoruz. Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz ile görüştük. Sütaş benzeri bir çalışma yapmayı düşünüyoruz. Bingöl’ün arazisi nasıl hayvancılığa uygunsa ve Sütaş’ı getirdiysek hedefimiz meyveciliği de geliştirip şehrimize meyve suyu fabrikası kazandırmaktır. Böyle bir projemiz ve hedefimiz vardır. Biz Ak Parti’de güçlü olmasayık Şütaş’ı getiremezdik. Biz güçlü olursak meyvesuyu fabrikasını şehrimize kazandırırsak 10 bin kişi hayvancılıktan 20 bin kişi de meyvecilikten istifade etti mi Bingöl’ün sorunu kalmaz, Bingöl şaha kalkar” dedi.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar