“Zor koşullarda büyük bir özveri ile hızlı bilgi için gayret sarf ediyorlar” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 04:05
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı » 10:29 4 MÜDÜRLÜĞE ATAMA » 10:26 “Kültür Mahallesi Genç’in vizyon yüzüdür”
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”
Bu haber 24 Temmuz 2018, Salı 11:52 tarihinde eklendi. 711 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“Zor koşullarda büyük bir özveri ile hızlı bilgi için gayret sarf ediyorlar”

Vali Mantı, basın üzerinden sansürün kaldırılması yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, “zor koşullarda büyük bir özveri ile doğru ve hızlı bilgi için gayret sarf eden, sorumluluk bilinci ile önemli bir mesleki faaliyeti icra eden tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eder, basın emekçilerine başarılar dilerim” dedi.
“Zor koşullarda büyük bir özveri ile hızlı bilgi için gayret sarf ediyorlar” 24 Temmuz 1908’de Türk Basınında sansürün kaldırılması, 24 Temmuz 1950’de Gazeteciler Cemiyeti tarafından ‘Basın Bayramı’ olarak ilan edilmişti. Bingöl Valisi Ali Mantı, Basın Bayramı dolaysısıyla yayımladığı mesajında, şunları söyledi:

 

“Yaşadığımız çağın gelişmişlik ölçütlerinden biri de basındır. Nesnel bilgi ve tarafsız habercilik ilkeleri ile halk adına hareket eden basın, görünürlüğü son derece yüksek, etkin ve özgür bir denetim aracıdır. Meslek etik kurallarını asla unutmayan, inanç ve kültür öğelerini gözeten, desteğini halktan alan ve kendisini daima yenileyerek vatandaşımızın doğru ve hızlı haber alma hakkının kullanılmasını temin eden basın bu yönleriyle son derece işlevsel bir organdır.

 

Hızla değişen ve dönüşen modern dünyada basın, toplum ve devlet ilişkilerinin sağlıklı yürümesinde, yönetim ile ilgili kurum ve kuruluşların işlerlik kazanmasında ciddi bir fonksiyona sahiptir. Nitelikli ve güçlü medya demek, ifade özgürlüğünün temininden kamuoyu taleplerinin doğru yansıtılmasına, kamuoyu oluşturulmasından doğru yönlendirmelere sağlıklı bir topluma uzanan süreç demektir. Dolayısıyla basın, gelişme, toplumsallaşma ve kalıcı ve kuşatıcı değerler sahibi olma noktasında önemli bir konuma sahiptir.

 

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütünün darbe girişimi sürecinde basınımızın tavrı olumsuz gelişmeleri engelleme yönünde son derece etkili ve belirleyici olmuştur. Darbe girişimine karşı hakkın ve halkın yanında yer alarak millet iradesine yönelik darbenin püskürtülmesinde, huzur ve güvenin tesisinde gönüllü rol alan basın mensubu kardeşlerimiz tek tek tebrik ve takdiri hak etmektedir.

 

Tarihimizin kritik anlarında aldığı hayati roller ve toplumsal barış ve esenlik konusunda yaptığı katkı ile; gözettiği milli ve manevi değerler çerçevesinde toplumu en hızlı ve gerçekçi şekilde bilgilendirmesi ile; objektif olma, kitleleri aydınlatma, meslek ilkelerini ve etiğini gözetme, özel hayatın gizliliği kişilik haklarına saygılı davranma, yanlış enformasyondan ahlaki bir tutumla uzak durma, mesleki itibarı her türlü kaygının üstünde tutma gibi ilkeler ile hareket eden basınımızın ilimize ve ülkemize katkılar sunacağına yürekten inanıyorum.

 

Basın üzerinden sansürün kaldırılması yıl dönümü münasebetiyle; zor koşullarda büyük bir özveri ile doğru ve hızlı bilgi için gayret sarf eden, sorumluluk bilinci ile önemli bir mesleki faaliyeti icra eden tüm basın mensuplarımızın ‘24 Temmuz Basın Bayramı’nı tebrik eder, basın emekçilerine başarılar dilerim.”


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar