GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ! Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
15 Ekim 2018, 16:33
  
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 12:11 BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER! » 12:06 Geleceğin sporcuları belirleniyor » 16:32 Velilere ‘Narko Rehber’ semineri! » 16:02 Sütaş inşaatı yükseliyor! » 14:00 Kamyon şarampole yuvarlandı » 19:20 ARTAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI » 16:55 2 Gençli kardeş kaza kurbanı » 17:04 Vali Mantı: Elinizi Vicdanınıza Koyun » 16:58 Baro Başkanı Budancanamak Oldu » 16:55 Bingöl Bal dolum ve paketleme tesisinin açılışı yapıldı
BU YOLDAN GEÇMEK YÜREK İSTER!
Geleceğin sporcuları belirleniyor
Velilere ‘Narko Rehber’ semineri!
ARTAR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Bu haber 07 Ağustos 2018, Salı 13:48 tarihinde eklendi. 1345 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ!

Genç Belediyesi, belden aşağı felçli olan engelli Abdulbaki Baylan’a(63) akülü araç hediye etti.
GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ!

4 yıl önce geçirdiği hastalıktan dolayı belden aşağı felç geçiren ve ayakları tutmayan Abdulbaki Baylan, akülü aracına kavuştu.

 

Yenişehir Mahallesi’nde ikamet eden Abdulbaki Baylan, ailesi tarafından belediyeden Akülü araç, talebinde bulunması üzere Belediye Başkanı Mehmet Hadi Topraktan, ailenin talebine olumlu cevap verdi. Başkan Topraktan, engelli Abdulbaki Baylan’a (63) akülü araç hediye etti.

 

Akülü aracı teslim almak için Belediye hizmet binasına gelen engelli Baylan, Belediye Başkanı M Hadi Topraktan tarafından kendisine akülü aracı teslim edildi. Baylan ile bir süre sohbet edip sağlık durumu hakkından bilgi alan Başkan Topraktan, akülü araç ile artık daha rahat bir hayat süreceğini umduğunu söyleyerek kısa bir açıklamada bulundu.

 

“Bu hem bir görevdir hem de bir insanlık vazifesidir”

 

Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan, açılmasında bu tür yardımların sosyal belediyecilik anlayışı gereği hem bir görev hem de bir insanlık vazifesi olduğunu işaret ederek, “Genç Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışına uygun bir şekilde ilçemizde gerek merkezde olsun gerekse de köylerde olsun destek isteyen engelli vatandaşlarımıza bir nebzede olsa bir katkı sunmak amacıyla, onların moralini yüksek tutmak amacıyla, onlara sahiplendiğimizi hissettirmek amacıyla ilçede bu anlamda bireysel bazda bir kampanya başladık. Tabi gücümüz olmadığı için toplu yapamıyoruz. Zaman zaman imkanlar ölçüsünde engelli kardeşlerimize araç tahsis ediyoruz. Bugüne kadar dağıttıklarımızdan hayır dualarını aldığımız düşünüyorum. Abdulbaki kardeşimi de yakinen tanıyorum. İnanıyorum ki o da dualarını bizden esirgemez. Ve ben hayata tutunmaya zorluk çeken kardeşlerimin dualarının kabul olacağına inancındayım. İnşallah bundan sonraki süreçte de imkanlar dahilinde ilçemizde bu tür desteğe ihtiyaçları olan kardeşlerimizin yardımına da koşacağız. Onlara da sahipleneceğiz. Devlet biz böyle bir sorumluluk verdiyse bizde belediye olarak bu sıfata uygun bu desteği ve bu katkıyı vermekle yükümlüyüz. Bu hem bir görevdir hem de bir insanlık vazifesidir. Bizde böyle bir görevi, belediye olarak almaya mutluyuz. Arkadaşlarımıza huzurunda teşekkür ediyorum. Abdulbaki kardeşime de yüce Allah’tan şifalar diliyorum. Akülü aracı iyi günlerde kullanmasını diliyorum.” Dedi.

 

Akülü aracına kavuşurken sevincini gizleyemeyen engelli Abdulbaki Baylan ise, “Göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı belediye başkanımız başta olmak üzere burada bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun, sağ olun var olun diyorum.” Diye konuştu.  

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Eşref BİNARDAN - Konu: - GENÇ BELEDİYESİ'DEN ENGELLİ BAYLAN’A AKÜLÜ ARAÇ! - 2018-08-09 09:23:07
Sayın Başkanımızı bu Nazik hareketinden dolayı tebrik ediyorum
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz