Servi yolu TAMAM Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
20 Ocak 2019, 20:55
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 18:54 Çifte karne heyecanını yaşadılar! » 18:14 İŞKUR, Genç’te 150 işçi alımı yapacak » 17:35 Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu » 13:54 2018’İN HUZUR ŞEHRİ BİNGÖL » 20:28 “Karar vericilere yönelik bir üzüntüm var” » 14:11 Feyzi Bedibek'in kolu kırıldı » 12:38  Ceviz yetiştiricilerine sertifika » 12:34 AK PARTİ BAŞKAN ADAYLARINI AÇIKLADI » 17:26 Değişman, Bingöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcılığına Atandı » 12:55 SANIR, PARTİMİZİN YANINDAYIZ
Çifte karne heyecanını yaşadılar!
İŞKUR, Genç’te 150 işçi alımı yapacak
Karne dağıtımı renkli görüntülere sahne oldu
“Karar vericilere yönelik bir üzüntüm var”
Bu haber 10 Eylül 2018, Pazartesi 12:29 tarihinde eklendi. 1971 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Servi yolu TAMAM

Aşırı viraj ve dar yolları nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı Genç İlçesi’ne bağlı Servi Köyü, yeni yola kavuştu. Yeni proje sayesinde yaklaşık 10 kilometre kısalan yolda incelemelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, yapılan hizmette emeği geçenlere teşekkür etti.
Servi yolu TAMAM

Servi bölgesinin yıllarca büyük sıkıntılar yaşadığı 33 kilometrelik Servi yolu, Genç-Diyarbakır karayolu yol ayrımından itibaren gerçekleştirilen çalışmalar sayesinde 9,5 kilometre kısalarak uzunluğu 23,5 kilometreye düştü. Bölge ekonomisine de ciddi katkılar sağlayacağı düşünülen Servi yolunda incelemelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler ve beraberindekiler ile Köy Muhtarı Mensur Kalan, yetkililerden bilgi aldı.

 

Köy yolundan dolayı yıllarca büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirten Servi Köyü Muhtarı Mensur Kalan, gerçekleşen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirip şunları söyledi: “Bölgemiz yıllarca imkânsızlıklar içinde büyük zorluklar yaşadı. 402 keskin viraja sahip olan bu yol tabiri caizse adeta vatandaşları hasta ediyordu. Şükürler olsun ki bugün mesafesi kısaltılmış, virajlardan arındırılmış ve seyahat keyfi veren bir yolumuz oldu. Bu konuda emeği geçen tüm değerli yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Servi bölgesine yapılan yeni yolun bölge ekonomisine ciddi katkılar sunacağını ifade eden AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler yeni yolun hizmete girmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Güler; “Servi bölgemiz geçmiş yıllarda büyük mağduriyetler yaşamış bir bölgemiz. AK Parti iktidarı ile birlikte ulaşım, altyapı hizmetleri, sulama, enerji ve bunun gibi birçok hizmete kavuşan bölgemiz artık göç veren değil tersine göç yaşayacak bir bölge haline gelecek. Gerçekleşen hizmetlerin baş mimarı olan başta Sayın Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Partimizin Genel Başkan Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz, eski siyasilerimiz, bölge müdürlerimiz ve katkısı olan diğer tüm kesimlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Servi - Konu: - Servi yolu TAMAM - 2018-09-11 16:53:03
Sayın İl Başkanım, Değerli Muhtarım çok emeğiniz geçmiş. Emeğinizden dolayı teşekkür ederim.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz