Siyaset gündemi ısınıyor Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 05:02
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı » 10:29 4 MÜDÜRLÜĞE ATAMA » 10:26 “Kültür Mahallesi Genç’in vizyon yüzüdür”
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”
Bu haber 26 Eylül 2018, Çarşamba 13:09 tarihinde eklendi. 1352 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Siyaset gündemi ısınıyor

Yerel seçimler kapsamında siyasi partilerde başlayan hareketlilik, Bingöl'de de iyiden iyiye hissedilmeye başlıyor. Özellikle ilçelerde belediye başkanlıklarına talip olan isimler şimdiden kulislere başlarken, mevcut seçilmişlerin nasıl ve kimden yana tavır takınacağı merak konusu.
 Siyaset gündemi ısınıyor 29 Mart 2019'da yapılacak mahalli idareler seçimi için siyasi partiler arasındaki ittifak konusunda görüşmeler ağırlık kazanırken, seçimde siyaset sahnesine çıkacak isimler de çalışmalarını hızlandırdılar.

 

YOĞUNLUK GENÇ VE SOLHAN'DA

 

Bingöl merkez için sessizlik hakim iken, özellikle ilçeler ve beldeler yoğun bir başvuru olacağı görülüyor. Başvurularda en büyük yoğunluğun Genç İlçesi'nde olması beklenirken, Solhan'da da hatırı sayılır bir müracaatın olacağı belirtiliyor. Kuzey ilçelerinde ise başvuruların sınırlı olacağı görülüyor.

 

BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ DE REVAÇTA

 

Bir diğer ilgi alanı ise Bingöl belediye meclis üyeliği… Yeni dönemde Bingöl Belediye Meclisi'nin tümüyle değişeceğinin altı çizilirken, uyum ve verimlilik esaslarının ön planda tutulacağı vurgulanıyor. Yeni bir kadro ile kamuoyu karşısına çıkacağı belirtilen AK Parti'nin, bu anlamda bir vitrin oluşturma yoluna gideceği ancak mevcut seçilmişlerin bölgesel dengeyi öne sürerek eski geleneğin devamından yana tavır takınacağı da dillendiriliyor.

 

EKONOMİK KRİZ AK PARTİ'Yİ ETKİLER…!

 

Yaşanan mali kriz nedeniyle zor dönemlerden geçen iş çevrelerinin söylem ve tavırları daha çok AK Parti aleyhine yönelik. Piyasalardaki güven kaybının sandığa olumsuz yansıması da yüksek olasılıklar arasında. Birçok seçmenin sandığa gitmeme kararı olduğunu ifade etmesi de özellikle iktidar partisi açısından sıkıntı oluşturan bir diğer tablo.

 

DİĞER PARTİ ADAYLARI TERCİHLERİ ŞEKİLLENDİRECEK

 

CHP'nin Bingöl'de belediye başkanı seçecek yeterli oy potansiyeli bulunmazken, MHP'nin de AK Parti ile yapacağı olası ittifakla belediye meclisinde yer bulması bekleniyor. HDP'nin ise halk arasında kabul gören bir isimle seçime girme hazırlığında olduğu genelen bilgiler arasında. HDP'nin aday tercihinin AK Parti'nin tercihinde de etkili olması bekleniyor. (Kaynak: Bingöl Online)

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar