Öğrencilerden '15 Temmuz Şehitlerini Anma’ Etkinliği Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Aralık 2018, 05:30
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 15:04 IHO-EBRAR, Genç’te öğrencilere kitap yardımı yaptı » 11:44 İŞKUR GENÇ’TE 80 PERSONEL ALACAK! » 11:18 GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI! » 11:14 Kardeşlerini unutmadı! » 11:07 “Sosyal medya ile kimliğimizi kaybettik” » 10:57 Akar, AK Parti’den İl Genel Meclisi için aday adayı oldu » 17:25 ANDİÇ: “HALKIMA MİNNETTARIM” » 11:56 PKK’ya ait yaşam malzemesi ele geçirildi » 15:52  Tartar, AK Parti’den il Genel Meclisi aday adayı oldu » 15:17 Köse, İl Genel Meclisinden aday adayı oldu
IHO-EBRAR, Genç’te öğrencilere kitap yardımı yaptı
İŞKUR GENÇ’TE 80 PERSONEL ALACAK!
GENÇ MYO’DA 2 YENİ BÖLÜM AÇILDI!
Kardeşlerini unutmadı!
Bu haber 28 Eylül 2018, Cuma 20:04 tarihinde eklendi. 824 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Öğrencilerden '15 Temmuz Şehitlerini Anma’ Etkinliği

Genç İnönü Ortaokulunca '15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Zaferi' isimli bir etkinlik düzenledi.
Öğrencilerden '15 Temmuz Şehitlerini Anma’ Etkinliği 15Temmuz´da yaşanan hain girişimine dikkat çekmek için 2016’da Başbakanlık tarafından yayınlanan '15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Zaferi' genelgesi ile ülke geneli her sene Eylül ayının son haftasında anma programı düzenlenme kararı verilmişti.

 

Genç İnönü Ortaokulu’da darbenin 2’inci yılında 15 Temmuz şehitlerini anmak için Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Sümbül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Özcan Özaslan, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim ile devam etti. Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yapan okulun Türkçe Öğretmeni Mustafa Kıtay, “Artık her yıl 15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi Zaferi ile kendilerini gönülden yad edecek hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. 15 Temmuz’da, meydanlarda tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda olduğu gibi tüm renkleri ile tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbecilere çiğnetmeyen bir Türkiye vardı. Koca Seyiddin, Fatihin torunları vardı. Rüku dışında başka hiç kimse önünde eğilmeyen bir millet vardı. Milletimiz o gece tıpkı 719 yıl önce Söğütte, 565 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi Anadolu topraklarını istikbali olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır.” Dedi.

 

Türkiye artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlü olduğunu belirten Kıtay; Milletimiz daha önceki savaşlarda nasıl bir irade ortaya koyup ülkesini kimseye parçalatmamışsa 15 Temmuz’da da aynı şekilde hainlere cevap vermiştir. Türkiye’yi parçalayacaklarını sanarak 15 Temmuz’da harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, cumhuriyetimize ve aydınlık yarınlarımıza yapılmıştır. Bu silahlı darbe girişiminin başarısız uğratılmasıyla Türkiye artık yeni bir döneme girmiştir. Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür.” Diye konuştu.

 

Konuşmanın ardından okulun öğrencilerinden bir gurup, Ömer Halis Demir Tiyatro canlandırılmasını yaptı.

 

Duygulu anların yaşandığı salonda, bir başka gurup öğrenci ise, 15 Temmuz, vatan ve bayrak temalı şiirler okudu.

 

Program, koro çalışması ve sinevizyon gösterimi ile sürerken, etkinlik okunan dua ile son buldu.