"Camiler medeniyetimizin tapularıdır" Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
19 Mayıs 2019, 12:00
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Genç SYDV'den 90 Bin TL yardım » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Genç SYDV'den 90 Bin TL yardım
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 09 Ekim 2018, Salı 10:20 tarihinde eklendi. 556 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Camiler medeniyetimizin tapularıdır"

Bingöl İl Müftüsü Muharrem Genç; Camiler medeniyetimizin tapularıdır. Mezar taşları, kitabelerimiz, medeniyetimizin, vatanımızın tapu senetleridir, dedi.
Bingöl Hacılar Camii avlusunda, İl Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında ‘Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' temalı program düzenlendi.

 

Programa Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, İl Müftüsü Muharrem Genç, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

İstiklal Marşı ve kuran tilavetinin ardından programın açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Muharrem Genç, camilerin medeniyetin tapusu olduğunu söyledi.

 

Genç, “Camiler medeniyetimizin tapularıdır. Mezar taşları, kitabelerimiz, medeniyetimizin, vatanımızın tapu senetleridir. Din görevlerimiz ise bunun daha güzel olması için gayret eden kardeşlerimizdir. Camilerimizde emeği geçen kardeşlerimizin emeklerini zayi etmemesini Allah'tan niyaz ediyorum. Camiler anlama, içini imar etmek için aslında bir hafta yeterli değil, bu sembolik bir zamandır. Bu zaman içerisinde ümmetimiz camiler ile hemhal olur, doğuşundan ölümüne kadar bütün süresini, hayatının belirli süresini camilerde geçirir” dedi.

 

“Dünyaya adalet ve merhamet dağıtacağız”

 

Camilerdeki birlik ve beraberliğin toplumun diğer kesimlerini de yansıyacağını belirten Vali Ali Mantı, “İnşallah camilerdeki birlik ve beraberliğimiz, tertip ve düzenimiz toplumumuzun diğer alanlarını da yansır. Mümin hiçbir zaman ümitsizlik içerisinde değildir, iman ediyor ve inanıyoruz ki, ülkemizin bulunduğu yer burası değildir. Dünyaya adalet, merhamet ve şefkat dağıtan bir millet olarak inşallah önümüzdeki asırlarda dünyaya adalet ve merhamet dağıtacağız. Bu potansiyel bizde var. Ancak zaman zaman yaptığımız hatalarla ve yanlışlarla yüz yüze gelmemiz lazım” diye konuştu.

 

Vali Mantı, “Dinimiz dürüst olun diyor bizim dürüstlük konusunda problemlerimiz var. Dinimiz emniyet içinde olur diyor emniyet içinde olma konusunda problemlerimiz var. Dinimiz ayıplarınız örtün diyor bizim ayıplarımızı araştırma konusunda maharetlerimiz var. Bizler ancak birbirimize güvenerek, dayanarak birlik ve beraberliğimizi tesis edebiliriz. Devletimiz, ülkenin doğusunda batısında, kuzeyinde güneyinde milletimiz ile bir ve beraber olarak gelişen olaylara hakim. İnşallah ülkemiz,  en kısa zamanda ülkemize zarar veren varlıklardan kurtulacaktır. Zaman içinde bu hikayeleri, bu filmleri gördük ve nereye hizmet ettiklerini de biliyoruz. En kısa zaman bu sorunları aşacağımıza inanıyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından İl müftülüğü korosu tarafından mevlit ve ilahiler okundu.

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar