Açıkbaş'tan 6-8 Ekim Olaylarına ilişkin Açıklama: Kerbelavari vahşetti Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 13:56
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 09 Ekim 2018, Salı 10:30 tarihinde eklendi. 812 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Açıkbaş'tan 6-8 Ekim Olaylarına ilişkin Açıklama: Kerbelavari vahşetti

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, 6-8 Ekim saldırılarının yıldönümünde önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıkbaş, o günkü yaşananlar Kerbelavari vahşetler ve kıyımlar dedi.
Açıkbaş'tan 6-8 Ekim Olaylarına ilişkin Açıklama: Kerbelavari vahşetti

Partisinin il binasında ilçe başkanlarının katıldığı toplantıda 6-8 Ekim olaylarının yıldönümü münasebetiyle önemli mesajlar veren HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş,  Kobani'ye destek bahanesiyle yapılan eylemler sırasında parti teşkilatlarına ve üyelerine yönelik saldırıları hatırlatarak önemli açıklamalarda bulundu.


HDP'nin eş başkanları PKK'lıları sokağa çağırdığını, ülkeyi kaosa sürüklediğini ve özelde hazmedemediği İslami yaşantıya saldırı fırsatı bulduğunu belirten Açıkbaş, “6-8 Ekim 2014 tarihinde örgütün siyasi uzantısı ‘Kobani ruhuyla bütün halkımız meydanlara çıksın' talimatlarıyla Pkk'yı ve onun şehirdeki uzantısı olan çeteleri HÜDA PAR İl ve İlçe teşkilatları yanı sıra üyelerine yönelik ciddi saldırılarda bulunmaya davet etti. Bu olaylar neticesin de ülke geneli dokuzu parti üyemiz olmak üzere onlarca insanımız hayatını kaybetti ve yüzlerce vatandaşta yaralandı” İfadelerini kullandı.

 

Bingöl'de de parti üyelerine yönelik de saldırılar olduğunu vurgulayan Açıkbaş; “Karlıova ilçesinde üyelerimiz Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın PKK'nin uzun namlulu silahlarla yaptığı saldırılar sonucu hayatlarını kaybetti. Özellikle parti üyelerimiz hedef seçilerek bu vahşeti gerçekleştirildi. Bu saldırılarla HÜDA PAR'a olan kinin ve nefretin dışa yansıdığı aşikârdır. En acıklısı da Kurban Bayramı'nda fakir ailelere kurban dağıtan 16 yaşındaki Yasin Börü ve arkadaşlarının katledildiğini gördük. Belki Kobani'den gelen o muhacirlere kurban etini dağıtırken, bu vahşi çeteler tarafından hunharca şehit edildiler” dedi.

 

Şehadetlerinin yıldönümünde şehitleri rahmetle yad ettiklerini belirten Açıkbaş; “Allah bizlere bir daha Kerbelavari vahşetler ve kıyımlar yaşatmasın. 6-8 Ekim olaylarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine sabırlar diliyoruz” şeklinde konuştu.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar