“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
16 Şubat 2019, 04:48
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 15:07 Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı » 15:05 ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK » 13:04 Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu » 13:56 Bingöl Siyer Sınavı yerleri belli oldu » 13:54 Arıkan: Projelerimizi hazırlıyoruz » 13:53 Hukuk ve Eczacılık Fakülteleri Geliyor » 19:36 Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur” » 10:32 Zazaca öğretmenlerinden velilere çağrı » 10:29 4 MÜDÜRLÜĞE ATAMA » 10:26 “Kültür Mahallesi Genç’in vizyon yüzüdür”
Otomobil ile otobüs çarpıştı: 1 ölü, 10 yaralı
ESNAFLARDAN TEMİZLEME ÇALIŞMALARINA DESTEK
Bingöllüler Eyüpsultan’da buluştu
Tartar: “Biz muhabbet fedaileriyiz, husumete vaktimiz yoktur”
Bu haber 17 Ekim 2018, Çarşamba 19:11 tarihinde eklendi. 1719 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”

Genç’te düzenlenen ‘Namazla Diriliş’ programına katılıp bir konuşma yapan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader; namaz imanla başlandığını, iman ise namazla kemale erdiğini söyledi.
“İMAN, NAMAZLA KEMALE ERER”

Genç Memur Sen ve Eğitim-Bir Sen teşkilatı tarafından ‘Namazla Diriliş’ adlı bir konferans düzenledi. Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansın açılışı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

 

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader'in konuşmacı olarak katıldığı konferansa Kaymakam Hasan Hüseyin Vural, AK Parti Bingöl İl Başkanı M. Hanefi Güler, AK Parti Genç İlçe Başkanı Bilal Sağlar, Hüda Par Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, Ensar Vakfı Bingöl İl Başkanı Mensur Katıksız, Memur Sen Bingöl İl Başkanı Mücahit Çelik, Eğitim-Bir Sen Bingöl İl Başkanı Yunus Kava, ÖNDER İl Başkanı Sadullah Arpa, Eğitim-Bir Sen Genç ilçe Başkanı Muhammet Mustafa Demirağ, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

 

Konferansın sunumu için sahneye çıkan Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, namazla ilgili salondakilere sunum eşliğinde bilgiler sundu. Namaz ile ilgili ayet ve hadisler eşliğinde sunumunu gerçekleştiren Kader, namazın nasıl kılınması gerektiği hususunda örnekler sundu.

 

Kader; “Namaz, insanı kötülüklerden alıkoyar, güçlendirir, sağlıklı kılar ve mutlu eder. Namaz, insanın sabırlı olmasını sağlar ve ruhunu Allah'a kulluk noktasında görevini yapmanın manevi huzuruyla ihya eder. Namaz imanla başlar, iman ise namazla kemale erer” dedi.

 

Kader,  namazın İslam dininin en önemli ibadeti olduğunu fakat Türkiye’de namaz kılan insan sayısının oldukça düşük oranlarda kaldığını söyledi.

 

“Çocuklarımızı seccade ile tanıştırmamız gerekiyor”

 

Namaz kılan insan sayısını arttırmada anne babalara ve topluma önemli görevler düştüğünü belirten Kader, “Namaz gönüllüleri olarak ülkemizi karış karış dolaşıyoruz. Çok dolaşmamız gerekiyor. Namaz dinin direği, cennetin anahtarı ama ülkemizde yaşayan Müslümanların çoğu 5 vakit namaz kılmıyor. Namaz kılan geriye kalan kısım ise namazı huşu içerisinde kılamıyor. Anne babalara bu anlamda büyük iş düşüyor. Çocuklarımızı seccade ile tanıştırmamız gerekiyor. Eğer çocuklarımıza namaz alışkanlığı kazandıramazsak bunun vebali büyük olur” diye konuştu.

 

 

 

 

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar