Savcı Sümbül: “Hâtır şıma” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 15:14
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 28 Ekim 2018, Pazar 14:07 tarihinde eklendi. 1646 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Sümbül: “Hâtır şıma”

Genç ilçesine atandığı günden itibaren adil bir görev icra ederek, tüm Gençlilerin sevgi, saygı ve takdirini kazanan Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, Batman Cumhuriyet Savcılığı’na atandı.
Savcı Sümbül: “Hâtır şıma”

Genç ilçesinde 2 yılı aşkın görev yapan Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül  HSYK kararnamesi ile Batman Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. İlçede devlet erkinin adli boyutta en önemli ve güvenilir  temsilcisi olan Savcı Tuncay Sümbül’ün ilçeden ayrılması, adliye personeli başta olmak üzere tüm ilçe halkı tarafından üzüntüyle karşılandı.

 

“Rol Model Cumhuriyet Savcısı”

 

Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, denilince ilk akla gelen; herkese eşit davranması, adil yargısı, haksızlığa uğradığına inananların sığınacağı liman olması, hukuku tek kriter kabul etmesi  ve Adalet olmazsa, demokrasi de olmaz, temel hak ve özgürlükler de olmaz, insanca yaşama kavramı da kalmaz şiarı ile hareket edip ve bunu uygulayan, nezaket kurallarını unutmayan, tarafsız, daima hakkı ve haklıyı, adaleti ve huzuru savunan, yargının bağımsızlığını koruyan ve  milletin gönlündeki o müstesna makamın sahibi… 

 

“Birileri vardır görev yaparlar, gelirler, giderler arkasında toz ve söz bırakırlar. Birileri de vardır ki gelirler, giderler yürekte sızı, gönülde iz bırakırlar”

 

Saygıdeğer Savcımız;  iki yıl gibi bir zaman zarfında ilçemiz ve bölgemiz için olduğu kadar Türk yargısı için de büyük bir şans olarak addediyorum sizin varlığınızı. Millet, memleket davası uğrunda şahsi hiçbir menfaat ve ikbal beklemeksizin fedakarca çalıştığınıza tüm bölge halkı  bizati şahit. Makama değer katabilen iş ahlakınız, maddi, manevi ve milli değerleri özümsemiş karakterinizle gönülleri feth ettiniz. Genç ilçesi gerçek bir manada sizin gibi bir adalet adamı ile tanışmış olmaktan onur duyuyor.

 

“Genç ilk görev yerim, ilk göz ağrım”

 

Genç Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül gazetemiz Genç Ekspress’e ve internet haber sitemiz Gencin Sesi.com’a yaptığı veda konuşmasında Genç’in ilk görev yeri olması dolayısıyla asla unutmayacağını ifade ederek: “Genç Adliyesi’nde  çalışırken, hiçbir sıkıntım olmadı.Genç’i unutmamak adına bana çok yakın sevgi ve ilginizi esirgemediniz.Gençlilere ve mesai arkadaşlarıma, teşekkür ediyorum. Özverili ve mesleğini severek çalışmanın neticesinde görevimi layiki ile yapmış olmanın huzurunu yaşıyorum. Güzel bakan güzel görür. Şuan Genç’e baktığımda çok güzel insanlar görüyorum. Hayatımın her aşamasında, zamanında birlikte oturup sohbet edebileceğim, görüşebileceğim insanlar görüyorum. Hiçbir şey sıradan değildi, dostluklarımız da sıradan değildi. İki yıldır burada Cumhuriyet Savcısı olarak görev yaptım şuan bayrağı çok kıymetli meslektaşlarıma  devrediyorum. Eminim benden çok çok daha iyisini yapacaklardır. Adalet ve hukuku sağlamak için buradaydık ve bunu sağlamaya çalıştık. Mağdurların yanında olduk, suçluların üzerine gittik. Bunu en iyi şekilde sağladığımı düşünüyorum. Genç denilince aklımda güzel anılar kalacak. Buradan şimdi gidiyorum ama mutlaka ziyaretlere geleceğim ve sizleri de her daim beklerim. Benden yana hepinize hakkım helaldir, sizler de bana hakkınızı helal edin. ‘Hatır Şıma’ (Allah’a ısmarladık)" dedi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar