‘Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele’ projesi tanıtıldı Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 14:14
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 01 Kasım 2018, Perşembe 13:12 tarihinde eklendi. 306 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

‘Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele’ projesi tanıtıldı

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen ‘Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele’ projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Proje kapsamında Genç Nuri Özaltın İlkokulu’na bir kütüphane kazandırıldı.
‘Hep Birlikte Bingöl İçin El Ele’ projesi tanıtıldı

Kalkınama Bakanlığı'nca desteklenen, Bingöl Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce Bingöl geneli yürütülen 2 milyonluk projenin tanıtım toplantısı Vali Ali Mantı başkanlığında gerçekleştirildi.

 

 

Projenin 12 Şubat 2018 tarihinde hayata geçirildiğini ve 12 Şubat 2019'da tamamlanacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, projenin dezavantajlı öğrenciler için hazırlandığını söyledi.

 

Engin, “Dezavantajlı öğrenci ve yerleşim yerlerindeki gençlerimizin kültür-sanat etkinliklerine teşvik edilerek gençlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirmek, sportif sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.  Bu kapsamda; İlimiz genelinde belirlenecek 31 okul ve alanlarda;  2 açık spor alanı, 4 semt sahası, 5 konferans salonu, 8 kütüphane, 5 müzik atölyesi, 5 resim atölyesi ile kültür- sanat ve spor etkinlikleri ile alakalı alt yapı ihtiyaçları karşılanmış olacaktır.  Çocuklarımızın hayata hazırlanmalarında okullarımızın rolü tartışılmazdır.  Sosyal, kültürel, sportif ve akademik hayatlarında başarı için ihtiyaç duyacakları bilgi, beceri ve davranışların kazandırıldığı ortamların hazırlanması projenin temel amacıdır. Gençlerimizin kişilik ve benlik kazanımlarının daha büyük oranda gerçekleştiği bir zaman dilimine denk gelmektedir. Sosyal ve fiziksel çevrede tutarlı davranış ve tutumlar olarak ifade edebileceğimiz kişilik gelişiminde çevre ile olan ilişkisi önem kazanmaktadır. Bu bağlamda öğrenci ve gençlerimizin iletişim, fikir üretme, analiz- sorgulama becerilerini geliştirmeleri ile doğru ve dengeli kararlar verebilmeleri için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımları büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

 

2 milyonluk bütçe ile hazırlanan projede birçok yatırım tamamlandığını belirten Engin, “2 adet Açık Hava spor Alanı, 4 adet Semt Sahası, 9 adet Kütüphane, 6 Müzik Atölyesi, 6 Resim Atölyesi ve 5 konferans salonu yatırımı devam ediyor” dedi.


Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar