Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” Haberi Gencin Sesi Gazetesi - Bingöl
bingöl Dent Avrupa Diş
24 Mayıs 2019, 14:34
>>
Firma Rehberi
Yazarlar
Künyemiz
Seri İlanlar
Foto Galeri
Video Galeri
Haber Arşivi
Anasayfa
» 11:35 Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter » 11:35 Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri » 11:35 DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ » 11:35 GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI » 11:35 BİRLİK ENCÜMEN SEÇİMİ YAPILDI » 11:35 Azgın sularda RAFTİNG öğreniyorlar » 11:35 Genç Belediyesi 'E-belediyecilik' Sistemine Geçti » 14:35 YBO ÖĞRENCİLERİ FİDAN DİKTİ » 13:21 Öğretmenliği bırakıp baba mesleğine başladı, ayda 2 bin ürün üretiyor » 13:20 Nüfus Müdürlüğü'nden kolaylık sağlayan uygulama
Sadece Gençliler İstanbul seçiminin kaderini tayin etmeye yeter
Aslan Bahçe ve Tarım Makineleri
DOĞALGAZDA GÖZLER BAŞKAN DİRİK’E ÇEVRİLDİ
GENÇ’TE RAFTİNG HEYECANI
Bu haber 13 Kasım 2018, Salı 20:08 tarihinde eklendi. 4197 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim”

Uzun yıllar yurt içinde eğitimde idarecilik ve yurt dışında inşaat sektörü üzerinde faaliyet gösteren Gençli hemşerimiz Mehmet Tartar, bilgi, birikimi ve tecrübesi ile Mart 2019 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde Genç ilçesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim”

AK Parti'de 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlaması ile birlikte Genç ilçesinde Belediye Başkanlığı için aday adayı açıklamaları da gelmeye başladı. Uzun yıllar yurt içinde önemli eğitim kurumlarında idarecilik ve yurt dışında inşaat sektörü üzerinde faaliyet gösteren Gençli hemşerimiz Mehmet Tartar, bilgi, birikimi ve tecrübesi ile Mart 2019 tarihinde yapılması planlanan yerel seçimlerde Genç ilçesinde AK Parti’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

 

“Adil, eşit, paylaşımcı ve tarafsız yönetim anlayışı ilkelerimiz olacak”

 

Belediye hizmetlerinin genel siyasi atmosferden farklı olarak halk ile iç içe  bölge ve siyasi düşünce farklılıkarını gözetmeksizin adil, eşit paylaşımcı ve tarafsız bir anlayışla ifa edilmesi gereken bir hizmet makamının olduğuna vurgu yapan Tartar açıklamasında şunları söyledi. “1979 ve 1983 Yılları arasında Genç ilçemizde başlamış olduğum eğitim ve öğrenci yetiştirme faaliyetleri ile elde ettiğimiz başarıyı, edindiğim tecrübelerimle halkımıza örnek bir belediyecilik hizmeti ile taçlandırmak isterim. Belediye hizmetleri, genel siyasi atmosferden farklı olarak Halk ile iç içe  bölge ve siyasi düşünce farklılıkarını gözetmeksizin adil, eşit paylaşımcı, tarafsız bir anlayışla ifa edilmesi gereken bir hizmettir. Belediye başkanlığının (Halka hizmet Hak’ka hizmet) düşüncesinin tezahür edeceği tarafsızlık ve temsiliyet makamı olduğu (İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır); hadisi şerifinin emri doğrultusunda ilçemize hayırlı hizmete talibim. “Şehrül emin” (halkın kendisinden emin olacağı) olmak için sizden destek bekliyorum”

 

“Yapacağımız hizmetler, sizlerin takibi ile garantisi olur”

 

 “Yerel yönetimlerin, merkezi Yönetim ile uyum içerisinde çalışarak önemli hizmetlerin sağlanacağına inanıyorum” diyen Tartar açıklamasının devamında: “Başkanlık görevini ifa edecek olursam, kısır çekişmelerden uzak olacağımı, şahsi menfaatlerimi halkın menfaatlerinin önüne geçirmeyeceğimi ve sizlerinde bunun takipçisi olmanızı, bizim size sağlayacağımız hizmetlerin garantisi olacaktır. Tüm Genç halkı ile bütünleşip ilçemizin sorunlarını yakından  takip edip, çözüm üretme gayreti içinde olacağımı tüm samimiyetimle ifade etmek isterim. Bir toplumun çağdaş medeniyet seviyesine ulaşabilmesi için sağlıklı bir eğitim, okuyan inceleyen araştıran yorumlayan ve değerlendiren düşüncesini hiçbir etki altında kalmaksızın ifade edebilen ufku geniş gençlerin yetişmesi ile mümkün olunacağı  inancı ile eğitim faaliyetlerine önemli katkı sunacağımı ifade etmek isterim.

 

Sağlıklı nesillerin yetişmesi sağlıklı aile ve sağlıklı eğitim kurumları ile mümkündür. Gençliğin, fikri  ve aklı medeniyetin fenleri ile aydınlanırken, kalbi ve vicdanı  manevi ilimler ve kültür değerlerimiz ile inkişaf etmeli, bu duygularla yetişen bireyin vatanına milletine gönülden bağlı, onu yüceltmeye yönelik heyecan ve gayreti içerisinde bu anlamda özellikle belediyemizin sosyal belediyecilik anlayışı da önemli derece ön plana çıkacaktır. Belediyecilik anlayışımızda icraatlarımız  şeffaf ve halkın gözü önünde olacağı, kayırmacılığa müsaade edilmeyeceği ve  belediyemize aktarılan kaynakların halkın ihtiyacı doğrultusunda adilane ve yasalar çerçevesinde halka hizmet olarak geri döneceğinden emin olabilirsiniz. İsraf kapısı kapatılacak minimum kaynaklar ile maksimum hizmet ifa edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sizlere hizmet etmek şiarıyla 31 Mart 2019 da yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimleri için aday belirleme sürecinde siz değerli halkımızın desteğinize talibim.  Taktir siz değerli kadirşinas halkımızın ve yüce rabbimizindir”

 

Mehmet TARTAR KİMDİR

 

1958 Genç doğumlu ilk ve ortaokulu Bingöl Genç’te tamamladıktan sonra, Bingöl öğretmen okulundan 1976 da mezun oldu. İstanbul’da öğretmenlik hizmetlerini yürütürken  Atatürk Eğitim Enstitüsü fen bilgisi bölümünü bitirdikten sonra aynı zamanda Fizik Lisans tamamlama diploması aldı. 1979-1983 arası Genç lisesinde Okul Müdürü olarak görev yaptı. Daha sonra İstanbul Kadir Has Okullarında Fizik öğretmenliği ve okul müdürlüğü görevini 1998 yılına kadar devam ettirdi bunun yanında Bingöl Yardımlaşma ve Dayanışma vakfında Yönetim kurulu üyeliğini devam ettirdi. 1998-2003 yılları arası İlim Yayma Vakfı Özel Eğitim Kurumu olan İrfan Kolejinin Kurucu Müdürlüğünü ve Vakıf Eğitim Koordinatörlüğünü görevinde bulundu. 2006-2008 yılları arasın da  Kazakistan Hukuk Eğitimi Alarak Mezun oldu.

 

2002 yılında Ak Partiden Bingöl Milletvekili Aday Adaylığında Bulundu.2003 yılı sonunda Kazakistan Almaata şehrinde inşaat şirketi kurup Ticari hayatına başladı. Yurtdışındaki Şirketini devrederek Genç Halkına eğitim ve ticari tecrübe, bilgi ve birikimlerini, belediye hizmetlerinde değerlendirmek amacıyla  hizmete talip oldu.


Yazdır Paylaş
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu :    
Yazmış olduğunuz yorumlar küfür hakaret vb. içerik içermemelidir. Yorumlar yönetici onayından sonra yayınlanmaktadır.
Yapılan Yorumlar
Seyyah - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-14 18:41:09
Bu ilçeden dışarı çıkılmadığı için dışarıdaki hizmetler bu ilçeye girmiyor gençli kardeşim.rnithal aday dediğiniz mehmet hoca gençlidir ithal değildir.Zaten eğitimli olan gençlerimizin çoğuda başka şehirlerde.Bu vesileyle belki geriye dönük bir göç dalgası olur.nüfusumuz 20 bine bile ulaşamamış.
Gençli - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-12 22:47:51

Soruyorum size bu memlekette bu işi yapacak biri yokmu dışardan ithal başkan adayı geliyor. Fetö bitti milli görüşçü, imam hatipli, Ensar vakfı üyesi hacı hocalar başladı. Böyle bir dünya varmı soruyorum paranı yatırımını dışarda yapacaksın beş yılda bir gezmek amaçlı uğradığın bu memlekete belediye Başkanı adayı olacaksın.öyle yapma yok En az beş yıldır Bu ilçenin sınırlarında oturacak bu halkla iç içe olacak yatırımı burda olacak eğitimli teknik bilgili ve en önemlisi bir gurubun görüşün veya bölgenin lideri değil halkın gönlünün lideri olacak varmı böyle biri ben göremedim

Seyyah - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-10 19:41:44
Merdim comyerd bey: Mehmet hoca nin kendisi 12 eylul magdurudur.hicbir gerekce gosterilmeden 3 yıl boyunca aciga alinmistir ve daha sonra gorevi iade edilmistir.sagir duymaz uydururmuş
Müderris. - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-10 18:13:18
Merım Comyerd hemşerim, hayal sınırlarını çok zorlamışsınız. Doğal bir belediye başkanı aday adaylığını tarihsel ve mitsel olarak bu derece hayalperest yaklaşmanız çok enteresan.
Darayeni - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-10 18:04:15
Degerli hocam hayırlı uğurlu olsun. Umarım memlekete faydalı bir nefer olursunuz. Zira bu ilçe ve bu halk her şeyin en güzelini hakediyor.Ama maalesef bit türlü hakettiği yere ulaşamamıştır. Siyasetin kire paşa dönüştüğü bu dönemde sizin gibi temiz insanlara ihtiyaç var. rnSevgili Merdim Comyerd kardeşim. Mehmet hicam hakkında belliki bir bilgin yok, o bahsettiğin dönemlerde bahsettigin zihniyetle en çok mücadele eden biridir. Bilmiyorsan baskasina sor, sana anlatsınlar. Belliki birilerini fena korkutmuş hocam ki sana bunları yandırıyorlar.
ZeVer - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-10 17:54:23

Öncelikle hayirli ugurlu olsun.ilcemizin yeni yuzlere ve vizyon sahibi kisilere ihtiyaci oldugu kesin.belediye makamini rant olarak kullanan baskanlar biktik. halka hizmetten cok şahsa hizmet yapiliyor. sizden istegimiz eger secilirseniz lutfen umumun menfaatini gozetiniz.

Merdım Comyerd - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-10 00:03:38

12 Eylül’ün Karanlık Darbeci Aktörleri yeniden Harekete geçtiler.12 Eylül SIKIYÖNETİM MAHKEMELERİNDE,Sağcı/Solcu ve DindarLİSE Öğrencileri hakkında,GİZLİ Tanıklık yapan,ihbar eden,Ayrılık Tohumları eken,Bazı şahısların,Bingöl Genelinde BALYOZ zoru İle Aday Gösterilmeye Çalışılması Manidardır...

Mehmet dinler - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-09 10:42:05
Ilçede eğitimde yeni bir çağ açtığiniz gibi belediye hizmetinizde de yeni hizmet anlayışını kazandırırsınız. Hayirli olsun hocam
darayeni - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-09 08:54:31
Yöneticilik anlayışını çok iyi bilirim Genç için çok çok iyi olur...rn
Selam - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 22:32:21
1976 ile 1985 yılları arasında Gençte olanlar sizin hizmet aşkınızı ve yetiştirtiğiniz nesli çok iyi biliyorlar Allah muvaffak etsin hocam İnşallah Çıkarsınız Genç için çok iyi olurrnrn
SerkanZa - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 13:20:02
Sorunlar zaten belli herkes biliyor. Dogalgaz gecikti. Sosyal yasam alanlari yok. Çöpler konteynirlara degil kose baslarina konuyor.tugla fabrikasi ilcemizi kirletiyor, esnafi canlandiracak disardan turist cekecek hic bir yer yok.ilcemizin icinde olan ama disindaymis gibi duran meslekyuksekokulunu yeri yillardir tartisiliyor.ilcenin giris ve cikislari ilceden cok bir köy havasi veriyor. Bu sorunlari çözmeye adaymsiniz Mehmet bey?
Gençli Cerrah - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 11:48:30
Sayın Tartar, öncelikle aday adaylığınız hayırlı olsun. Gerçekten sizi tanımıyorum ilk defa burda duydum. Cv'nize bakılınca mevcut aday hemşehrilerimizin içinde ön plana çıkıyorsunuz, ve düşüncelerinizde açıkçası hepimizin içinden geçenler, lakin bunların pratiğe dökülmesi nasıl gerçekleşecek. Dürüstlük sadece yetmiyor memleketimizin sorunları var, bunları biliyormusunuz? Biliyorsanız çözüm önerileriniz nelerdir? Bu sorulara cevap vermeden ben de adayım demek ne kadar doğru? Sağlıcakla
Suat söyler - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 11:44:36
çok güzel konusuyorsun da. da işteee
çotla - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 11:41:54
kimse ben kötüyüm ben yapamam demez ve üstelik kimsede sizi fazla tanımıyor acıkcası soru işareti????
Gençli - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-08 11:40:54
ismini ilk defa burda duydum ama yazılanlara bakınca sanki bir seyler yapabilecek kapasitede bir hemşerimiz
Vedat bozaba - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-07 19:31:29
Abimiz, büyüğümüz, rnİstanbul ilim yayma vakfından müdürümüzrnSayın, Mehmet Tartar abimizinrnHertürlü görevi layıkıyla yerine getireceğinden eminizrnAllah yolunu açık etsin,rn
Ahmet Maranki - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-07 19:16:31
Hocam öncelikle sizi gördüğüme çok sevindim. Sizi bilen zaten biliyor anlatmaya gerek yok.Genci bir unutulmuş ilçe olmaktan çıkarıp çok ileriye taşıyacağınıza canı gönülden inanıyorum.Allah yolunuzu açık etsin.
Zübeyir Kaçar - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-07 18:45:38
"Allah size, mutlaka emanetleri [işleri] ehli olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle davranmanızı emreder.) [Nisa 58] " rnMehmet Tartar Bey tecrübeleri ile ilçemize hizmet edeceğinden ve gençlerimize deneyimleri ve idareci kişiliğiyle bir rehber olacağından hic bir şüphem yoktur. Hayırlısı ile sizi belediye başkanı olarak halkımıza hizmet ederken gormek isteriz.
Ahmet Nazlı - Konu: - Tartar: “Bilgi, birikim ve tecrübem ile hizmete talibim” - 2018-11-07 17:39:11
Çok isabetli seçim olur.
Diğer Haberler
Genç İlçemiz Önemli Telefon Rehberi

VEFAT > LAMİA KAYA VEFAT > LAMİA KAYA
13 Ocak 2015, Salı 15:24:35
Genç Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürü Cahit Kaya’nın annesi Lamia Kaya tedavi g
MAHMUT YAKIŞIR MAHMUT YAKIŞIR
31 Mart 2014, Pazartesi 12:26:11
Genç ilçesinde uzun yıllar belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunan Mahmut Yakışır, ge

     Web sitemizdeki bütün materyalleri Gencin Sesi linkiyle kaynak
göstermek şartıyla kullanabilirsiniz. halı saha yapan firmalar
Web sitemiz Bingöl reklam kod ve tasarımına sahiptir. © 2007-2016

İletişim
İletişim
Genç Haberleri
Bingöl Haberleri
Genç Kurumlar Telefon Rehberi
Mahalle ve Köylerimiz
halı saha yapan firmalar